Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
Filip Marciniak
Community Manager eSprzedaz.com
LICZBA ARTYKUŁÓW:74

Autor artykułów jest Community Managerem w firmie eSprzedaż, byłym Koordynatorem projektu eSprzedaż zrealizowanego w ramach dotacji UE z programu Innowacyjna Gospodarka. Specjalista e-commerce, autor kilku publikacji, które ukazały się między innymi w Gazecie Finansowej, a także współautor pomocy dla usług i narzędzi eSprzedaż. Jego autorskie prace ukazały się także na wielu blogach oraz stronach poświęconych tematyce sprzedaży internetowej.

 

Wszelkie uwagi do artykułów
prosimy wysyłać na mail: prezentacje@esprzedaz.com

Kilka porad jak zwiększyć konwersje sprzedaży w trakcie przedświątecznych zakupów

Sezon Świąt Bożego Narodzenia można uznać za rozpoczęty i aby być konkurencyjnymi, właściciele sklepów internetowych prześcigają się teraz podejmując niezbędne kroki do zwiększenia ruchu oraz sprzedaży na swoich stronach. Bój trwa o klientów, którzy więcej niż w innym czasie w ciągu roku dokonują właśnie zakupów przed świętami. Właśnie w tym okresie najłatwiej jest zmienić "odwiedzających" stronę sklepu w "kupujących".

 

 

 

Poniżej kilka porad, które pomogą Ci zwiększyć ilość realizowanych zamówień. Większość z działań sprowadza się do przekazania klientom kluczowych informacji na temat oferty, z pominięciem tych pobocznych.

Optymalizacja oferty sklepu

Zminimalizuj liczbę powiązanych i rekomendowanych produktów. Od czasu do czasu każdy sklep potrzebuje zmian, szczególnie kiedy odwiedzają go stali klienci. Święta to odpowiedni czas na porządki. Przejrzyj jeszcze raz swoją ofertę i odśwież wyróżnione produkty.
Korzystaj z przyciągających wzrok haseł "Wyprzedaż!", "Sale!" czy procentowego zaprezentowania obniżki np. "do 70% taniej!". Wyeksponuj promocyjne ceny kolorem oraz wielkością. Niech rzucają się w oczy ale nie zapominaj także o cenie z przed promocji, klient od razu zwróci uwagę na to ile zaoszczędzi przy zakupie.

 

Popupy

Wyskakujące okienka mogą przynieść tyle samo szkody co pożytku, zależnie od tego jaką informację będą zawierały, jednego klienta odstraszą, a drugiego przyciągną. Aby zminimalizować stratę klientów, daj im czas się trochę rozejrzeć i dopiero po dłuższej chwili wyświetl popup kierujący do oferty specjalnej. Pamiętaj też, że każdy sklep może się obyć bez popupów i każdą treść, którą chciałbyś w nich zawrzeć możesz także umieścić bezpośrednio na swojej stronie. Nie wszyscy klienci są zadowoleni z wyskakujących okienek.
Używaj więc popupów tylko w przypadku niezwykle ważnych informacji, jak informacja o urlopie, czy informacja z aktualnym kodem rabatowym na święta.

Samodzielnie dokonuj zakupów w swoim sklepie, aby przetestować jego działanie. Dzięki temu dowiesz się, gdzie może zaciąć się klient i dlaczego. Sprawdzaj działanie szybkich płatności, jeżeli klient nie będzie mógł szybko opłacić zamówienia, prędzej opuści sklep niż zdecyduje się na droższą opcję dostawy za pobraniem.

Przy okazji sprawdzania ścieżki zakupowej, zwróć uwagę na to, czy jest ona wystarczająco przejrzysta, czy opcje dostawy i płatności są wystarczająco dobrze opisane.

Zastanów się także nad procesem posprzedażowym, może warto załączyć życzenia świąteczne w powiadomieniach o realizacji zamówienia lub w wersji drukowanej wrzucić je do paczki wysyłanej do klienta.

Zadbaj o elastyczność zakupów, spraw by klienci mogli łatwo podjąć decyzję o zakupie. Najczęściej pomaga im w tym możliwość odbioru osobistego oraz możliwość zwrotu towaru. Taka informacja na stronie na pewno pomoże Ci w sprzedaży, a zwykle i tak klienci nie chcą się kłopotać ze zwracaniem prezentów świątecznych.

 

Bannery i ruchome karuzele

Zdania co do reklam są często podzielone, jedni klienci lubią reklamy, a inni nie. Reklamy zawarte na stronie sklepu muszą jednak się pojawić. W końcu klient trafiający do sklepu spodziewa się informacji na temat oferty w nim zawartej, czy to w formie promocji, czy innej oferty specjalnej. Nie możesz więc z niej zrezygnować. Jako sprzedawca musisz rozreklamować swoją ofertę, a bez odpowiednich bannerów będzie to bardzo trudne. Bannery powinny rzucać się w oczy ale jednocześnie spełniać podstawowe wymogi estetyki, tak aby nie były zbyt pstrokate, czy kolorowe.
Obserwuj konkurencję, jej działania i wyciągaj wnioski. Nie kopiuj, lecz wzoruj się na najlepszych. To na pewno ułatwi Ci pracę na początku sprzedaży. Sezon przedświąteczny to idealny moment na nowe grafiki w sklepie. Niech klienci poczują że sklep żyje, a nie jest kolejną opuszczoną stroną jakich pełno w internecie.

Przy analizie kliknięć Bannery reklamowe na stronie głównej, ruchome slidery, a także ruchome karuzele - przyciągają około 1% klientów, którzy w nie klikają. Nie znaczy to oczywiście, że klienci nie zauważają tych reklam. Zwykle po prostu klikają gdzieś indziej.

Postaraj się, aby banner przekazywał najważniejsze informacje o Twojej akcji promocyjnej. Najlepiej przedstawiając najważniejszą korzyść płynącą z danej promocji.

Jest wiele rzeczy, które mógłbyś jeszcze zrobić, aby poprawić swoją sprzedaż ale kilka podanych przeze mnie powyżej kluczowych zmian na pewno przyniesie Ci zwiększone zainteresowanie.

Pamiętaj, że mając sklep w oprogramowaniu Sellingo możesz także stworzyć kopię swojej skórki sklepu, aby następnie zmienić ją w wersję świąteczną. Dowiedz się więcej tutaj:

- Film przedstawiający "Kreator Wyglądu Sellingo.pl"
- Pomoc "Jak skonfigurować wygląd sklepu?"

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar