Netgraf CMS
Loader image

Jak dodać i skonfigurować szablon ustawień oferty Allegro?

 • Jak dodać i skonfigurować szablon ustawień oferty Allegro?
  Szablon ustawień ofert pozwala na zapisanie predefiniowanych ustawień dla łatwiejszego wystawiania kolejnych ofert. Możesz tu skonfigurować pola wspólne dla wielu wystawianych ofert. Utworzone szablony ustawień mogą się więc różnić np. rodzajem wyróżnienia, sposobem uzupełniania tytułów, cen i stanów magazynowych, a także przypisanymi do nich szablonami wysyłki lub płatności, które wcześniej utworzysz na Allegro. Podstawowy szablon ustawień zostanie utworzony, gdy dodasz konto Allegro. Sprawdź, czy zaproponowane ustawienia są dla Ciebie odpowiednie.


  Jak mogę dodać i skonfigurować szablon?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.

  2. Przejdź do Integracje Allegro.

  3. Na liście kont znajdź to, do którego chcesz stworzyć szablon ustawień i kliknij przy nim przycisk: DODAJ SZABLON USTAWIEŃ.  4. W szablonie uzupełnij po kolei niezbędne pola.

  Nazwa szablonu - podaj taką, aby łatwo odszukać potrzebny szablon, np. dla szablonu dla licytacji - tytuł LICYTACJE.

  Tytuł aukcji - Użyj zmiennej {{{name}}}, aby wstawić nazwę produktu do tytułu aukcji. Np. "{{{name}}} Najtaniej!". Nazwa produktu zostanie pobrana z wybranego przy wystawianiu zestawu parametrów. Możesz też użyć zmiennej {{{variant_name}}}, którą wstawisz cechy wystawianego wariantu.

  Licytacja, Kup teraz - Oznacz, czy oferta ma być licytacją, czy aukcją Kup teraz. Przy wyborze Licytacji zostanie wystawiona jedna sztuka produktu, a gdy w Sellasist stan magazynowy spadnie do zera, aukcja zostanie zamknięta z odwołaniem wszystkich ofert licytujących.

  Czas trwania - Wybierz Czas trwania oferty. Aktywuj sklep Allegro, aby móc wybrać czas trwania 30 dni.

  Ponowne wystawianie - Skonfiguruj ustawienia czy po zakończeniu oferty  system ma ponowne ją wystawić i na jakich warunkach. Ponowne wystawianie oferty jest obsługiwane w Sellasist niezależnie od mechanizmów Allegro. Nie włączaj ponawiania ofert z poziomu konta Allegro, bo w takim przypadku zostaną one wystawione podwójnie.

  Faktura - Wybierz czy wystawiasz fakturę i jaką.

  Czas wysyłki - Wybierz jaki będzie czas wysyłki produktów (możesz ustawić w szablonie lub pozwolić, aby pobierał się z produktów, z pola w Informacjach podstawowych o produkcie, deklarowany czas wysyłki).

  Promowanie - Jeśli chcesz promować ofertę, zaznacz wybrane opcje. Opcje promowania nigdy nie są synchronizowane z szablonem ustawień. Możesz w każdej chwili edytować szablon ustawień, bez ryzyka, że promowanie wyłączy się w już wystawionych aukcjach. Ustawienie będzie dotyczyło tylko nowych ofert.

  Wyświetlaj pole wiadomości do sprzedającego - Pole wiadomości wyświetlane w koszyku, w którym kupujący może podać dodatkowe informacje dla sprzedającego, jeśli są one niezbędne do realizacji zamówienia.

  Oferta tylko dla klientów biznesowych (Allegro Biznes) - Oferta będzie widoczna dla wszystkich użytkowników, ale zakupu mogą dokonać tylko użytkownicy z kontem firmowym. W przypadku zmiany ustawień opcji "Oferta tylko dla klientów biznesowych (Allegro Biznes)" zmiany będą stosowane tylko dla nowych ofert. Oferty, które są aktualnie wystawione, nie mają możliwości zmiany grupy kupujących.

  Warunki oferty - Wybierz warunki reklamacji, informacje o gwarancjach i politykę zwrotów. Możesz je skonfigurować na stronie Allegro w sekcji Moja sprzedaż ⇨ Ustawienia sprzedaży.

  Cena "Kup teraz!" - Możesz wybrać czy cena ma się podstawiać z produktu, czy jeśli odznaczysz pole Wstaw cenę produktu, wpiszesz cenę ręcznie. Przy odznaczeniu tego pola WYŁĄCZY się synchronizacja ceny produktu.

  Cena ogłoszenia - Część kategorii Allegro (Między innymi Motoryzacja > Samochody) umożliwia umieszczenie w nich tylko ogłoszeń. W przypadku wystawiania oferty w jednej z takich kategorii, ustawienia dotyczące Kup teraz i Licytacji zostaną zignorowane. Możesz wybrać czy cena ma się podstawiać z produktu, czy jeśli odznaczysz pole Wstaw cenę produktu, wpiszesz cenę ręcznie.

  Stan magazynowy - Domyślnie jest oznaczony w Synchronizacjach i tym samym zaciąga stan magazynowy z karty produktu. Jeśli chcesz uzupełniać ten stan ręcznie, odznacz pole Stan magazynowy w Synchronizacjach.

  Minimalny stan magazynowy - Możesz ustawić minimalny stan magazynowy, którym musisz dysponować, aby Sellasist wystawił ofertę na Allegro. Opcja Tylko dla sprzedaży prosto z hurtowni zadziała tylko, gdy stan w Twoim magazynie nie będzie dodatni.

  Maksymalny stan magazynowy - Możesz ograniczyć stan magazynowy przekazywany do Allegro, aby uniknąć realizacji zbyt dużych zamówień.

  Modyfikuj stan magazynowy - Możesz wprowadzić modyfikator stanu magazynowego. Np. wpisując -2 stan magazynowy będzie zawsze pomniejszony o dwie sztuki w stosunku do tego, co znajduje się w bazie.

  Wczytaj aktualny opis i zdjęcia z katalogu Allegro - Opis i zdjęcia produktu z Sellingo zostaną zastąpione danymi z katalogu Allegro. Synchronizacja opisu zostanie wyłączona. Pobieranie opisu i zdjęć z allegro to jednorazowa akcja na żądanie, którą możesz kliknąć przy wystawianiu albo ręcznej edycji oferty.

  allegro-cz - Po zaznaczeniu tej opcji oferty będą wystawiane także na czeskiej wersji Allegro. Więcej informacji znajdziesz tutaj ⇨

  Synchronizacje - Synchronizacje określają, które elementy aukcji będą automatycznie uaktualniane, gdy wprowadzisz zmiany w Sellasist. Zalecamy synchronizację wszystkich elementów. Każdy z boksów oznacza, która z synchronizacji jest włączona lub wyłączona.
  Uwaga!
  Została wprowadzona nowa funkcja synchronizacji ofert o nazwie "Elementy zestawu". Funkcja ta umożliwia synchronizację produktów znajdujących się w zestawie ofertowym. Jeżeli synchronizacja "elementy zestawu" jest wyłączona, produkty w zestawie będą przesyłane z Sellasist do Allegro bez modyfikacji już istniejących produktów w ofercie na Allegro. Natomiast jeżeli ta opcja jest włączona, zmiany zapisane w Sellasist nie wpłyną na już wystawione produkty w ofercie na Allegro. 

  Lokalizacja - Ustaw swoją lokalizację, która będzie się wyświetlać w Allegro. Zawartość tych pół jest pobierana z Allegro i raczej nie należy ich zmieniać.

  Prowizja Allegro - Możesz doliczyć prowizję Allegro do cen. Cena zostanie powiększona o prowizję wyliczoną za pomocą dedykowanego narzędzia Allegro. Następnie powiększona cena może zostać zaokrąglona według wybranego ustawienia.

  Czas wystawienia - ustaw, czy oferty wystawiane za pomocą tego szablonu będą się wystawiały natychmiast czy po odznaczeniu pola, z ustalonym opóźnieniem.  4. Na koniec ZAPISZ skonfigurowany szablon.


  Gdzie znajdę utworzone szablony?

  Utworzone szablony ustawień oferty znajdziesz w Integracje ⇨ Allegro ⇨ Szablony ustawień. Możesz tutaj edytować, usuwać i dodawać szablony.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Skonfiguruj integrację z Allegro:
  Jak zintegrować konto Allegro?

  Zobacz, do czego służą zmienne:
  Czym są Zmienne i do czego służą?

  Dodaj zdjęcia do galerii oferty i ustaw im miniatury:
  Jak ustawić miniaturę i dobrać zdjęcia do galerii oferty Allegro?

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar