Content
Netgraf CMS

Dokumentacja

DOKUMENTACJA USŁUG ESPRZEDAŻ


I. Panel eSprzedaż

 1. Panel eSprzedaż to usługa elektroniczna pozwalającą na korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu eSprzedaż. Znajduje się ona pod adresem https://panel.esprzedaz.com/. Panel pozwala na zarządzanie kontem, jego usługami oraz na wgląd w historię płatności konta. Panel pozwala również na aktywowanie nowych, kolejnych usług oraz ich administrację i logowanie do tych usług.
 2. Aby zacząć korzystać z usługi elektronicznej Panel eSprzedaż, należy zarejestrować się w Serwisie esprzedaz.com podając email oraz hasło - można to zrobić na stronie esprzedaz.com, jak i na stronie dowolnej z usług eSprzedaż, wtedy Panel eSprzedaż także zostanie utworzy wraz z wybraną usługą elektroniczną jako Panel administracyjny usługi.
 3. Panel eSprzedaż służy do zarządzania i administrowania usługami elektronicznymi w ramach serwisu eSprzedaż tj. aleszablony.pl; fotolister.pl; domena; serwer; sellbooster.pl; sellasist.pl; sellingo.pl; grafido.pl oraz usługą sendego.pl. Można tu również sprawdzić historię płatności za usługi, a także pobrać faktury za zrealizowane płatności. Także tu można zmienić hasło i zarządzać swoimi danymi osobowymi.
 4. Faktury VAT za płatności wystawiane są automatycznie przy każdej wpłacie lub płatności i można je pobrać po zalogowaniu na stronie http://panel.esprzedaz.com/ przechodząc do karty Płatności Faktury i klikając na ikonkę Pokaż Fakturę. Korekty faktur oraz inne dokumenty potwierdzające płatność wysyłane są jedynie drogą elektroniczną przez e-mail na adres e-mail, na jakim zarejestrowane zostało konto w z dostępem do Panelu eSprzedaż. Wysyłka dokumentów pocztą tradycyjną możliwa jest po uprzednim kontakcie z biurem obsługi klienta i uprzednim uiszczeniu opłaty pokrywającej koszty wysyłki.

II. Sellingo.pl

 1. Sellingo jest sklepem abonamentowym opcjonalnie zintegrowanym z Sellasist oraz innymi usługami dostępnymi w ramach usług eSprzedaż. Sellingo oferuje gotowe sklepy Internetowe opłacane na zasadzie abonamentu. Sellingo zawiera zaawansowany panel administracyjny, CMS - dzięki któremu w prosty sposób Usługobiorca obsłuży zamówienia pochodzące ze sklepu oraz kont Allegro.

  Sellingo to niezwykle łatwe w obsłudze oprogramowanie sklepu Internetowego pozwalające na przyjazną administrację zamówieniami oraz posprzedażową obsługę klientów. Sellingo posiada wiele innowacyjnych, autorskich rozwiązań np. łączy zamówienia z korespondencją e-mail, dzięki czemu zawsze będziesz wiedzieć którego zamówienia dane zapytania dotyczą. Pozwala na wysyłanie powiadomień przez SMS oraz łatwe nadawanie przesyłek bezpośrednio z karty zamówienia.

  1.1. Wystawianie produktów z Sellingo na Allegro
  - Wystawianie oferty produktu poprzez jedno kliknięcie w karcie danego produktu.
  - Pełna integracja obejmująca kategorie, cechy oraz wszystkie funkcje dostępne w formularzu wystawiania Allegro.
  - Możliwość tworzenia szablonów ofert, które obejmować będą wszystkie wartości formularza Allegro oraz opisu oferty.
  - Możliwość pobierania danych o produktach do formularza Allegro - cena, tytuł produktu, stan magazynowy i zmiana tych wartości podczas kolejnego wystawiania produktu na Allegro.
  - Pobieranie danych do szablonu oferty z produktu za pomocą zmiennych: Opis, Atrybuty, Zdjęcia (z możliwością tworzenia zaawansowanych galerii)
  - Możliwość synchronizacji stanów magazynowych działającą w obie strony.
  - Możliwość automatycznego wystawiania oferty ponownie.
  Pełną listę funkcji znajdziesz na stronie https://sellingo.pl/.


  1.2. Zarządzanie wystawionymi ofertami Allegro
  - Lista wszystkich wystawionych ofert dla wszystkich produktów.
  - Lista ofert wystawionych w ramach danego produktu.
  - Automatyczne wznawianie zakończonych ofert z synchronizacją, z pełnym zestawem przedmiotów lub z pozostałym.
  - Możliwość ręcznego wznawiania zakończonych ofert.
  Pełną listę funkcji znajdziesz na stronie https://sellingo.pl/.

  Dzięki integracji naszego oprogramowania z Allegro będziesz mógł pobierać zamówienia Allegro bezpośrednio do sklepu. Pobrane zamówienia posiadają taką samą funkcjonalność jak zamówienia złożone w sklepie, a więc od tej pory będziesz mieć czytelną i przejrzystą listę wszystkich zamówień z możliwością przypisania im statusu oraz sprawdzenia wiadomości otrzymanych od klientów bezpośrednio w karcie zamówienia. Dzięki integracji nie tylko zaoszczędzisz czas ale również zwiększysz jakość obsługi klientów.

  Ponadto Sellingo posiada także poniższe funkcje:
  - Obsługa poczty e-mail - Poczta przychodząca i wychodząca zintegrowana z zamówieniami.
  - Statusy zamówień i powiadomienia e-mail/sms.
  - Logi wszystkich operacji na zamówieniu.
  - Dynamiczne filtrowanie produktów.
  - Statystyki zamówień i produktów.
  - Funkcja pozwalająca dokonywać Szybkie zmiany.
  - Pobieranie zamówień z trwających ofert Allegro wraz ze złożoną ofertą kup teraz oraz licytacją.
  - Oznaczanie zamówień pobranych z serwisu Allegro.
  - Pobranie wszystkich informacji dotyczących transakcji: sposób dostawy, płatności oraz jej status, dane klienta, dokument sprzedaży.
  - Powiadomienia o zmianie statusu zamówienia dla klienta.
  - Pełna synchronizacja stanów magazynowych sklepu z Allegro.
  - oraz wiele innych!
  Pełną listę funkcji znajdziesz na stronie https://sellingo.pl/.

  Oprogramowanie Sellingo wspiera w największym stopniu indeksowanie i optymalizację sklepu internetowego. Dużą wagę przywiązujemy do wszystkich detali od zoptymalizownego kodu, CSS oraz skryptów, przez szybkość wczytywania strony, po optymalizację zdjęć i poprawność w dodawania materiałów w samym sklepie.
 2. Do Sellingo Usługobiorca uzyskuje dostęp poprzez rejestrację usługi na stronie sellingo.pl wybierając przy tym pakiet, opcję adresu Internetowego i podając adres e-mail, wybrane hasło, pełne dane firmowe oraz numer telefonu komórkowego. Po rejestracji, sklep Sellingo dostępny jest online z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.
  Aby założyć usługę należy:
  1. Wejść na stronę sellingo.pl/zaloz-sklep
  2. Wybrać pakiet, który nas interesuje. Pamiętaj, że przy wyborze pakietu Start, Standard lub Premium dostajesz 30 dni gratis na przetestowanie usługi.
  3. Wpisz domenę, zarejestruj nową lub skorzystaj z subdomeny.
  4. W następnym kroku uzupełnij swoje dane lub zaloguj się danymi, którymi zarejestrowałeś się na Panelu eSprzedaż
  5. Wpisz otrzymane SMSem hasło.
  6. Dostaniesz email z danymi aktywacyjnymi na adres podany przy rejestracji.
  7. Teraz możesz zacząć korzystać z Sellingo.
 3. Usługa Sellingo pozwala korzystać z gotowego oprogramowania sklepu internetowego na podstawie uiszczania comiesięcznej opłaty abonamentowej. Wybór pakietu należy do Usługobiorcy i następuje przy rejestracji usługi. W dowolnym momencie Usługobiorca może samodzielnie zmienić pakiet usługi i wybrać wyższy pakiet niż ten, który ma dotychczas. Zmiana pakietu na niższy nie jest możliwa.
 4. Pakiety uzależnione są od limitu pojemności. Do 15 maja 2023 r. liczyliśmy także miesięczny transfer w sklepach Sellingo. Cennik usługi znajdziesz tutaj.
 5. Po przekroczeniu limitu pojemności w pakiecie usługa zostaje zablokowana. Limit pojemności określa ilość miejsca na serwerze przeznaczoną na pliki (produkty, grafiki, strony informacyjne itd.). Aby nadal korzystać ze sklepu internetowego należy przejść na wyższy pakiet.
 6. Okres na jaki świadczona jest usługa przedłuża Usługobiorca po zalogowaniu się do Panelu eSprzedaż na stronie https://panel.esprzedaz.com/ bądź po zalogowaniu w usłudze sellingo.pl.
 7. Zablokowanie usługi oznacza brak dostępu do strony internetowej sklepu i panelu administracyjnego Sellingo (z wyjątkiem strony głównej, aby Usługobiorca mógł opłacić usługę).
 8. Oprogramowanie Sellingo służy wyłącznie do prowadzenia sprzedaży bądź promocji oferty Usługobiorcy. Nie można używać go w innym celu. Usługodawca umożliwia Usługobiorcy sprzedaż oraz prezentację oferty produktów lub usług w sklepie internetowym na podstawie Informacji handlowych umieszczonych przez Usługobiorcę.
 9. Usługobiorca nie ma prawa do użytkowania oprogramowania sklepu Sellingo w celach innych niż prowadzenie i utrzymywanie sklepu internetowego na serwerze Usługodawcy.
 10. Materiały wykonane indywidualnie na życzenie klienta, w szczególności indywidualne skórki graficzne i ich elementy wykonane w ramach wybranego pakietu graficznego, nie podlegają darmowym aktualizacjom wraz z rozwojem oprogramowania sklepu. Takie aktualizacje są możliwe po wcześniejszej wycenie prac.
 11. Kod źródłowy oraz baza danych Sklepu internetowego Sellingo są niedostępne dla Usługobiorcy sklepu. Wyjątek stanowią wybrane elementy udostępnione do edycji w ramach Panelu administracyjnego sklepu tzn. wszystko co znajduje się w Panelu administracyjnym. Usługobiorca ma więc dostęp do Panelu administracyjnego sklepu i wszystkiego co jest w nim dostępne tzn. lista klientów, zamówień, asortyment, poczta e-mail itp.
 12. Adres internetowy http://(nazwa-sklepu).sellingo.pl/ jest integralną częścią Usługi Sellingo i zawsze kieruje na stronę Sklepu internetowego Sellingo.
 13. W przypadku, gdy okaże się to niezbędne, zwykle w przypadku zgłoszenia przez Usługobiorcę usterki, która jest równoznaczna ze zgodą na takie działanie, osoby wskazane przez Usługodawcę, w szczególności pracownicy Biura Obsługi Klienta, będą upoważnione do dostępu do Panelu administracyjnego sklepu Sellingo, w celu świadczenia pomocy technicznej, w oparciu o hasło i login udostępnione w tym celu przez Usługodawcę.
 14. Po zakończeniu okresu abonamentowego dostęp do usługi zostaje zablokowany. Należy zwrócić uwagę na to, że działanie samej usługi pozostaje bez zmian przez 3 miesiące od zablokowania usługi, a Usługobiorca ma trzy miesiące na ewentualne ponowne opłacenie i wrócenie do jej użytkowania. Jeżeli tego nie zrobi, usługa zostanie usunięta.

 


III. Sellasist.pl

 1. Sellasist jest abonamentową usługą elektroniczną przeznaczoną do zarządzania sprzedażą w wielu sklepach Internetowych w oprogramowaniu Sellingo.pl oraz wielu innych kanałach sprzedaży tj. Allegro, eBay czy Arena.pl jednocześnie. Pozwala także na pobieranie zamówień, wystawianie faktur, nadawanie przesyłek, wystawianie ofert oraz jest lub może być zintegrowana z większością usług Serwisu eSprzedaz.com tj. sendego.pl; sellingo.pl; fotolister.pl; serwer; grafido.pl. Jest to Panel przeznaczony do zaawansowanego zarządzania sprzedażą online oferujący wiele usług i narzędzi niezwykle pomocnych sprzedawcy Internetowemu. Pełną listę funkcji znajdziesz na stronie https://sellasist.pl/.

  a) Obrazki usługi Sellasist.pl przechowywane są w ramach usługi Fotolister.pl.

  b) Integracja z usługą Sendego.pl pozwala na nadawanie przesyłek bezpośrednio z karty zamówienia.

  c) Integracja z usługą Sellingo.pl pozwala na pełną administrację sprzedaży prowadzoną w sklepach w oprogramowaniu Sellingo.pl.
 2. Do Sellasist Usługobiorca uzyskuje dostęp do usługi poprzez rejestrację usługi Sellasist na stronie sellasist.pl wybierając przy tym pakiet, adres darmowej subdomeny, a także podając adres e-mail, wybrane hasło, pełne dane firmowe oraz numer telefonu komórkowego. Po rejestracji, Sellasist dostępny jest online z każdego miejsca z dostępem do internetu na świecie.

  Aby założyć usługę należy:
  1. Wejść na stronę https://sellasist.pl/instalacja
  2. Wybrać pakiet darmowy lub abonament elastyczny. Przy wyborze abonamentu otrzymasz 30 dni gratis na przetestowanie usługi. 
   Zmiana ceny abonamentu nastąpi elastycznie na podstawie wykorzystanych limitów z poprzedniego miesiąca kalendarzowego. W przypadku, gdy limity z progu I-IV są dla Ciebie niewystarczające, skontaktuj się z nami, a ułożymy abonament dostosowany do Twoich potrzeb. Klienci, którzy przedłużyli stały abonament do 30.09.2021 roku, mogą z korzystać z pakietu Start, Standard lub Premium maksymalnie do 31.12.2022. 
  3. Podaj domenę. Najlepiej nazwę swojej firmy, aby po zarejestrowaniu, swój Sellasist znaleźć np. pod adresem twojanazwa.sellasist.pl.
  4. W następnym kroku uzupełnij swoje dane lub zaloguj się danymi, którymi zarejestrowałeś się wcześniej na Panelu eSprzedaż.
  5. Wpisz otrzymane SMSem hasło.
  6. Otrzymasz e-mail z danymi aktywacyjnymi na adres podany podczas rejestracji usługi.
  7. Teraz możesz zacząć korzystać z Sellasist.
 3. Usługa Sellasist pozwala na zaawansowaną administrację sklepami Internetowymi założonymi w oprogramowaniu Sellingo oraz kontami serwisów Allegro i eBay. Sellasist służy więc do obsługi wielokanałowej sprzedaży prowadzonej z jednego miejsca. Oznacza to, że w Sellasist można obsługiwać zamówienia, których źródłem są sklepy internetowe Usługobiorcy, a także jego konta Allegro.pl, eBay.com i Arena.pl
 4. Funkcja wystawiania ofert Allegro i eBay w Sellasist posiada następujące możliwości:
  - Możliwość pobrania wszystkich ofert do Sellasist w postaci produktów.
  - Możesz zaimportować produkty z wielu kont.
  - Hurtowe wystawianie wielu ofert naraz.
  - Możliwość zaplanowania wystawiania ofert (data, godzina).
  - Możliwość automatycznego wznawiania oferty po jej zakończeniu.
  - Możliwość tworzenia dodatkowych pól oraz zmiennych w szablonie oferty.
  - Możliwość wyświetlenia miniaturek zdjęć w liście produktów Sellasist, co znacznie ułatwi rozeznanie w asortymencie.
  - Wystawiania ofert z produktu zamieszczonego w sklepie.
  - Podsumowanie opłat Allegro/eBay wyświetlane zaraz przed wystawieniem oferty.
  - Obsługa wielu kont Allegro/eBay/Arena jednocześnie. Z jednego miejsca można więc obsłużyć zamówienia ze wszystkich źródeł sprzedaży.
  - Dzięki Sellasist możesz ustawić, w jakiej cenie produkt zostanie wystawiony na jednym koncie Allegro, a w jakiej na eBay oraz pozostałych kanałach sprzedaży.
  - Można także przypisać wybrane obrazki produktu wystawiane z jednego konta oraz te, które mają być widoczne na drugim.
  - Edytor HTML pozwala w prosty i szybki sposób wprowadzać zmiany do szablonów Allegro i eBay bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy na temat kodu HTML.
  - Masowe działania na liście ofert lub produktów (wystawianie, kończenie, komentarze). Zaznacz dowolną liczbę ofert, aby wystawić je ponownie lub aby je zakończyć.
  Pełną listę funkcji znajdziesz na stronie https://sellasist.pl/.
 5. Funkcja realizacji zamówień w Sellasist posiada następujące możliwości:
  - Pobieranie zamówień z wielu kont jednocześnie. Sellasist obsłuży wszystkie Twoje konta Allegro/eBay oraz sklepy Internetowe w jednym miejscu.
  - Zamówienia złożone przez tego samego klienta automatycznie połączą się w jedno. Klienci czasami domawiają kolejne produkty chwilę po złożeniu pierwszego zamówienia. Allegro w żaden sposób nie łączy takich zamówień. W Sellasist wszystko znajdziesz w jednym miejscu.
  - Możliwość definiowania powiadomień oraz statusów zamówień. Samodzielnie zdefiniuj statusy zamówień oraz powiadomienia otrzymywane przez Twoich klientów.
  - Możliwość automatycznego powiadamiania klientów o zmianie statusu. Zaraz po zmianie statusu zamówienia, klient otrzyma powiadomienie informujące go o jego zmianie, a także każdą dodatkową informację, którą zechcesz umieścić w powiadomieniu.
  - Wygodne sortowanie zamówień. Niezwykle komfortowa możliwość sortowania oraz filtrowania zamówień pozwala na przejrzystą obsługę wielu zamówień naraz.
  - Moduł Fakturowy.
  - Powiadomienia SMS o zmianie statusu.
  - Powiadomienie SMS dla sprzedawcy.
  - Integracja z kurierami.
  - Integracja z płatnościami.
  - Masowa zmiana statusów zamówień. Możliwość zmiany statusów dla wielu zamówień jednocześnie oszczędza dużo czasu.
  - Możliwość oznaczania zamówień jako ważne.
  - Raporty i statystyki sprzedaży.
  Pełną listę funkcji znajdziesz na stronie https://sellasist.pl/.
 6. Usługa wykorzystuje API zewnętrznych usługodawców na potrzeby integracji z wybranymi usługami. Dostępność wybranych integracji zależna jest głównie od zewnętrznych usługodawców.
 7. Po zakończeniu okresu abonamentowego dostęp do usługi zostaje zablokowany. Należy zwrócić uwagę na to, że działanie samej usługi pozostaje bez zmian przez 3 miesiące od wygaśnięcia abonamentu usługi, a Usługobiorca ma trzy miesiące na ewentualne ponowne opłacenie i wrócenie do jej użytkowania. Jeżeli tego nie zrobi, usługa zostanie usunięta.
 8. Usługa Sellasist pozwala korzystać z gotowego oprogramowania przeznaczonego do obsługi wielokanałowej sprzedaży internetowej w pakiecie darmowym bądź na podstawie uiszczania comiesięcznej opłaty abonamentowej w pakietach wyższych. Po przekroczeniu limitów w pakiecie darmowym usługa zostaje zablokowana do momentu zakończenia okresu rozliczeniowego. Aby zachować ciągłość usługi można przejść na abonament. Należy pamiętać, że usługobiorca nie ma możliwości zmiany abonamentu elastycznego na pakiet darmowy.
 9. Abonament jest naliczany automatycznie na podstawie osiągniętych limitów w poprzednim miesiącu kalendarzowym. Oznacza to, że pakiet zmienia się na niższy lub wyższy w zależności od osiągniętych w nowym cenniku progów: I, II, III lub IV. W pierwszym miesiącu kalendarzowym Usługobiorca płaci z góry za próg cenowy, obliczony na podstawie 30-dniowego okresu testowego. W kolejnym miesiącu zlecenie zapłaty zostaje wystawione na podstawie osiągniętych limitów w pierwszym miesiącu. W miesiącu trzecim korzystania z Usługi brany jest pod uwagę osiągnięty próg z miesiąca drugiego itd. W przypadku przejścia z pakietu darmowego na abonament płatny w pierwszym miesiącu kalendarzowym Usługobiorca płaci cenę najniższego progu. W przypadku przejścia w trakcie trwania miesiąca kalendarzowego na usługi płatne zlecenie płatności jest wystawiane proporcjonalnie do pozostałych dni w ramach usługi. Dokładny sposób płatności za usługi zostanie opisany w Regulaminie Usług. 
 10. Klienci, którzy przedłużyli stary abonament do 30.09.2021 roku, mogą z korzystać z pakietu Start, Standard lub Premium maksymalnie do 31.12.2022. IV. Sendego.pl

 1. Sendego jest usługą kurierską pozwalającą nadawać i opłacać przesyłki kurierskie poprzez formularz nadawczy umieszczony w Panelu eSprzedaż w ramach usługi Sendego.pl na stronie https://panel.esprzedaz.com/ oraz https://panel.sendego.pl/.
 2. Aby utworzyć konto należy przy rejestracji na stronie esprzedaz.com lub sendego.pl podać adres e-mail oraz wybrane hasło. Dane te będą później służyć do logowania w Panelu eSprzedaż bądź na stronie usługi.
 3. Usługi kurierskie i paczkomatowe w ramach usługi Sendego są realizowane przez InPost. Usługodawca udostępnia panel pozwalający nadać przesyłkę i zamówić jej odbiór. Usługa realizowana jest przez firmę InPost. Wyboru usługi InPost Paczkomaty lub InPost Kurier Usługobiorca wybiera podczas nadawania przesyłek.
 4. Po nadaniu przesyłki w formularzu Sendego wygenerowany zostanie list przewozowy, który należy wydrukować, nakleić na przesyłkę i wręczyć kurierowi wraz z nadawaną paczką.
 5. Usługa jest płatna z góry. Usługobiorca zasila portfel w Panelu eSprzedaż po zalogowaniu się na stronie https://panel.esprzedaz.com/ a następnie nadaje przesyłki wykorzystując środki dostępne w portfelu konta.
 6. Po prawidłowym nadaniu paczki, na adres e-mail nadawcy wysłany zostanie list przewozowy oraz informacja z potwierdzeniem nadania przesyłki.
 7. Zwrot kwot pobrań za dostarczone przesyłki następuje nie później niż 10 dni roboczych od dnia odebrania przesyłki przez Odbiorcę.
 8. Usługobiorca zobowiązany jest do nadawania swoich przesyłek na podstawie wydrukowanego listu Przewozowego. W przypadku nadania bez wcześniej wydrukowanego Listu Przewozowego Usługobiorca zobowiązuje się zapłacić za nadane przesyłki opłatę wg. standardowego cennika InPost, nieuwzględniającego rabatu dla Usługodawcy. Ze względu na trudniejsze zweryfikowanie takich przesyłek, pobrania w takich przypadkach mogą być zwracane z opóźnieniem.
 9. Usługobiorca zobowiązuje się do sprawdzenia wymiarów i wagi paczki przed jej nadaniem. Jednocześnie zobowiązuje się do podania faktycznych wymiarów tej przesyłki w formularzu nadawczym. W przypadku stwierdzenia rozbieżności podanych wymiarów przez InPost, Usługodawca zastrzega sobie prawo wyrównania różnicy wg. stawek podanych w cenniku np. Jeżeli Usługobiorca nada przesyłkę podając wagę 4kg, a firma InPost po zważeniu stwierdzi, że jej waga to 6kg, z portfela konta Usługobiorcy pobrana zostanie różnica pozwalająca na wyrównanie opłaty.
 10. Usługobiorca zobowiązany jest korzystać z Usługi Sendego zgodnie z regulaminem wybranego przy nadaniu przesyłki Kuriera - dostępnym pod adresem internetowym: https://inpost.pl/pl/pomoc/cenniki-i-regulaminy/regulaminy - Paczkomaty https://inpost.pl/sites/default/files/regulaminy/regulamin-swiadczenia-uslugi-paczkomaty-24/7-przez-inpost-paczkomaty-sp-z-oo-obowiazujacy-od-25052018-2385.pdf i Kurier https://inpost.pl/sites/default/files/regulaminy/regulamin-swiadczenia-uslug-pocztowych-i-przewozowych-przez-inpost-express-sp-z-oo-obowiazujacy-od_0.pdf
 11. Polityka prywatności oferowanego przez nas realizatora usług dostępna jest na stronie: https://inpost.pl/polityka-prywatnosci
 12. Zleceniodawca może zostać obciążony opłatą dodatkową za usługę w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości odnośnie wagi rzeczywistej, wymiarów, parametrów, usług dodatkowych lub zawartości przesyłki oraz jeśli zabezpieczenie wewnętrzne i zewnętrzne nie jest zgodne z wymaganiami Kuriera. Opłata jest naliczana zgodnie z należnościami pobieranymi w takim przypadku przez Kuriera wybranego podczas nadania przesyłki. W przypadku przesyłki przekraczającej limity określone w regulaminie, naliczana jest kara umowna zgodnie z cennikiem.

V. Fotolister.pl

 1. Fotolister to elektroniczna usługa abonamentowa pozwalająca na przechowywanie zdjęć oraz plików na serwerze Usługodawcy lub własnym serwerze FTP oraz ich łatwe wykorzystywanie w internecie, ofertach eBay oraz na stronach www Usługobiorcy, Fotolister pozwala także na łatwą edycję zdjęć przy użyciu narzędzi ofertowanych w ramach usługi.

  Katalog zdjęć Fotolister jest przestrzenią przeznaczoną do przechowywania zdjęć, obrazków oraz innych plików.
  Fotolister udostępnia możliwość łatwego i sprawnego wgrywania grafik i plików na serwer, a następnie wykorzystywania ich poprzez pobieranie odnośników do nich lub wygenerowanie całej galerii zdjęć. Fotolister został stworzony, aby pomóc sprzedawcom internetowym w hostowaniu materiałów bez potrzeby płacenia za utrzymanie drogiego serwera. Usługa Fotolister pomaga w estetycznym wyeksponowaniu przedmiotów oferując także możliwość stworzenia estetycznej galerii.
 2. Usługa elektroniczna oprócz wersji darmowej posiada także wersję płatną, która pozwala utrzymać więcej obrazków na danym koncie oraz korzystać z większego transferu miesięcznego. Po przejściu na pakiet płatny, powrót do pakietu Darmowego nie będzie możliwy.
 3. Wszystkie wgrywane materiały, czy to przy tworzeniu galerii, czy w bezpośrednim uploadzie, trafiają do wybranego katalogu (kategorii) - główny katalog podzielony jest na kategorie, tak aby segregowanie zawartości było możliwie jak najprostsze. Podczas samego wgrywania obrazków można wybrać do której kategorii trafią wybrane materiały.

  Ważne! Wykasowanie kategorii skasuje także całą zawartość danej kategorii - jeżeli skasowane zasoby zostały wcześniej opublikowane np. w ofercie eBay, to w wyniku skasowania kategorii przestaną się one wyświetlać. Inaczej jest, gdy przenosi się zdjęcie do innej kategorii - w tym przypadku nie zmienia się link do obrazka.
  Pamiętaj, że zawsze masz możliwość stworzenia nowej kategorii samodzielnie oraz możesz dowolnie zmieniać jej nazwę.

  Ważne! Usunięte lub zablokowane pliki zostaną zastąpione informacją z błędem HTTP 404 (https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_404) wskazującą na brak pliku.

 4. Aby utworzyć konto należy podczas rejestracji na stronie esprzedaz.com lub fotolister.pl podać adres e-mail oraz wybrane hasło. Dane te będą później służyć do logowania w Panelu eSprzedaż bądź na stronie wybranej usługi.
 5. Ważność usługi przedłuża Usługobiorca po zalogowaniu się do Panelu eSprzedaż na stronie https://panel.esprzedaz.com/ lub po przejściu do panelu usługi znajdującego się pod adresem panel.fotolister.pl/.
 6. Po upływie czasu na jaki został wykupiony abonament lub przekroczeniu limitu pakietu usługi Fotolister pliki zostają zablokowane (zamiast nich pokaże się 404) do 3 miesięcy od wygaśnięcia abonamentu lub przekroczenia limitu. Po 3 miesiącach od wygaśnięcia abonamentu zablokowane obrazki zostaną usunięte. Abonament można ponownie przedłużyć po zalogowaniu się do Panelu eSprzedaż (dostępnego na stronie https://panel.esprzedaz.com/).
 7. Ceny oraz pakiety abonamentowe określa cennik dostępny na stronie https://fotolister.pl/cennik

VI. Domena

 1. Domena jest to usługa elektroniczna polegająca na obsłudze przez Usługodawcę świadczenia możliwości rejestracji domeny na rzecz Usługobiorcy wraz z towarzyszącą jej obsługą administracyjną i techniczną.
 2. Domena to unikalna nazwa (adres) w Internecie, pod którą można umieścić serwis WWW, założyć konta e-mail etc.
 3. Aby utworzyć konto należy podczas rejestracji na stronie esprzedaz.com podać adres e-mail oraz wybrane hasło. Dane te będą później służyć do logowania w Panelu eSprzedaż bądź na stronie wybranej usługi.
 4. Aby zacząć korzystać z usługi Domena, po zalogowaniu w Panelu eSprzedaż należy przejść do karty Aktywuj Nowe Usługi, a następnie tam aktywować usługę Domena, aby następnie zarejestrować domenę podając wszelkie wymagane w tym celu dane rejestranta (Rejestrant to właściciel domeny, osoba prywatna lub firma, która zarejestrowała domenę za pośrednictwem formularza znajdującego się w panelu eSprzedaż - w usłudze Domena). Usługobiorca jest w tym przypadku Rejestrantem domeny.
 5. Dane wymagane dla Rejestracji Domeny Usługobiorca podaje w formularzu rejestracyjnym domeny znajdującym się na stronie internetowej https://panel.esprzedaz.com/index.php?site=add_domain dostępnej po zalogowaniu do Panelu eSprzedaż, zgodnie z zakresem określonym w tym formularzu. W szczególności Usługobiorca jest zobowiązany podać kraj i adres stałego zamieszkania lub zwykłego pobytu.
 6. Po przedłużeniu okresu rejestracji domeny na następne 12 miesięcy pobierana będzie opłata za utrzymanie domeny wg. Cennika usługi dostępnego po zalogowaniu.
 7. Po zarejestrowaniu każdej następnej domeny pobierana będzie opłata rejestracyjna wg. Cennika usług dostępnego po zalogowaniu do usługi Domena.
 8. Okres na jaki świadczona jest usługa elektroniczna przedłuża Usługobiorca po zalogowaniu się do Panelu eSprzedaż na stronie https://panel.esprzedaz.com/, a następnie przejściu do usługi Domena.
 9. Jeżeli abonament na usługę Domena nie zostanie przedłużony - domena wygasa i jej ponowne opłacenie nie będzie możliwe. Przedłużenia należy dokonać przed wygaśnięciem abonamentu usługi.
 10. Warunki rejestracji domen:
 11. Regulamin rejestracji nazwy domeny .PL
  http://www.dns.pl/regulamin.html

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .EU
  http://www.eurid.eu/files/docs/new/trm_con_PL.pdf

  Regulamin rejestracji nazw domen globalnych
  http://www.opensrs.com/docs/contracts/exhibita.htm

  Regulamin domen zagranicznych oraz globalnych (Key-Systems)
  https://www.rrpproxy.net/files/registration_agreement.pdf

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .UK
  http://www.nominet.org.uk/uk-domain-names/registering-uk-domain/legal-details/terms-and-conditions-domain-name-registration

  Regulamin rejestracji nazwy domeny.CZ
  http://www.nic.cz/files/nic/doc/Registration_rules_CZ.pdf

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .RU
  http://www.cctld.ru/en/docs/rules.php

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .ES
  http://www.nic.demo.red.es/dominios/en/todo-lo-que-necesitas-saber/normativa/otras-normas-aplicables

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .AT
  http://www.nic.at/en/service/legal_information/terms_conditions/

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .BE
  http://www.dnsbelgium.be/en/documents/enduser-terms-and-conditions-be

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .DK
  https://www.dk-hostmaster.dk/fileadmin/filer/pdf/generelle_vilkaar/generelle_vilkaar_EN06.pdf

  Regulamin rejestracji nazwy domeny.NL
  https://www.sidn.nl/fileadmin/downloads_en/Terms_and_Conditions/General_Terms_and_Conditions_for_.nl_Registrants.pdf

  Regulamin rejestracji nazwy domeny.LI
  https://www.nic.ch/reg/cm/wcm-resource/download/terms/SWITCH_AGB_en.pdf

  Regulamin rejestracji nazwy domeny.LT
  http://www.domreg.lt/static/doc/public/procedural_regulation-en.pdf

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .LV
  http://www.nic.lv/resource/show/97

  Regulamin rejestracji nazwy domeny.CH
  https://www.nic.ch/reg/cm/wcm-resource/download/terms/SWITCH_AGB_en.pdf

  Regulamin rejestracji nazwy domeny. SE
  https://www.iis.se/english/domains/se/terms-and-conditions/

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .UA
  https://hostmaster.ua/policy/Policy_of_.UA.html

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .IT
  http://www.nic.it/documents/regulations-and-guidelines/Regulation_assignation_v7.0.pdf

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .CO
  http://www.go.co/company/domain-management/registration-policies

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .FM
  http://www.dot.fm/policy.cfm

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .TV
  https://www.verisigninc.com/en_US/channel-resources/become-a-registrar/verisign-domain-registrar/domain-registration/index.xhtml

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .US
  http://www.neustar.us/policies/

  Regulamin rejestracji nazwy domeny .TK
  http://www.dot.tk/en/doc_tcpaid_v300.pdfVII. Serwer

 1. Serwer to elektroniczna usługa hostingu polegająca na udostępnianiu Usługobiorcom przestrzeni dyskowej oraz narzędzi służących do administrowania nią.
 2. Aby utworzyć konto należy przy rejestracji na stronie esprzedaz.com podać adres e-mail oraz wybrane hasło. Dane te będą później służyć do logowania w Panelu eSprzedaż bądź na stronie wybranej usługi.
 3. Aby zacząć korzystać z usługi Serwer, należy po zalogowaniu w Panelu eSprzedaż przejść do karty Aktywuj Nowe Usługi i tam aktywować Serwer.
 4. W ramach dostępnej powierzchni dyskowej serwer umożliwia utrzymanie dowolnej strony WWW, kont e-mail, baz danych, obsługę domen oraz wygodne zarządzanie usługami. Usługą elektroniczną Serwer zarządzać można poprzez Panel eSprzedaż, istnieje tam możliwość tworzenia kont FTP, kont e-mail oraz możliwość podpięcia wybranej domeny.
 5. Limity parametrów Usługi hostingu zostały określone w Cenniku usługi na stronie https://esprzedaz.com/hosting.
 6. Usługobiorca jest zobowiązany do sporządzenia kopii zapasowej zawartości serwera dzięki dostępowi przez FTP i kopiowaniu zawartości serwera. Usługodawca nie jest zobowiązany do sporządzania kopii zapasowej usługi hostingu i nie jest zobowiązany do ich przywrócenia w przypadku ich utraty przez Usługobiorcę.

VIII. Aleszablony.pl

 1. Aleszablony to usługa elektroniczna pozwalającą na korzystanie z szablonów ofert wykorzystywanych w serwisie eBay.com. Szablony generowane są przy pomocy autorskiego kreatora szablonów ofert dostępnego na stronie aleszablony.pl po zalogowaniu.
 2. Aby utworzyć konto, podczas rejestracji na stronie esprzedaz.com lub na stronie aleszablony.pl należy podać adres e-mail oraz wybrane hasło. Dane te będą później służyć do logowania w Panelu eSprzedaż bądź na stronie wybranej usługi. Po udanej rejestracji na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość potwierdzająca rejestrację i założenie konta.
 3. Ceny oraz pakiety abonamentowe określa cennik dostępny na stronie https://aleszablony.pl/cennik
 4. Abonament i jego ważność przedłuża Usługobiorca szablonu w dowolnym momencie po zalogowaniu się do Panelu eSprzedaż na stronie https://panel.esprzedaz.com/, przejściu do usługi Aleszablony, a następnie kliknięciu Przedłuż bądź Opłać (w zależności od aktualnego statusu usługi) przy wybranym szablonie.
 5. Po upływie terminu na jaki został wykupiony abonament szablonu usługi Aleszablony można go także przedłużyć po zalogowaniu się do Panelu eSprzedaż (dostępnego na stronie https://panel.esprzedaz.com/). Jeżeli pakiet wybranego abonamentu szablonu nie zostanie przedłużony - szablon powróci do wersji darmowej i pojawi się w nim reklama lub w przypadku braku kodu HTML reklamy w szablonie - jego obrazki zostaną zablokowane.
 6. Wykupienie abonamentu Premium na wybrany szablon ukrywa w nim reklamę (banner reklamowy). Włączenie abonamentu White Label ukrywa w nim także stopkę - zawierającą małe logo usługi Aleszablony, czyli nasz autorski podpis.
 7. Usługobiorca zobowiązuje się nie umieszczać obrazków szablonu poza serwerem usługi.
 8. Usługobiorca zobowiązuje się nie usuwać kodu HTML stopki szablonu zawierającej reklamę lub podpis Usługodawcy poza pakietem White Label.
 9. Z pojedynczego szablonu można wystawić dowolną ilość ofert, używając w tym celu wygenerowanego szablonu Aleszablony.pl. Można go także edytować i wielokrotnie zapisywać w wielu wersjach korzystając z Edytora HTML udostępnianego w ramach usługi. Pamiętaj, aby nie nanosić zmian na zapisany szablon graficzny, a jedynie na Wzór szablonu zapisany już w Edytorze HTML.
  Zmiany dotyczące grafik w szablonie graficznym zmienią obrazki także w ofertach wystawionych wcześniej z tego szablonu.
 10. Przyciski w menu szablonu są jedynie odnośnikami do stron informacyjnych.
  Zostają one automatycznie podlinkowane podczas procesu generowania szablonu. Na samym końcu tego procesu pokaże się okno, w którym będziemy musieli uzupełnić nazwę konta eBay.com. Jeżeli podamy prawidłową nazwę - w kodzie szablonu automatycznie uzupełnione zostaną odnośniki do stron sprzedawcy.

IX. Sellbooster.pl

 1. Sellbooster jest elektroniczną usługą abonamentową służącą do cross-sellingu pomiędzy ofertami w serwisie eBay.com. Jest to galeria miniaturek wyświetlająca pozostałe oferty Usługobiorcy umieszczana zwykle w ofertach eBay, reklamująca wybrane przez Usługobiorcę oferty wybranego konta w serwisie eBay.com. W ramach usługi można stworzyć indywidualnie dostosowany panel miniaturek przeznaczony do celów reklamowych, który następnie umieścić można w ofertach serwisu eBay.com oraz dowolnych innych stronach.

  Sellbooster to narzędzie służące do promocji produktów w ofertach eBay. Panel miniaturek raz umieszczony w ofercie lub szablonie nie wymaga dalszej obsługi, miniaturki generują się automatycznie wg. wybranego filtra przekierowując klienta do konkretnej oferty. Panel pozwala na promowanie w estetyczny sposób dużej liczby ofert jednocześnie. Skutecznie wspomaga cross-selling poprawiając sprzedaż wielu produktów na raz.

  Sellbooster oferuje m.in. funkcje:
  - Wyboru promowanych ofert
  - Sortowania ofert wg. ceny itp.
  - Filtrowania wybranych ofert
  - Użycia dodatkowe wyróżnienia
  - Śledzenia statystyk kliknięć

  Panel Miniaturek Sellbooster generowany jest automatycznie podczas generowania szablonu w usłudze Aleszablony.pl lub ręcznie po rejestracji i po zalogowaniu się do usługi Sellbooster w Panelu eSprzedaż (https://panel.esprzedaz.com/). Wygenerowany kod Panelu kopiujemy i wklejamy do kodu naszej oferty eBay, przez co zwiększamy prawdopodobieństwo odwiedzenia innych naszych ofert. Kod Panelu Miniaturek Sellbooster jest kodem HTML i może zostać użyty także na innej stronie wyświetlającej kod HTML.

  Pamiętaj, aby uzupełnić swój login eBay w Ustawieniach konta, żeby panel wyświetlił oferty z wybranego konta eBay.
  Po podaniu loginu eBay i wygenerowaniu skórki Panelu, serwis zbiera informacje o ofercie przy użyciu API eBay po czym generuje z każdej oferty miniaturkę i osadza ją w Panelu. Kliknięcie w wybraną miniaturkę przenosi do przypisanej oferty widocznej w miniaturce.
  Każde kliknięcie w miniaturkę panelu zliczane jest przez system statystyk, dzięki czemu łatwo ocenisz ilu klientów klika w panel miniaturek Sellbooster i jak bardzo jest on przydatny przy promocji oferty oraz sprzedaży cross-selling'owej.
 2. Aby utworzyć konto należy podczas rejestracji na stronie esprzedaz.com lub sellbooster.pl podać adres e-mail oraz wybrane hasło. Dane te będą później służyć do logowania w Panelu eSprzedaż bądź na stronie wybranej usługi.
 3. Sellbooster służy do promocji oferty dostępnej w serwisie eBay.com wyświetlając oferty z wybranego przez Usługobiorcę konta eBay. Narzędzie raz umieszczone w ofercie, szablonie lub stronie www nie wymaga dalszej obsługi. Miniaturki odświeżają i generują się automatycznie przekierowując klienta do konkretnej oferty. Panel pozwala na promowanie dużej liczby przedmiotów z wielu ofert jednocześnie w estetyczny sposób.
 4. Każdy panel miniaturek Sellbooster ma swoje statystyki dostępne na stronie głównej w panelu usługi - https://panel.sellbooster.pl/
  Statystyki te pozwalają ocenić liczbę kliknięć w konkretny panel, a co za tym idzie - liczbę przejść do innych ofert. Domyślnie, liczba kliknięć przedstawiona jest na osi czasu pokazującej 6 ostatnich miesięcy ale w każdej chwili możemy skupić się na poszczególnych miesiącach otrzymując bardziej szczegółowe dane. W osi pionowej wykres odzwierciedla liczbę kliknięć w stworzone panele miniaturek - kolory symbolizują poszczególne panele, a na dole znajduje się legenda z nazwami stworzonych paneli miniaturek Sellbooster.
  Statystyki te pozwalają ocenić oraz porównać efektywność paneli i bezpośrednio zobrazować zainteresowanie klientów.
 5. Przypinanie ofert eBay do wybranego panelu miniaturek jest opcjonalne. Sellbooster wyświetla wszystkie oferty z przypisanego do niego konta eBay według ustawionych wcześniej filtrów. Przypięcie wybranych ofert spowoduje stałe wyświetlanie wybranych ofert w panelu miniaturek w pierwszej kolejności. Do przypinania ofert w panelu służy przycisk Przypnij Aukcje, który znajduje się przy stworzonym wcześniej panelu miniaturek.
 6. Panel miniaturek Sellbooster można wprowadzić automatycznie do wszystkich aktywnych ofert eBay. Do takiej akcji wymagane jest wprowadzenie danych do logowania konta eBay w konfiguracji usługi Sellbooster, aby mogła ona uzyskać dostęp do edycji kodu aktualnie wystawionych ofert. Usunięcie panelu miniaturek z panelu usługi skutkuje usunięciem danego panelu z usługi. Kod HTML usuniętego panelu pozostanie w ofertach bez zmian. Automatyczne, masowe usunięcie panelu miniaturek z aktywnych ofert nie jest możliwe. Zalecamy więc zakończenie wszystkich ofert zawierających panel miniaturek przed jego usunięciem. Po usunięciu w ofertach pozostanie kod HTML panelu miniaturek, który w aktywnych ofertach wyświetlać będzie wygaszone obrazki.

X. Grafido.pl

 1. Grafido to usługa elektroniczna pozwalająca na tworzenie oraz edycję materiałów graficznych udostępnianych online przez Usługodawcę lub materiałów należących do Usługobiorcy.

  Grafido jest praktycznym edytorem grafik, dzięki któremu nie tylko zaprojektujesz nowe bannery reklamowe do swojego sklepu ale także wizytówki, katalogi i inne materiały graficzne, a nawet zamówisz ich wydruk oraz dostawę. Grafido pozwoli Ci w prosty sposób samodzielnie, bez zatrudniania grafika, stworzyć profesjonalne materiały reklamowe.
  Skorzystaj z bazy materiałów graficznych, które udostępniamy i projektuj własne grafiki bez potrzeby instalacji drogiego oprogramowania na własnym komputerze!
 2. Grafido pozwala na tworzenie bannerów reklamowych oraz innych grafik reklamowych np. grafik społecznościowych.
 3. Aby utworzyć konto należy przy rejestracji na stronie esprzedaz.com lub grafido.pl podać adres e-mail oraz wybrane hasło. Dane te będą później służyć do logowania w Panelu eSprzedaż bądź na stronie wybranej usługi.
 4. Pobranie wygenerowanych obrazków możliwe jest jedynie w jednym z dwóch dostępnych rozszerzeń pliku: .png lub .jpg.
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar