Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
Filip Marciniak
Community Manager eSprzedaz.com
LICZBA ARTYKUŁÓW:74

Autor artykułów jest Community Managerem w firmie eSprzedaż, byłym Koordynatorem projektu eSprzedaż zrealizowanego w ramach dotacji UE z programu Innowacyjna Gospodarka. Specjalista e-commerce, autor kilku publikacji, które ukazały się między innymi w Gazecie Finansowej, a także współautor pomocy dla usług i narzędzi eSprzedaż. Jego autorskie prace ukazały się także na wielu blogach oraz stronach poświęconych tematyce sprzedaży internetowej.

 

Wszelkie uwagi do artykułów
prosimy wysyłać na mail: prezentacje@esprzedaz.com

Daj się znaleźć i pokaż swój sklep w Google Moja Firma!

2018-08-30 08:44:00

O Google Moja Firma ostatni raz pisałem jeszcze kilka lat temu, kiedy to usługa ta zmieniła swoją nazwę rezygnując z dobrze znanej poprzednio nazwy tzn. Miejsca Google.


Miejsca Google to teraz Google Moja Firma!

Jak stworzyć wizytówkę firmy Google Moja Firma?


Od tamtej pory Miejsca Google przeszły na bardziej biznesowy model wspierając przedsiębiorców, nie tylko tych lokalnych ale i internetowych. Google to obecnie najbardziej popularna wyszukiwarka w internecie, oferująca nie tylko bazę stron możliwych do wyszukania ale również usługi takie jak Mapy Google. To właśnie mapy oferują możliwość nie tylko nawigowania i wyznaczania tras ale również wyszukania konkretnej firmy lub innego miejsca. Abyśmy więc mogli pochwalić się swoim adresem właśnie w mapach Google, niezbędnym jest założenie wizytówki Google Moja Firma. Warto wspomnieć, że jest to zupełnie darmowa możliwość promocji w Google i mapach.

Wizytówka w Google Maps przydatna jest przede wszystkim sklepom internetowym posiadającym punkt fizyczny lub chociażby punkt odbioru osobistego. Szczególnie w większych miastach jest to wskazane ponieważ przyciągnąć możemy potencjalnie zainteresowanych klientów z najbliższej okolicy.

Po założeniu podobnej wizytówki będziemy mogli nie tylko wprowadzić podstawowe informacje dot. naszego sklepu/firmy/lokalu ale zrobią to za nas również inni użytkownicy map. W mapach widoczne są również oceny, zdjęcia i opinie użytkowników, warto o tym pamiętać i zadbać o najwyższą jakość oferty, a także obsługi klienta. Nasza firma nie tylko pojawi się w wynikach wyszukiwania Map Google ale i w samej wyszukiwarce Google, a często nawet z zaznaczoną na mapie lokalizacją. Zależnie jest to od tego jakie informacje podasz w swojej wizytówce, informacje te wyświetlać się będą w Google. Warto więc skrupulatnie je uzupełnić.

Google pozwala także dzielić się informacjami na temat aktualnych akcji promocyjnych. Możesz dodać informację na temat najnowszych ofert, a także kod rabatowy i jego datę ważności.


Jakie korzyści zyskają klienci sklepu?

Wizytówka w mapach posłuży przede wszystkim Twoim klientom, ułatwi im dojazd do punktu wyznaczając dokładną trasę. Wyświetli się także wszystkim osobom przeglądającym mapy okolicy. Pozwoli na szybkie przejście na Twoją stronę www. Wykonanie połączenia telefonicznego bez potrzeby przepisywania numeru. Szybki kontakt e-mail. Dodanie opinii i sugerowanie zmian. Pokazuje również natężenie ruchu w danym miejscu i godziny otwarcia.

O ile dbamy o opinię i staramy się świadczyć wysoką jakość nie tylko produktów naszej oferty ale i obsługi klienta - opinie pozostawione przez zadowolonych klientów nie tylko przyciągną do nas nowych ale i utwierdzą ich w przekonaniu, że zakupy w naszym sklepie to dobry wybór.


W jaki sposób adres sklepu pokazuje się na samej górze wyników wyszukiwania w mapach?

Google bierze pod uwagę kilka kryteriów i w mapach nie ma na to wpływu pozycjonowanie strony Twojego sklepu.

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest dopasowanie wyszukiwanego przez użytkownika map słowa kluczowego, jeżeli więc Twój sklep oznaczony jest jako np. "sklep muzyczny", nie pokaże się on w wynikach wyszukiwania kiedy ktoś wpisze "restauracja". Jeżeli natomiast wpisze np. "instrumenty muzyczne" to Twój sklep powinien się pokazać w zależności od pozostałych czynników tj. odległości - jest to drugi najważniejszy czynnik. Jeżeli Twój klient będzie w pobliżu, to właśnie Twój sklep pojawi się na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania. Jeżeli klient wyświetli jakiś obszar na mapie i wpisze "sklep muzyczny", pojawią mu się wyniki z wybranego obszaru. Pozostałe czynniki to np. zaangażowanie użytkowników, liczba i wartość Twoich ocen, komentarzy i opinii. Opis strony i wybranie odpowiedniej kategorii profilu branży. Należy więc zadbać o jak najlepsze opisy i trafne zaznaczenie odpowiedniej kategorii branży. Na to, czy nasi potencjalni klienci są w pobliżu czy nie, nie mamy żadnego wpływu. Oczywiście w im lepszym punkcie komunikacyjnym znajduje się nasz sklep tym lepiej.


Lokalni przewodnicy

W Google Maps zawartość tworzą nie tylko właściciele lokali sklepów, restauracji czy kawiarni itp. ale i sami użytkownicy map lubiący dzielić się z innymi swoją oceną, opiniami, a także materiałami np. takimi jak zdjęcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu Google może zebrać bardzo szczegółowe informacje na temat niemal każdego miejsca.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar