Netgraf CMS
Loader image

Jak dodać i skonfigurować szablon ustawień Shopee?

 • Jak dodać i skonfigurować szablon ustawień Shopee?
  Szablon ustawień ofert pozwala na zapisanie predefiniowanych ustawień dla łatwiejszego wystawiania kolejnych ofert. Możesz tu skonfigurować pola wspólne dla wielu wystawianych ofert. Utworzone szablony ustawień mogą się więc różnić np. sposobem uzupełniania tytułów, cen i stanów magazynowych.

  Jak mogę dodać i skonfigurować szablon?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.
  2. W zakładce Integracje kliknij Shopee.
  3. Przejdź do zakładki Szablony ustawień, i kliknij DODAJ SZABLON USTAWIEŃ.


  4. Wybierz konto, do którego chcesz stworzyć szablon ustawień, i kliknij Ok.  5. W szablonie, uzupełnij po kolei niezbędne pola.

  Nazwa szablonu - podaj taką by łatwo odszukać potrzebny szablon.

  Tytuł oferty - Użyj zmiennej {{{name}}} by wstawić nazwę produktu do tytułu oferty. Np. "{{{name}}} Najtaniej!". Nazwa produktu zostanie pobrana z wybranego przy wystawianiu zestawu parametrów. Możesz też użyć zmiennej {{{variant_name}}}, którą wstawisz cechy wystawianego wariantu.

  Uwaga!
  Shopee ogranicza tytuł oferty do określonego limitu znaków. Korzystanie ze zmiennych może spowodować przekroczenie limitu, a wtedy Sellasist automatycznie skróci tytuł.

  Ponowne wystawianie - (czy ma być i na jakich warunkach).
  Ponowne wystawianie oferty jest obsługiwane w Sellasist niezależnie od mechanizmów Shopee. Nie włączaj ponawiania ofert z poziomu konta Shopee, bo w takim przypadku zostaną one wystawione podwójnie.

  Faktura - Wybierz czy wystawiasz fakturę i jaką.

  Czas wysyłki - Wybierz jaki będzie czas wysyłki produktów. Możesz ustawić stały w szablonie lub pozwolić, by pobierał się z produktów Sellasist, albo kategorii Shopee.

  Maksymalny czas wysyłki (dni) - Maksymalny czas wysyłki w dniach. Liczba dni powinna spełniać warunki przypisanej kategorii.
   
  Czas gwarancji - Ustaw wspólny czas gwarancji dla wystawianych ofert, dotyczy to regionu Polska. Inne regiony są ignorowane. (Shopee nie obsługuje tego pola w innych krajach)

  Brak gwarancji dla przedsiębiorców - Pozwala wyłączyć gwarancję dla firm.

  Dodatkowe informacje o gwarancji - Informacje dodatkowe o warunkach gwarancji, które będą widoczne w ofercie.

  Adres gwarancji - Wybierz adres do zwrotów zdefiniowany w panelu sprzedawcy Shopee. Pole wymagane, bez niego nie da się wystawić oferty w Polsce.

  Cena - Możesz wybrać czy cena ma się podstawiać z produktu, czy jeśli odznaczysz pole Wstaw cenę produktu, wpiszesz cenę ręcznie. Przy odznaczeniu tego pola WYŁĄCZY się synchronizacja ceny produktu.

  Stan magazynowy - Domyślnie jest oznaczony w Synchronizacjach i tym samym zaciąga stan magazynowy z karty produktu, jeśli chcesz uzupełniać ten stan ręcznie, odznacz pole Stan magazynowy w Synchronizacjach.

  Minimalny stan magazynowy - Możesz ustawić minimalny stan magazynowy, którym musisz dysponować, aby Sellasist wystawił ofertę. Opcja Tylko dla sprzedaży prosto z hurtowni zadziała tylko, gdy stan w Twoim magazynie nie będzie dodatni.

  Maksymalny stan magazynowy - Możesz ograniczyć stan magazynowy przekazywany do Shopee, aby uniknąć realizacji zbyt dużych zamówień.

  Modyfikuj stan magazynowy - Możesz wprowadzić modyfikator stanu magazynowego. Np. wpisując -2 stan magazynowy będzie zawsze pomniejszony o dwie sztuki w stosunku do tego, co znajduje się w bazie Sellasist.

  Synchronizacje - Synchronizacje określają, które elementy oferty będą automatycznie uaktualniane, gdy wprowadzisz zmiany w Sellasist. Zalecamy synchronizację wszystkich elementów. Każdy z czterech boksów oznacza, która z synchronizacji jest włączona lub wyłączona.

  Prowizja Shopee - Aby wyrównać koszty opłat jakie poniesiesz w Shopee, do cen produktów możesz doliczyć własną prowizję. W ten sposób cena zostanie powiększona o wartość procentową, którą wpiszesz po zaznaczeniu pola.

  Czas wystawienia - ustaw, czy oferty wystawiane za pomocą tego szablonu będą się wystawiały natychmiast czy po odznaczeniu pola, z ustalonym opóźnieniem.

  4. Na koniec ZAPISZ skonfigurowany szablon.


  Gdzie znajdę utworzone szablony?

  Utworzone szablony ustawień oferty znajdziesz w Integracje ⇨ Shopee ⇨ Szablony ustawień. Możesz tutaj edytować, usuwać i dodawać szablony.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:


  Zobacz jak ustawisz warunki dostawy
  Jak dodać i skonfigurować warunki dostawy Shopee?

  Zobacz do czego służą zmienne
  Czym są Zmienne i do czego służą?

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar