Netgraf CMS
Loader image

Jak dodać firmę w Sellasist?

 • Jak dodać firmę w Sellasist?
  Tu możesz dodać Swoją firmę. Sellasist pobiera z firm dane między innymi dla dokumentów i integracji. Dokumenty nie będą generowane, jeśli żadna firma nie jest dodana. Możesz skonfigurować wiele firm co pozwala np. na przypisanie konkretnej firmy do konkretnego konta allegro.

  Jak mogę dodać firmę?
   
  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.
  2. W zakładce Administracja kliknij Firmy.  3. Kliknij Dodaj firmę.  4. W sekcji Dane firmy wypełnij pola, podając wszelkie wymagane informacje.
  5. Ustaw typ firmy. Firma oznaczona jako Główna, będzie domyślnie wstawiana we wszystkich ustawieniach.
  6. Wstaw zdjęcie. Zdjęcie Firmy będzie używane jako logotyp w fakturach.  7. Poniżej możesz podać dane dla plików JPK, oraz konta bankowego firmy.  8. Ustawienia dokumentów skonfigurujesz w sekcji Faktury, Faktury marża, Rachunki, Proformy i Korekty. Wybierz format numerowania faktur. Może to być numerowanie roczne, lub miesięczne.
  9. Wybierz kierunek przeliczania wartości, a następnie ustaw od jakiego numeru ma się rozpocząć numerowanie faktur, jest to przydatne jeżeli np. chcesz aby numeracja faktur w każdym miesiącu zaczynała się od 1 (wpisz w pole ROZPOCZĘCIE NUMEROWANIA 1).


  10. Zaznacz reset numerowania, jeśli chcesz, aby numeracja faktur była resetowana w nowym cyklu miesiąc/rok.
  11. Jeżeli jesteś zwolniony z VAT, oznacz boks. Informacja o tym fakcie wraz z wyjątkiem z odpowiedniej ustawy znajdzie się na wystawianych fakturach.
  12. Możesz ustalić prefiks faktur. Np. FV, albo w inny, pożądany dla Ciebie sposób. Prefiks ułatwia identyfikację faktur, szczególnie jeśli prowadzisz sprzedaż przez kilka firm. Wybrany Prefiks będzie się ustawiał w gotowej fakturze.  13. W ostatniej sekcji uzupełnisz dane, jeżeli korzystasz z programów fakturowo-magazynowych firmy InsERT S.A. lub z innych, które obsługują format EDI++.
  14. Po ustawieniu wszystkiego, tak jak chcesz zapisz zmiany.
  Edycja firmy

  Wszystkie dane możesz w każdej chwili edytować klikając w ołówek po prawej stronie przy nazwie firmy w liście firm.  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak wygenerujesz dokumenty zamówień
  Jak w Sellasist wygenerować i pobrać dokumenty dla zamówień?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar