Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
Filip Marciniak
Community Manager eSprzedaz.com
LICZBA ARTYKUŁÓW:74

Autor artykułów jest Community Managerem w firmie eSprzedaż, byłym Koordynatorem projektu eSprzedaż zrealizowanego w ramach dotacji UE z programu Innowacyjna Gospodarka. Specjalista e-commerce, autor kilku publikacji, które ukazały się między innymi w Gazecie Finansowej, a także współautor pomocy dla usług i narzędzi eSprzedaż. Jego autorskie prace ukazały się także na wielu blogach oraz stronach poświęconych tematyce sprzedaży internetowej.

 

Wszelkie uwagi do artykułów
prosimy wysyłać na mail: prezentacje@esprzedaz.com

Nowe porównanie ofert pośredników szybkich płatności

2017-03-31 11:02:00
W nawiązaniu do artykułu Porównanie ofert pośredników szybkich płatności, ze względu na duże zainteresowanie wśród sprzedawców internetowych tym tematem i pytań, które do nas trafiają - Jakiego pośrednika płatności wybrać? Czym różnią się poszczególni pośrednicy? Zdecydowałem się odświeżyć temat mojego poprzedniego artykułu na temat oferty pośredników szybkich płatności i polecić Państwu, w oparciu o nasze doświadczenia oraz informacje jakie znaleźliśmy w internecie, to, z kim warto podjąć taką współpracę.

Na początku wspomnę jeszcze o najważniejszych kwestiach, o których powinni Państwo wiedzieć przed dokonaniem wyboru i przypomnę kilka definicji z poprzedniego artykułu.

Definicje metod płatności:

e-transfer - (Pay by Link) to metoda płatności, która automatycznie wypełnia końcowy formularz przelewu za klienta.
e-przelew - w tym przypadku, klient samodzielnie musi uzupełnić formularz przelewu bankowego o swoje dane i kwotę.

Jak widać mamy możliwość oferowania jednej z dwóch metod płatności w ramach umowy z pośrednikiem szybkich płatności. W jednej i drugiej metodzie informacja z potwierdzeniem płatności jest natychmiastowa. Sprzedawca jak i płatnik otrzymują potwierdzenie płatności. Zależnie, którą z tych metod udostępnimy naszym klientom, będą oni musieli bądź nie, uzupełnić więcej informacji. Wygodniejsza metoda dla naszych klientów jest jednocześnie droższą dla nas. Możemy więc zaoszczędzić wybierając e-przelew lecz faktycznie utrudnimy w ten sposób naszym klientom dokonanie zakupu w sklepie, wpłynie na możliwość popełnienia pomyłki, co przełoży się później na złą opinię i prawdopodobnie brak powracających klientów. Im prostsza metoda płatności dla klienta, tym lepsze jego doświadczenia i szansa dla nas na jego powrót. Nie warto więc oszczędzać na wyborze metody i od razu włączyć e-transfer jako domyślną metodę płatności. Prowizję i tak powinniśmy uwzględnić w naszej marży zawartej w cenie towaru bądź przesyłki.

 

 

Tym razem nie testujemy kontaktu z pośrednikami płatności, ani oferty po wskazaniu jakiegoś konkretnego obrotu. Porównujemy stawki dla zupełnie nowych sprzedawców, którzy dopiero co zaczynają.

 

 

Pośrednik:
e-transfer dla:
Płatność kartą:
Płatności mobilne:
Opłata aktywacyjna:
Prowizje na start: (e-przelew - e-transfer)
Tpay.com
30 banków
Tak, przez Elavon
BLIK i PeoPay
Tak 10 zł
1,89% - 2,5% lub 1,4% - 1,4% ze zniżką
CashBill
24 banków
TAK 0,8%
BLIK i PeoPay
0 zł
0,5% - 1,5% oraz 1% dla BLIK
DotPay
29 banków
TAK 1,6%
BLIK i PeoPay
Tak 10 zł
1,9% - 2,5% lub 1,6% - 2,15% ze zniżką
PayU
25 banków
TAK
BLIK
Tak 199 zł
2,2% - 2,5% + opłata stała (0,30zł - 0,35zł)
Przelewy24
25 banków
TAK
BLIK
0 zł
1,9% - 2,5%
Fondy
ponad 200 banków
TAK 1,8% + 0,2€
Wszystkie dostępne
0 zł
1,4 % + 0,2€
*jeżeli chcesz znaleźć się w tym porównaniu lub któraś z informacji jest nieaktualna to prosimy przedstawiciela o kontakt e-mail w tej sprawie - biuro@esprzedaz.com

 

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na liczbę banków dla których pośrednik udostępnia e-transfer. Chcemy przecież ułatwić naszym klientom zakupy, a mogą mieć oni konta w najróżniejszych bankach.

Czy warto oferować różne sposoby szybkich płatności?

Podane prowizję są stawkami dla nowych sprzedawców na start. Często można je jeszcze negocjować, szczególnie po przekroczeniu obrotu powyżej 50000 zł w miesiącu. Tu więc należy się zastanowić, czy podejmujemy współpracę z jedną firmą pośredniczącą w płatnościach naszego sklepu i zbieramy obrót z płatności w jednym worku aby negocjować następnie niższą stawkę. Czy może rozbijamy to na kilku pośredników i dajemy wybór naszym klientom. Którą z metod wybrać? Tak naprawdę obie te opcje są prawidłowe. Mimo, że większość klientów nie specjalnie zwraca uwagę na to przez jakiego pośrednika przechodzi płatność, znajdą się też tacy co właśnie zwrócą na to uwagę i nie będą chcieli zapłacić za pośrednictwem firmy, której nie znają. Teoretycznie zwiększenie wyboru metody płatności pozwoli więc uniknąć podobnych sytuacji. Klienci generalnie lubią mieć wybór, jedni stawiają na cenę, inny na jakość i znane marki. Warto mieć więc ofertę dla jednych i drugich.
 

Czym różnią się poszczególni pośrednicy szybkich płatności?

Główne różnice polegają na wymienionych w tabeli powyżej czynnikach. Czyli wysokości prowizji, opłaty aktywacyjnej oraz obsłudze wybranych banków. Niektórzy wyróżniają się także tym że zwracają całe kwoty od razu na konto, w innych musimy zlecić zwrot lub ustawiamy sobie wybrany dzień w którym wykonywany będzie automatyczny zwrot środków. Sam wybór banku i procedura płatności od strony klienta także może się nieznacznie różnić. Warto zwrócić uwagę także na możliwości płatności mobilnych, w ostatnim czasie udział tych płatności rośnie bardzo szybko. Coraz więcej osób korzysta z mobilnych urządzeń. Miniaturyzacja komputerów i możliwości naszych telefonów komórkowych sprawiają że duża część klientów dokonuje zakupów pod wpływem chwili, właśnie w swoim telefonie.

Najnowsza metoda szybkich płatności - BLIK One Click

Wśród szybkich płatności pojawiła się właśnie nowa metoda dokonywania szybkiej płatności za pośrednictwem BLIK w ramach umowy z Tpay.com. Metoda BLIK One Click, która jeszcze bardziej upraszcza proces płatności w sklepach internetowych. Przyśpiesza płatności, które w tym samym sklepie dokonuje klient po raz kolejny. Przy dokonaniu płatności BLIK będziemy mogli zaznaczyć, że przy kolejnej płatności w tym sklepie nie chcemy przepisywać następnym razem kodu BLIK. Oczywiście dalej będziemy musieli potwierdzić płatność klikając potwierdzenie w aplikacji banku w telefonie. Ta metoda zdecydowanie przyśpiesza płatność ale i dodatkowo w pewien sposób przywiązuje klienta do naszego sklepu. Klient zawsze gdzieś w pamięci będzie miał świadomość że w tym sklepie zaznaczył już żeby kolejnym razem kodu nie przepisywać.

Niezmiernie miło jest nam poinformować o powstałej właśnie integracji z najnowszą usługą płatności BLIK One Clik dostępnej już w Sellingo.pl!

Przy ścisłej współpracy z Tpay.com jako pierwszym udało nam się wdrożyć i zaoferować Państwu możliwość uruchomienia BLIK One Click w swoich sklepach Sellingo.pl!

Dzięki BLIK One Click w ramach Państwa konta Tpay.com, klienci Państwa sklepu nie tylko zapłacą w wygodny i szybki sposób ale także zrobią to w ostatnim kroku koszyka, bez przekierowania i będą mogli zapamiętać Państwa sklep tak, aby w przyszłości móc w nim płacić bez potrzeby przepisywania kodu BLIK.

Nasze oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl jest więc pierwszym oprogramowaniem sklepów internetowych udostępniającym tę innowacyjną metodę płatności w ramach umowy z Tpay.com.Inne systemy pośrednictwa szybkich płatności

Niestety w naszym zestawieniu nie ma wszystkich pośredników płatności. Nie uwzględniliśmy tych, którzy nie mają jawnej oferty i nie chcieli nam jej zdradzić. Nie wiedzieć czemu ukrywają oni stawki startowe i informację o opłacie aktywacyjnej na swojej stronie.
Oferty nie są jawne. Najpierw żądają wręcz podania numeru NIP firmy, danych kontaktowych i dopiero wtedy odpowiadają że "nasz przedstawiciel się z Państwem skontaktuje". Niestety ta procedura nie wygląda zbyt poważnie, firmy których tu nie ma, nie umiały też wytłumaczyć dlaczego właśnie w taki sposób się to odbywa. Starałem się wydobyć podobne informacje w korespondencji e-mail oraz przez chat dostępny na stronach tych innych pośredników ale nie umieli odpowiedzieć na moje pytania.
Po co więc umieszczać chat na stronie skoro nie udzielają w nim najważniejszych informacji? Bardziej to wygląda na firmę sprzedającą dane osobowe w celach marketingowych niż firmę, która świadczy jakieś własne, poważne usługi.
Jeżeli ktoś z Państwa posiada sensowną i merytoryczną informację na temat tego dlaczego właśnie tak działają niektórzy pośrednicy to proszę o wiadomość e-mail, zaktualizuję artykuł właśnie o taką informację. Na pewno będzie to przydatne dla innych czytelników ale myślę, że jeszcze ważniejszą informacją są rzeczywiste stawki proponowane na samym początku współpracy. Będziemy wdzięczni również za podobne informacje.

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar