Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
Filip Marciniak
Community Manager eSprzedaz.com
LICZBA ARTYKUŁÓW:74

Autor artykułów jest Community Managerem w firmie eSprzedaż, byłym Koordynatorem projektu eSprzedaż zrealizowanego w ramach dotacji UE z programu Innowacyjna Gospodarka. Specjalista e-commerce, autor kilku publikacji, które ukazały się między innymi w Gazecie Finansowej, a także współautor pomocy dla usług i narzędzi eSprzedaż. Jego autorskie prace ukazały się także na wielu blogach oraz stronach poświęconych tematyce sprzedaży internetowej.

 

Wszelkie uwagi do artykułów
prosimy wysyłać na mail: prezentacje@esprzedaz.com

Miejsca Google to teraz Google Moja Firma!

Miejsca Google, które wcześniej zawierało informacje wykorzystywane w Google do lokalizacji firm w wynikach wyszukiwaniach zmieniło nazwę na Google Moja Firma. Prócz samego rebrandowania nazwy funkcji mamy teraz do dyspozycji dodatkowe możliwości.

Google połączyło możliwości Miejsc Google z Google+ Lokalnie, które wcześniej służyło jako lista firm dla Google+. Dzięki ujednoliceniu i fuzji tych dwóch usług mamy teraz bardziej czytelny interfejs do zarządzania firmą w jednym miejscu. Pozbyto się więc zdezorientowania użytkowników spowodowanego wcześniej dwiema oddzielnymi usługami.

Według oficjalnej zapowiedzi, Gooogle Moja Firma daje możliwość zarządzania wszystkimi narzędziami pomocnymi firmie w jednym miejscu tj. AdWords, czy firmowy kanał YouTube.

"Pokazuj swoją firmę w Google za darmo"Dzięki Google Moja Firma przedsiębiorcy mogą:

  • Aktualizować informacje o swojej firmie w wynikach Google, mapach Google oraz Google+ z jednego miejsca
  • Przedsiębiorca ma możliwość aktualizacji danych swojej firmy tak często jak tylko chce, wliczając w to informacje kontaktowe, godziny otwarcia, czy link do strony www.
  • Dodawać zdjęcie produktów, pracowników, klientów, biura, okolicy lub nawet inne zdjęcia. Miejsca Google dawało wcześniej dużo bardziej ograniczoną możliwość publikowania zdjęć w porównaniu z Google Moja Firma.
  • Bezpośrednio trafiać do klientów i fanów marki poprzez udostępnianie aktualności, wydarzeń i innych ważnych wiadomości z firmowej strony Google+.
  • Monitorować i odpowiadać na recenzje Google.
  • Zarządzać kontem Google Moja Firma przez aplikację na Androida bądź iOS.


Tak jak poprzednie usługi Google, Google Moja Firma skupia się głównie na biznesach lokalnych przypisanych do miejscowości w których się one znajdują ułatwiając wyszukiwania pobliskim klientom. Istnieje także możliwość przypisania firmy do wielu miejsc jednocześnie.

Jak stworzyć wizytówkę firmy Google Moja Firma?

Aby zweryfikować podany adres firmy, Google wysyła numer weryfikacyjny na adres firmy - korespondencja i sam numer weryfikacyjny wyglądają jak niżej: 

Dla firm, które nie są w żaden sposób przypisane geograficznie do miejsca, Google Moja Firma oferuje opcję marka lub produkt, która nie zawiera informacji adresowych ani żadnych innych informacji o fizycznym adresie lokalizacji firmy.

Jak stworzyć wizytówkę firmy Google Moja Firma nieprzypisaną do żadnego fizycznego adresu?

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar