Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
LICZBA ARTYKUŁÓW:33

[Aktualizacja] eSprzedaż pomaga użytkownikom serwisu imgur.com!

eSprzedaż pomaga użytkownikom serwisu imgur.com! 
Szanujemy Twoją pracę, dlatego pomożemy Ci przywrócić utracone zdjęcia w aukcjach allegro.


Pomożemy klientom serwisu imgur.com przywrócić na miejsce wszystkie utracone zdjęcia z aukcji allegro. Przeanalizujemy aukcje, pobierzemy z imgur.com Twoje zdjęcia i umieścimy je na naszym serwerze, podmienimy linki i dzięki temu zdjęcia będą się wyświetlały poprawnie. 

Garść szczegółów technicznych, aby wyjaśnić skąd w ogóle bierze się problem:

Gdy przeglądarka wczytuje treść aukcji i pobiera obrazki, wysyła do serwisu hostingowego informację o stronie, na której został ten obrazek umieszczony. Stąd serwer (w tym wypadku Imgur) wie, że dane zdjęcie zostało wykorzystane w opisie aukcji Allegro i na tej podstawie może podjąć odpowiednie działania. Dlatego gdy wchodzimy na obrazek bezpośrednio wklejając jego adres w przeglądarkę - on nagle działa. A na aukcji już nie.

Można to łatwo sprawdzić korzystając z darmowego narzędzia do badania połączenia między przeglądarką a stroną internetową - Web-Sniffer 

Najpierw sprawdźmy dostęp do obrazka nie informując serwera, że pobieramy go na Allegro. Wklejamy po prostu link do zdjęcia w pole na górze okna programu i klikamy przycisk Request po prawej.

imgur - odzyskiwanie zdjęć 1
 

Jak widać - zdjęcie działa prawidłowo. Co bardziej dociekliwi mogą zwrócić uwagę na napis "Status: 200 Ok". Oznacza on, że połączenie przebiegło prawidłowo.
 


Teraz wyślijmy do serwera informację, że pobieramy ten obrazek do serwisu Allegro. Czyli zrobimy dokładnie to, co robią przeglądarki. W tym celu najpierw restartujemy program, a następnie klikamy w menu Request i przechodzimy do Add Header.

imgur - odzyskiwanie zdjęć 2

 
 
Z listy "Standard Header" wybieramy pozycję "Referer", a w "Value" wklejamy dowolny link do aukcji Allegro. Następnie klikamy OK. Dzięki temu "oszukamy" serwer, by myślał, że otwieramy to zdjęcie na aukcji Allegro. Ponownie wklejamy link do zdjęcia w pole na górze i klikamy z prawej Request.


imgur - odzyskiwanie zdjęć 3

 
 
Efekt tym razem jest całkiem inny. Zdjęcie się nie wczytało, zamiast "Status: 200 Ok" widzimy teraz "Status: 403 Forbidden", czyli dostęp wzbroniony. Jak widać - wystarczyło tylko poinformować Imgur, że wchodzimy z Allegro, by zdjęcie zostało zablokowane.

Niestety Allegro nie może nic na to poradzić, gdyż cały ten mechanizm odbywa się poza nim - pomiędzy przeglądarką a serwerem Imgur. Jak więc możesz uratować swoje aukcje przed klęską?

  • Zarejestruj  się na stronie Fotolister.pl,
  • Wybierz pakiet odpowiadający ilości straconych zdjęć,
  • Wejdź w zakładkę IMPORT IMGUR podaj dane logowania do Allegro,
  • Kliknij PODMIEŃ ZDJĘCIA

Zacznie się automatyczny transfer zdjęć z allegro na Fotolister i powrotny na allegro.
Na końcu pojawi się informacja ilu zdjęć nie udało się podmienić w związku z tym, że na aukcjach, w których są umieszczone rozpoczęła się już sprzedaż. Aby te zdjęcia wyświetliły się poprawnie, po ponownym wystawieniu aukcji należy jeszcze raz uruchomić import.

Jeśli nie jesteś pewien ile zajmują Twoje zdjęcia sugerujemy pakiet STANDARD, ponieważ w nim dostajesz konto o nielimitowanej pojemności i nieograniczonej liczbie zdjęć.
 
Pierwszy miesiąc użytkowania pakietu jest zawsze GRATIS. Jeżeli po upływie miesiąca uznasz, ze ten pakiet jest dla Ciebie zbyt wysoki możesz go obniżyć.

 

 
!!!AKTUALIZACJA 07.03.2015 20:15!!!


 
Pracujemy właśnie nad rozwiązaniem, które pozwoli przywrócić zdjęcia również na aukcjach, na których rozpoczęła się sprzedaż! Bliższe wiadomości już niebawem.
 
 
 
!!!AKTUALIZACJA 08.03.2015  13:17!!!


Tak jak obiecaliśmy mamy dla naszych klientów dobre wieści. Rozbudowaliśmy  skrypt o obsługę aukcji z ofertami kupna i zapraszamy do korzystania. Przy uruchamianiu importu wystarczy zaznaczyć pole "Zamień w aukcjach ze sprzedażą".

Z oczywistych względów jest to funkcja dość eksperymentalna, więc w razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt. 


Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 2
JERZY KRYGER
2015-03-07 22:06:58
Trzymam kciuki za szybkie znalezienie rozwiązania na aukcje z rozpoczętą sprzedażą. Wielu sprzedawców czeka na to jak na zbawienie. Z niecierpliwością czekamy na nowe wieści od Was.
Marcin CIesielski
2015-02-27 12:16:18
NA SZCZĘŚCIE JEST TAKIE ROZWIĄZANIE!!! CO PRAWDA NIE PODMIENIĄ SIĘ ZDJĘCIA W AUKCJACH ZE ZŁOŻONYMI OFERTAMI ALE RESZTA BĘDZIE ZREANIMOWANA. POLECAM!
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar