Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
Filip Marciniak
Community Manager eSprzedaz.com
LICZBA ARTYKUŁÓW:74

Autor artykułów jest Community Managerem w firmie eSprzedaż, byłym Koordynatorem projektu eSprzedaż zrealizowanego w ramach dotacji UE z programu Innowacyjna Gospodarka. Specjalista e-commerce, autor kilku publikacji, które ukazały się między innymi w Gazecie Finansowej, a także współautor pomocy dla usług i narzędzi eSprzedaż. Jego autorskie prace ukazały się także na wielu blogach oraz stronach poświęconych tematyce sprzedaży internetowej.

 

Wszelkie uwagi do artykułów
prosimy wysyłać na mail: prezentacje@esprzedaz.com

AliExpress - nowy strategiczny partner InPost

2019-11-20 10:06:00

Paczki z Chin prosto do Paczkomatu? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

AliExpress - Chiński gigant podejmuje współpracę z InPost. Niedługo przesyłki zamawiane na tej platformie trafią prosto do Paczkomatu! To kolejny strategiczny partner firmy InPost, poza Allegro. Czy konkurencja dla naszego rodzimego portalu sprzedaży rośnie na wschodzie?

Od dawno już wiadomo, że serwisy aukcyjne są jednymi z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych w naszym kraju, ale również na świecie platform sprzedaży. Czołowym gigantem, który zdominował nasz rynek, jest aktualnie bez wątpienia Allegro, które ciągle walczy o nowych klientów i utrzymanie dotychczasowych, dzięki wprowadzonym reklamom, programom SMART, Monetom itp. Klientów na rynku e-commerce przybywa co roku. Niezaprzeczalnie równolegle rozwija się też handel transgraniczny, który dotarł i do nas, a razem z nim portal AliExpress, który jest najbardziej rozpoznawalną platformą zagraniczną wśród Polaków. Nasi rodacy lubią kupować tanio, a AliExpress pozwala pominąć pośredników, którzy wystawiają te same produkty na Allegro. Na krajowej scenie, pod względem sprzedaży, dalej na pierwszym miejscu pozostają takie platformy jak: Allegro, eBay, OLX i Zalando.

Czy gigant przyćmi blask Allegro?

Czy to już kwestia czasu, aż AliExpress zajmie pierwsze miejsce wśród tych portali? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne. InPost już się na to przygotowuje. Paczkomaty są gotowe na przyjęcie przesyłek prosto z Chin. To droga, która nie tylko korzystnie wpłynie na liczbę przesyłek realizowanych przez InPost, ale również otworzy prostą drogę do zagrożenia innemu strategicznemu partnerowi tej firmy - Allegro.

Pewne niewiadome, które pozostają wśród klientów to fakt czy za przesyłkę z Chin do Paczkomatu będzie trzeba zapłacić więcej, czy może umowa będzie podobna jak między InPost, a Allegro i w praktyce klienci zapłacą mniej za przesyłkę? Od niedawna wiemy, że za pośrednictwem Poczty Polskiej przychodzą paczki z Chin, które są wysyłane za darmo w ramach oferty sprzedawców na AliExpress. Jak będzie w przypadku InPost? Czy faktycznie jest to konkurencja zagrażająca polskim sprzedawcom i Allegro?

Zapewne wszystko rozstrzygnie się, kiedy w AliExpress będziemy już mogli wybrać dostawę do Paczkomatu. To świetny ruch ze strony InPost, który na pewno zadowoli polskich konsumentów, a jeżeli uda się to wdrożyć przed świętami, okres przedświątecznych zakupów będzie na pewno jeszcze bardziej gorący!

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar