Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
Filip Marciniak
Community Manager eSprzedaz.com
LICZBA ARTYKUŁÓW:74

Autor artykułów jest Community Managerem w firmie eSprzedaż, byłym Koordynatorem projektu eSprzedaż zrealizowanego w ramach dotacji UE z programu Innowacyjna Gospodarka. Specjalista e-commerce, autor kilku publikacji, które ukazały się między innymi w Gazecie Finansowej, a także współautor pomocy dla usług i narzędzi eSprzedaż. Jego autorskie prace ukazały się także na wielu blogach oraz stronach poświęconych tematyce sprzedaży internetowej.

 

Wszelkie uwagi do artykułów
prosimy wysyłać na mail: prezentacje@esprzedaz.com

Wprowadziliśmy możliwość zmiany cen na aukcjach Allegro posiadających sprzedaż

2017-01-23 11:14:00
Allegro udostępniło nowe API, które umożliwia zmianę cen na aukcjach posiadających oferty zakupu. Poprzednio edycja ceny możliwa była jedynie przed pojawieniem się w aukcji pierwszego zakupu i można było to zrobić jedynie w edycji aukcji po zalogowaniu do panelu konta Allegro, bezpośrednio na stronie Allegro.pl. WebAPI Allegro nie umożliwiało takiej zmiany. Allegro stworzyło więc nowe API o nazwie REST API, które obecnie posiada taką funkcję. Należy zauważyć, że jest to dalej w fazie testowej.

Aby skorzystać z nowej funkcji udostępnionej przez REST API, należy przejść do karty Integracje -> Allegro znajdującej się w Panelu Administracyjnym Sellasist, zależnie z której usługi prowadzimy sprzedaż. Następnie kliknąć w przycisk "Dodaj Konto". Niezależnie, czy konto zostało już wcześniej dodane, czy nie.

Ważne!
Przed operacją włączenia REST API należy wylogować się z Allegro, aby mieć pewność, że aktywujemy właściwe konto Allegro.

Po kliknięciu w przycisk "Dodaj konto" zostaniemy automatycznie przeniesieni do strony Allegro.pl pozwalającej na zalogowanie się danymi konta Allegro oraz potwierdzenie udzielenia dostępu do konta usłudze Sellasist.

Ważne! Aktywacja i udzielenie dostępu nowemu API ważne jest przez rok lecz można je w każdej chwili przedłużyć klikając w przycisk "Przedłuż" znajdujący się w Integracje -> Allegro w Panelu Administracyjnym Sellasist. Przed operacją przedłużenia dostępu do REST API należy wylogować się z Allegro, aby mieć pewność, że przedłużamy właściwe konto Allegro.

We wspomnianych usługach zmieniła się także procedura dodawania nowych kont Allegro, które teraz także trzeba będzie potwierdzić logując się i udzielając dostępu na stronie Allegro.pl.

Aktywacja REST API niezbędna jest jedynie do włączenia możliwości aktualizacji cen w aukcjach. Pozostałe zmiany, tak jak dotychczas, obsługiwane są dalej przez stare API - WebAPI Allegro.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar