Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
Filip Marciniak
Community Manager eSprzedaz.com
LICZBA ARTYKUŁÓW:74

Autor artykułów jest Community Managerem w firmie eSprzedaż, byłym Koordynatorem projektu eSprzedaż zrealizowanego w ramach dotacji UE z programu Innowacyjna Gospodarka. Specjalista e-commerce, autor kilku publikacji, które ukazały się między innymi w Gazecie Finansowej, a także współautor pomocy dla usług i narzędzi eSprzedaż. Jego autorskie prace ukazały się także na wielu blogach oraz stronach poświęconych tematyce sprzedaży internetowej.

 

Wszelkie uwagi do artykułów
prosimy wysyłać na mail: prezentacje@esprzedaz.com

Jak łatwo samodzielnie założyć swój własny sklep?

2017-09-14 15:46:00

Jeżeli zainteresował Cię temat tego artykułu, to na pewno planujesz rozpoczęcie sprzedaży w internecie lub już sprzedajesz na Allegro ale szukasz innej drogi sprzedaży. Takiej, przy której nie będziesz wciąż obciążany dodatkowymi prowizjami od każdej sprzedaży. Własny sklep internetowy to podstawa. Zapewnia Ci stałe miejsce w sieci, które z czasem na pewno będzie coraz lepiej widoczne w wyszukiwarce Google i przez to chętniej odwiedzane. Im wcześniej się na to zdecydujesz, tym lepiej.


W pierwszej kolejności należy zadbać o profesjonalną stronę sklepu, taką, która będzie zatrzymywać potencjalnych klientów. Jest wiele czynników wpływających na prawidłowy odbiór treści i kształtowanie zaufania u naszych klientów. Kiedyś wystarczyła jedynie dobra cena by przyciągnąć klientów, aktualnie jednak to zdecydowanie za mało.

Chcąc nadążyć za rosnącymi wymaganiami klientów, zwracaj uwagę na jasne i szczegółowo sformułowane opisy produktów, jakie masz w swojej ofercie. Dołączaj wysokiej jakości zdjęcia. Niezwykle istotnym aspektem jest także stopień zabezpieczenia danych klientów. Dlatego musisz zadbać o certyfikat SSL dla swojej domeny. Dla sklepów Sellingo.pl w wyższym pakiecie niż Darmowy otrzymasz certyfikat SSL za darmo.


Należy zastanowić się nad stworzeniem przejrzystego, profesjonalnego regulaminu, na podstawie którego będzie działał sklep - to w nim powinny znaleźć się wszelkie niezbędne informacje o sposobie realizacji zamówień, przebiegu reklamacji. Regulamin to pierwsza strona, na którą przełączają się klienci chcąc sprawdzić warunki i zweryfikować dane sprzedawcy.

Polecanym przeze mnie oprogramowanie sklepu Sellingo.pl pozwoli Ci zupełnie za darmo założyć sklep i prowadzić sprzedaż we własnym sklepie internetowym. Jest to świetne rozwiązanie także w przypadku sprzedaży równolegle prowadzonej na Allegro.pl. Darmowa wersja pozwoli na sprzedaż nawet do kilkunastu produktów na raz. Musimy tu oczywiście wziąć pod uwagę ilość i wielkość dołączanych do produktów zdjęć i innych materiałów.

Swój sklep Sellingo.pl założysz na stronie https://sellingo.pl/ - znajdziesz tam także opis możliwości i funkcji sklepu. Wersję demonstracyjną zobaczyć można pod adresem https://demo.sellingo.pl/


Co zrobić, aby założyć swój sklep Sellingo?


1. Przejdź na stronię https://sellingo.pl/ i kliknij w przycisk "Załóż Sklep" znajdujący się w prawym górnym rogu lub przejdź bezpośrednio do formularza rejestracji sklepu pod adres https://sellingo.pl/zaloz-sklep

2. W Formularz wybierz pakiet, możesz zacząć od Darmowego. Pakiet można zmienić w dowolnym momencie na wyższy.

3. Następnie wybierz domenę, możesz wybrać między trzema dostępnymi opcjami:
a) Zarejestruj domenę - wraz ze sklepem zarejestrujesz nową domenę, jest ona darmowa o ile wybierzesz wyższy pakiet niż Darmowy. Jeżeli wybierzesz pakiet Darmowy to koszt rejestracji wyniesie 7,77 zł netto na pierwszy rok.
b) Darmowa subdomena - będzie to Twoja domena w adresie TWOJANAZWA.sellingo.pl i jest ona zupełnie darmowa.
c) Mam własną domenę - wprowadź adres domeny, którą już posiadasz. Po rejestracji sklepu otrzymasz instrukcję jak przekierować domenę na serwer sklepu.

4. Wybierz wygląd sklepu, niezależnie od dokonanego wyboru, sklep zainstaluje się na darmowej skórce. Te informację służą jedynie do wyrażenia chęci posiadania indywidualnej skórki bądź wprowadzenia własnego projektu sklepu.
a) Darmowy szablon - sklep zostanie zainstalowany z możliwością wyboru wyglądu pomiędzy udostępnianymi za darmo gotowymi skórkami.
b) Indywidualny wygląd - przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów projektu.
c) Własny projekt - przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w celu omówienia szczegółów wdrożenia Twojego projektu.

5. Kliknij w przycisk "Następny krok", aby przejść dalej i wprowadzić dane firmy.

6. Podaj niezbędne dane do założenia konta w systemie usług eSprzedaż lub zaloguj się swoim kontem eSprzedaż.

7. Podaj Dane firmowe i pamiętaj o zapoznaniu się i zaakceptowaniu regulaminu.

8. Kliknij w przycisk "Załóż sklep".

9. Przepisz kod SMS ze swojego telefonu i potwierdź rejestrację sklepu.

10. Gotowe! Teraz wystarczy zaczekać na wiadomość e-mail z instrukcją logowania.

Po zalogowaniu do Panelu Administracyjnego sklepu wystarczy już tylko dodać produkty, skonfigurować metody płatności oraz dostawy.

 

Zalety oprogramowania Sellingo


Największą zaletą oprogramowania Sellingo jest łatwość obsługi i zarządzania nim. Panel administracyjny został zaprojektowany w taki sposób, aby dało się po nim poruszać intuicyjnie. Wszystko opiera się na głównych kartach zgrupowanych w taki sposób, że na pierwszy rzut oka możemy ocenić co się w nich znajduje i jakie ustawienia tam znajdziemy. Proces sprzedaży jest elastycznie konfigurowalny, możesz więc samodzielnie skonfigurować większość funkcji, a także wygląd sklepu. Darmowe skórki, które otrzymujemy wraz ze sklepem są konfigurowalne. Wybieramy układ elementów strony, kolorystykę, wielkość miniaturek przedmiotów, czcionkę, a także całą masę innych elementów. W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość zaprojektowania grafiki wg. wskazań sprzedawcy. Tak dzieje się zwykle w przypadku dużych firm mających już pewne pomysły na to jakie rozwiązania i rozmieszczenia elementów strony wpływają pozytywnie na ich sprzedaż.

Ważnym elementem jest także abonamentowość usługi. W cenę abonamentu wliczony jest solidny, szybki serwer.  Nie tylko pozwala ona na ograniczenie wydatków na samym początku rozpoczęcia sprzedaży ale jest także wielkim atutem jeżeli chodzi o bieżące aktualizacje. Jest to bardzo ważne ponieważ dzięki temu mamy pewność, że nasz sklep jest aktualizowany i dzięki temu będzie nam służył niezależnie od zmian jakie wprowadza np. Allegro lub inne firmy z którymi posiada on integrację.

Mamy również możliwość kontaktu z biurem obsługi klienta, które pomoże nam w przypadku pytań lub zaradzi na nasze aktualne problemy. Regularnie organizowane są także prezentacje i spotkania organizowanie online, na które zapisać się można na stronie https://esprzedaz.com/prezentacja

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar