Netgraf CMS
Loader image

Jak włączyć stały odbiór przesyłek kuriera Sendego DHL?

 • Jak włączyć stały odbiór przesyłek kuriera Sendego DHL?
  Stały odbiór kuriera to ułatwienie, szczególnie jeśli nadajesz dużo przesyłek. Po włączeniu stałego odbioru kurier będzie przyjeżdżał codziennie po paczki według ustalonego harmonogramu.

  Aby włączyć stały odbiór dla kuriera Sendego DHL, należy wypełnić Deklarację stałego odbioru według poniższych instrukcji. Deklaracja do pobrania TUTAJ

  Po wypełnieniu Deklaracji prześlij ją do nas na adres biuro@esprzedaz.com, włączenie Stałego odbioru powinno nastąpić w ciągu 7 dni roboczych. Wypełniając Deklarację, zwróć uwagę na liczbę i gabaryty deklarowanych przesyłek, ustal ją jak najbardziej zbliżoną do maksymalnej liczby przesyłek nadawanych w ciągu tygodnia. Jest to ważne dla firmy kurierskiej  ze względów logistycznych.

  Po wypełnieniu deklaracji i przesłaniu jej do nas, należy wprowadzić Punkt odbioru w panelu Sndego. W tym celu zaloguj się na stronie panel.sendego.pl tam w Konfiguracja⇨Stały odbiór (DHL), kliknij Nowy punkt odbioru,  wpisz adres punktu odbioru zgodny z tym co zostało podane w deklaracji, można go też wybrać z książki adresowej, podać deklarowaną liczbę przesyłek i zadeklarowane godziny odbioru..


  Należy pamiętać, by w Administracja⇨Metody dostawy, dodać metodę dostawy typu Sendego DHL, i zaznaczyć w konfiguracji Stały odbiór.


  Następnie nadajesz przesyłki z panelu administracyjnego, z karty zamówienia.


  System rozpoznaje adres nadania i jeśli jest zgodny z adresem z deklaracji, dla tych przesyłek nie składa dodatkowo zlecenia podjazdu. Jeśli przekroczysz o 100% zadeklarowaną liczbę paczek, dla następnych, zlecenie podjazdu będzie się już generować, jest to związane z logistyką firmy kurierskiej.

  UWAGA! Jeśli złożyłeś deklarację stałego odbioru z więcej niż jednego punktu musisz adresy tych punktów nadania wprowadzić w Administracja⇨Dostawa⇨Adresy nadania i przy nadawaniu przesyłek wybierać adres punktu, z którego ma być odebrana przesyłka.

  Pamiętaj o doładowaniu portfela, ponieważ przesyłki są opłacane z portfela i opłata pobierana jest z góry.

  Po nadaniu przesyłek należy przygotować listy przewozowe, nakleić je na paczki i oczekiwać kuriera w godzinach zadeklarowanych wcześniej.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak dodać metodę dostawy Sendego 
  Jak uruchomić integrację Sellasist z Sendego?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar