Netgraf CMS
Loader image

Czym jest menadżer wysyłek? Jak skonfigurować Menadżera wysyłek w Sellasist?

 • Czym jest menadżer wysyłek? Jak skonfigurować Menadżera wysyłek w Sellasist?
  Narzędzie Menadżer wysyłek wspomaga zarządzanie przesyłkami i pozwala szybko wykonać potrzebne akcje masowe. Możesz z jego pomocą łatwo pobierać i drukować listy przewozowe, zamawiać podjazd kuriera (tylko niektóre integracje), anulować przesyłki (tylko niektóre integracje) lub usuwać przesyłki.

  Jak użyć Menadżera wysyłek?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.

  2. W zakładce Zamówienia kliknij Menadżer wysyłek.

  3. Przejdziesz tym samym do menadżera wysyłek. Za pomocą filtrów możesz sortować przesyłki, wyświetlając na przykład tylko te, z wybraną metodą wysyłki. Zaznacz przesyłki.

  4. Wybierz z rozwijanej listy akcję przeznaczoną dla tej metody wysyłki, a następnie kliknij Wykonaj.  Konfiguracja Menadżera wysyłek

  W Ustawieniach menadżera przesyłek możesz skonfigurować szczegółowe informacje dotyczące listy przesyłek w karcie Zamówienia ⇨ Menadżer przesyłek.

  1. Przejdź do Zamówienia Menadżer wysyłek.

  2. Kliknij Ustawienia.  3. Ustaw opcje, a następnie zapisz zmiany.

  Dostosowanie numeru telefonu do przesyłek - Zaznacz checkbox, gdy chcesz, aby sklep automatycznie dostosował numer telefonu i wpisywał go w formularzu wybranej przez klienta przesyłki.

  Dostosowanie kodu pocztowego do adresu wg kraju - Zaznaczenie checkboxu sprawi, że sklep dostosuje format kodu pocztowego do kraju, jaki jest przypisany do adresu odbiorcy. W różnych krajach formaty się różnią, np. w Polsce jest to (dwie cyfry)(minus)(trzy cyfry). Niekiedy kupujący nie trzyma się schematu (lub też zintegrowana platforma, z której pochodzi dane zamówienie narzuca inny format).

  Sortowanie przesyłek przy masowym eksporcie - Wybierz z listy sposób sortowania przesyłek. Sortowanie to opcja do skonfigurowania eksportu listów złączonych w jednym pliku. Można zmienić domyślne sortowanie, np. gdy wybierzesz 5 listów, możesz posortować je po numerze zamówienia od najstarszego (rosnąco) lub najnowszego (malejąco), jak również po ID przesyłki bądź dacie wygenerowania przesyłki.

  Maksymalna liczba przesyłek w zbiorze - Określ i wpisz, ile maksymalnie przesyłek może znajdować się w jednym zbiorze przesyłek GLS. Domyślnie jest to 30 przesyłek. Zbiory przesyłek GLS dodasz w Zamówienia ⇨ Zamówienia ⇨ Menadżer wysyłek ⇨ Zarządzaj zbiorami przesyłek


  Na tej karcie możesz przeglądać lub edytować utworzone wcześniej zbiory przesyłek obsługiwanych przez GLS. Grupowanie przesyłek w zbiorach było zasugerowane przez dostawcę przy integracji. Możesz wyszukać dany zbiór po nazwie oraz statusie. Aby utworzyć nowy zbiór, kliknij + Dodaj zbiór.

  Blokada generowania przesyłek ponad SMART - Zaznaczenie checkboxu blokuje generowanie przesyłek. Opcja dotyczy zamówień Allegro SMART i zapobiega próbie generowania paczek ponad liczbę dostępną w ramach programu SMART, dla danego zamówienia.

  Blokada generowania wielu przesyłek do zamówienia - Zaznaczenie checkboxu powoduje blokadę generowania wielu przesyłek do zamówienia w ramach jednej integracji. Nadal możesz generować przesyłki z kilku różnych integracji.

  Oczekuj na list przewozowy przy generowaniu przesyłki ShipX i Wysyłam z Allegro - maksymalnie do 15 sekund - Zaznaczenie checkboxu powoduje włączenie oczekiwania na list przewozowy. Domyślnie przesyłka w integracjach ShipX (InPost) oraz Wysyłam z Allegro jest wstępnie rejestrowana w APO i następuje jej zewnętrzne procedowanie. Numer listu i list są odbierane po pewnym czasie, co uniemożliwia automatyzację.  Kolumny

  Metodą Drag & Drop możesz ustawić jakie informacje będą wyświetlane na liście przesyłek menadżera przesyłek. Wystarczy przeciągnąć z kolumny prawej do lewej pola, które chcesz wyświetlić na liście. Ustawienia zostaną zapisane automatycznie.

  1. Przejdź do Zamówienia Menadżer wysyłek.

  2. Kliknij Wybierz kolumny.  3. Przeciągnij z prawej kolumny do lewej pola, które chcesz wyświetlić na liście. Ustawienia zostaną zapisane automatycznie.
  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar