Netgraf CMS
Loader image

Co to jest Transfer i jak jest liczony w Sellingo?

 • Co to jest Transfer i jak jest liczony w Sellingo?
  Czym jest transfer i w jaki sposób jest naliczany?

  Transfer to ruch na serwerze sklepu. Do transferu zalicza się wszelki ruch w sklepie, w tym boty indeksujące Google, ruch poczty na serwerze, załączone pliki, wyświetlenia zdjęć itd. Transfer naliczany jest z każdą akcją na serwerze. Np. kiedy klient wchodzi na stronę produktu z zamieszczonymi obrazkami, zużywa transfer równy wadze tych obrazków + wszelkich innych wczytanych elementów i akcji.

  Musisz wiedzieć, że transfer jest zużywany również poprzez otrzymywanie i wysyłanie poczty i innych wiadomości do i ze sklepu. Ponadto zużywasz, też transfer dodając w sklepie nowe produkty, aktualności i inne materiały. Im więcej treści dodajesz, tym większy jest, też ruch botów w sklepie. Może to skutkować wzrostem liczby unikalnych odwiedzin, a tym samym większym zużyciem transferu.

  Co robić, kiedy przekroczę limit transferu?

  Jeśli przekraczasz limit transferu, pomyśl o zmianie pakietu na wyższy. Przekroczenie transferu może oznaczać, że wyświetlane obrazki/strony są bardzo popularne i często odwiedzane lub obrazki ważą zbyt dużo i zużywają dużo transferu z każdym ich wyświetleniem w pełnej rozdzielczości. Statystyki ruchu w sklepie możesz sprawdzić w zakładce Statystyki. Transfer jest resetowany pierwszego dnia każdego miesiąca.

  Czy można zwiększyć transfer?
  Tak, oczywiście. Transfer możesz zwiększyć po zalogowaniu się do Panelu administracyjnego Twojego sklepu. Na stronie cennika pokazane są wszelkie informacje dotyczące ceny oraz pakietu. Wyższe pakiety mają większe limity transferu, należy więc zmienić pakiet na wyższy. Transfer jest zerowany pierwszego dnia każdego miesiąca.
  Czytaj instrukcję ⇨ Jak zmienić pakiet abonamentowy Sellingo?

  Czy można kontrolować zużycie transferu?

  Transfer oraz jego zużycie wyświetlane są po zalogowaniu się do Panelu administracyjnego Twojego sklepu. Znajdziesz tam zielony pasek statusu z procentowym wykorzystaniem transferu w danym miesiącu. Możesz dzięki niemu założyć, że np. jeżeli zużycie transferu w połowie miesiąca jest mniejsze niż 50% to transferu starczy do końca miesiąca, jeżeli jest większe, to raczej zabraknie go przed końcem miesiąca.
  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak zmienić pakiet
  Jak zmienić pakiet abonamentowy Sellingo?

  Zobacz jak zwiększysz transfer

  Uzupełnij portfel eSprzedaż
  Jak zasilić portfel usług eSprzedaż? Jak doładować konto eSprzedaż?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar