Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
Filip Marciniak
Community Manager eSprzedaz.com
LICZBA ARTYKUŁÓW:74

Autor artykułów jest Community Managerem w firmie eSprzedaż, byłym Koordynatorem projektu eSprzedaż zrealizowanego w ramach dotacji UE z programu Innowacyjna Gospodarka. Specjalista e-commerce, autor kilku publikacji, które ukazały się między innymi w Gazecie Finansowej, a także współautor pomocy dla usług i narzędzi eSprzedaż. Jego autorskie prace ukazały się także na wielu blogach oraz stronach poświęconych tematyce sprzedaży internetowej.

 

Wszelkie uwagi do artykułów
prosimy wysyłać na mail: prezentacje@esprzedaz.com

Jak wykorzystać Aktualności w sklepie internetowym?

Jak wykorzystać Aktualności w sklepie internetowym? 

Aktualności w sklepie są po prostu modułem Newsfeed pozwalającym na przekazywanie najświeższych informacji potencjalnym klientom odwiedzającym stronę internetową sklepu.


W aktualnościach warto na bieżąco opisywać zmiany jakie nastąpiły w sklepie, tzn. informować o nowościach, planach i innych ważnych od strony klienta sprawach. Dzięki temu klient odczuje, że ktoś wkłada swój czas w stronę, jest ona żywa i zadbana, a na takich stronach zwykle chętniej dokonujemy zakupów. Staraj się więc jak najlepiej wykorzystać ten moduł do komunikacji z klientem.

Aktualności pozwalają na przekazanie kluczowych dla klienta informacji, takich jak plany urlopowe, czy nieprzewidziane opóźnienia w realizacji zamówień - nie bój się przyznawać do tego typu informacji, szczerość buduje zaufanie. Możesz to także wykorzystać informując o nowej kolekcji w sklepie. Nowej kampanii promocyjnej lub sezonowej obniżce cen dostawy. Umiejętna komunikacja przy wykorzystaniu aktualności pozwoli na zdobycie zaufania klienta, które w dużej mierze przekłada się później na konwersję sprzedaży.

 Pozycjonowanie przez aktualności

Aktualności działają tak jak blog. Masz możliwość zamieszczenia wpisu z datą, obrazkiem, a nawet filmem. Treści więc poza wartością dla klientów mogą nieść także treść dedykowaną pod wyszukiwarkę Google. Warto więc znać słowa kluczowe pod którymi klienci szukają sklepu w Google. Zawrzemy je później w naszych wpisach. Oczywiście kierując się zasadami SEO, nie należy przesycać całej zawartości strony tylko słowami kluczowymi. Często warto jest także zlecić pozycjonowanie profesjonalnej firmie - zobacz ofertę.

Wyszukiwarka Google bardzo lubi często aktualizowane strony ze świeżym kontentem. Za każdym razem kiedy dodajesz nową aktualność, wysyłasz sygnał nie tylko do swoich klientów, ale także i do Google, sygnał świadczący o tym, że dalej zajmujesz się swoją stroną. Takie działania pozytywnie wpływają na pozycję w rankingu wyszukiwarki Google. Dlatego warto chociaż raz w tygodniu dodać nową aktualność.


Jak sprawić żeby klienci traktowali Twoje posty poważnie i chętnie je czytali?

Nie reklamuj swojej oferty bezpośrednio. Takie typowo reklamowe artykuły mogą przynieść odwrotny efekt niż ten na którym Ci zależy. Klienci nie będą traktować poważnie wpisów zachwalających wybrany produkt, chyba że zrobisz to umiejętnie.

Staraj się edukować swoich klientów. Będzie to dla nich wartość dodana i chętniej zrobią zakupy wiedząc, że już na starcie coś dostali. Może to być chociażby artykuł o tym jak używać danego produktu. Temat o tym jak się zmierzyć, aby później prawidłowo dobrać dla siebie rozmiar. Instrukcja montażu, czy nawet artykuł o tym jak krok po kroku dokonać zakupów w Twoim sklepie. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju Twojej oferty.


Używaj obrazków, to one najpierw rzucają się w oczy. Możesz użyć ich do powielenia najważniejszej treści bądź jako zobrazowanie jakiegoś przykładu.

czytaj też:
Podstawy tworzenia kontentu na stronach www

Jeżeli Twoje produkty posiadają pozytywne opinie i są zrecenzowane w filmikach na YouTube, także te filmy możesz umieścić we wpisie aktualności lub bezpośrednio w karcie produktu. Badania wskazują, że klienci dużo chętniej kupują produkty po obejrzeniu pozytywnej recenzji wideo.czytaj też:
Jak dodać nową aktualność?
Jak samodzielnie pozycjonować sklep internetowy?
Samodzielne Pozycjonowanie cz.1 - Podstawy
Samodzielne Pozycjonowanie cz.2 - Indeksacja
Samodzielne Pozycjonowanie cz.3 - Tworzenie zaplecza


Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar