Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
Filip Marciniak
Community Manager eSprzedaz.com
LICZBA ARTYKUŁÓW:74

Autor artykułów jest Community Managerem w firmie eSprzedaż, byłym Koordynatorem projektu eSprzedaż zrealizowanego w ramach dotacji UE z programu Innowacyjna Gospodarka. Specjalista e-commerce, autor kilku publikacji, które ukazały się między innymi w Gazecie Finansowej, a także współautor pomocy dla usług i narzędzi eSprzedaż. Jego autorskie prace ukazały się także na wielu blogach oraz stronach poświęconych tematyce sprzedaży internetowej.

 

Wszelkie uwagi do artykułów
prosimy wysyłać na mail: prezentacje@esprzedaz.com

Powrót Super Sprzedawcy i kolejne zmiany na Allegro

2017-07-26 11:40:00
W ostatnim czasie Allegro znacznie podniosło prowizje od sprzedaży praktycznie we wszystkich kategoriach serwisu. O zmianach prowizji niektórzy sprzedawcy dowiedzieli się jednak dopiero po fakcie, co spowodowało falę negatywnych komentarzy w internecie. Nie można się temu dziwić, skoro w niektórych przypadkach sprzedawcy ponieśli po prostu bardzo duże straty. Skrupulatnie wyliczona marża, cena wystawienia aukcji plus prowizja od sprzedaży nagle przestały się zgadzać. Cena prowizji wzrosła z dnia na dzień więc przy kolejnych zamówieniach, sprzedawcy na pewno musieli przeliczyć wszystko jeszcze raz od początku.

 

 

 

Następstwa zmian prowizji

Zmiany prowizji od sprzedaży na Allegro wpływają na znaczną podwyżkę cen produktów w tym serwisie aukcyjnym. Sprzedawcy odczuwają podwyżkę więc i kupujący ją odczują, a klienci nie lubią przepłacać. Oznacza to, że teraz klienci częściej będą szukać produktów w innych miejscach, na eBay, OLX, w Google lub przeróżnych porównywarkach cen typu Ceneo. To właśnie w tych kanałach sprzedaży możemy szukać alternatywnej drogi dla reklamowania naszych ofert i to bez wysokich prowizji, bez potrzeby pilnowania aukcji itp. Oczywiście należy pamiętać, że OLX to kolejny produkt Grupy Allegro więc prędzej czy później i tu natrafimy na podwyżkę oraz niekorzystne dla sprzedawców zmiany. eBay sprawdza się, szczególnie kiedy chcemy naszą ofertę kierować także na zagranicę. Google pokaże nam sklepy internetowe.


Darmowe wystawianie?

Allegro obiecywało darmowe wystawianie aukcji, a zmiany, jakie zapowiedziało do regulaminu sugerują jedynie kolejne podwyżki. Od 1 sierpnia mają sięgać one nawet 250% za wyróżnienia i wystawienia ofert - sprawdź źródło: https://www.wykop.pl/link/3835687/podwyzki-na-allegro-250-od-1-sierpnia-za-wyroznianie-i-wystawianie-ofert/


Kolejne zmiany dla sprzedawców

Allegro zapowiada zmianę Standardu Allegro i powrót do statusu Super Sprzedawcy - https://dlasprzedajacych.allegro.pl/super-sprzedawca co wejdzie w życie już 10 sierpnia. Kolejne zmiany oznaczają niestety kolejne problemy dla sprzedawców. Super Sprzedawcy będą mieli dodatkowe oznaczenie monet, także na stronie allegro, lecz kupujący otrzymają monety tylko przy zakupie przez aplikację, co będzie ich wprowadzało w błąd. Mimo wszystko będą wybierać pewnie oferty oznaczone monetą. Zdobycie statusu Super Sprzedawcy wcale nie będzie takie proste, bo w ostatnim czasie kupujących trudno jest w ogóle namówić do wystawiania ocen. Powinni oni dostawać monety właśnie za wystawianie komentarzy i ocen, a tak, po co mają to robić? To dla nich dodatkowa czynność/praca, a nie mają nic w zamian. Dodatkowo najwyższe oceny zostały opisane w taki sposób, że trudno je uzyskać, bo mało kto przecież uzna, że obsługa klienta jest dla niego "idealna". "Idealna" będzie, jeżeli otrzyma elegancką, zapachową kartkę z podziękowaniem. Klienci mogą więc różnie to interpretować i częściej wystawiać nam niższe oceny niż te idealne.

Alternatywne serwisy aukcyjne

Dawno temu już powstały i cały czas zapewne powstają także nowe serwisy aukcyjne, które dzięki zmianom na Allegro zyskują popularność np. eBay.pl czy Arena.pl. Kiedyś nawet nieźle radził sobie swistak.pl, który w 2010 roku odnotował ponad milion aukcji. Mimo że od 2004 nie pobierał prowizji. W 2011, rok po przekroczeniu miliona aukcji Świstak wprowadził jednak prowizje od sprzedaży (2% dla kont firmowych i 4% dla osób prywatnych). Tym samym skazał serwis na upadek i zapomnienie. Obecnie strona jeszcze istnieje i chwali się informacją "Mamy już 0 aukcji". Jak widać swistak.pl służy teraz jedynie jako reklama innych produktów. Szkoda, ponieważ jeszcze kilka lat temu mógł być poważną konkurencją dla Allegro. Obecnie rosną jednak inne serwisy i najlepiej aktualnie radzi sobie eBay.pl.

Własny sklep internetowy

Korzystając z oprogramowania przeznaczonego dla sprzedawców internetowych tj. Sellasist, czy Sellingo lub najlepiej obu na raz, mamy możliwość zarządzania asortymentem oraz aukcjami. Dzięki Sellasist możemy zarządzać także magazynem lub integracją z hurtownią, wystawiać produkty na Allegro lub eBay. Sellingo jest natomiast sklepem internetowym w którym z łatwością poprowadzisz własną sprzedaż.

Darmowa wersja abonamentowa oraz darmowe skórki sklepu pozwalają na szybką konfigurację i rozpoczęcie sprzedaży niemal od razu. Specjalnie zaprojektowane możliwości usług sprawiają, że wszystkim możemy zarządzać z jednego miejsca. Zarówno pocztą email, zamówieniami, wysyłkami, fakturami, asortymentem jak i aukcjami Allegro/eBay. Zaawansowane funkcje automatyzacji pozwalają na ustawienie odpowiednich działań, które podejmie system o ile spełniony zostanie wskazany warunek. Dzięki temu po odpowiednim ustawieniu ścieżki automatyzacji system niemal samodzielnie zajmuje się przyjęciem płatności i obsługą zamówienia oraz wysyłek. Twoje zadanie zostaje ograniczone do sprawdzania działań Sellasist, pakowania przesyłek oraz przekazywania ich kurierowi.Więcej o zmianach Allegro i nową tabelę prowizji znajdziesz w artykule: Zmiany prowizji Allegro i alternatywne kanały sprzedaży

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar