Netgraf CMS
Loader image

Jak dodać jednostki miar i wag?

 • Jak dodać jednostki miar i wag?
  Jednostki miar i wag to np. kilogramy, metry bieżące i inne dowolne jednostki, które skonfigurować możesz samodzielnie. Domyślnie skonfigurowane w sklepie są sztuki (szt.). Możliwość ustalenia jednostek dla produktów jest bardzo przydatna i elastyczna. Jednostki tworzysz i nazywasz tak jak chcesz, kiedy np. sprzedajesz ten sam produkt jako pojedynczą sztukę lub jako komplet z innym produktem. Możesz utworzyć jednostkę o nazwie komplet i dzięki temu ułatwić swoim klientom decyzję o zakupie.

  Jednostki pozwalają określić, w jaki sposób sprzedawane są produkty. Czy w sklepie internetowym klient będzie kupował je na sztuki, czy np. w litrach?

  Jeśli sprzedajesz np. tkaniny, najłatwiej sprzedawać je w metrach bieżących, a opakowania produktów sypkich w kilogramach.

  Jeżeli Twój sklep jest zintegrowany z Sellasist, jednostki miar i wag utworzysz i przypiszesz do swoich produktów w Panelu Administracyjnym Sellasist. Zobacz pomoc ⇨

  Jak mogę dodać jednostki?

  1. Aby stworzyć i dodać jednostki miar i wag, zaloguj się do Panelu Administracyjnego swojego sklepu.

  2. Otwórz kartę Administracja ⇨ Jednostki.

  3. Kliknij zielony klawisz Dodaj jednostkę.

  4. Podaj jej nazwę, precyzję zaokrąglania, a następnie kliknij Zapisz.

  Nazwa - Nazwa jednostki. Np. kg.

  Precyzja - Określ dokładność jednostki. Liczba całkowita pozwala sprzedawać produkty od 1. Np. 1 kg. Części dziesiętne to np. 0,25 kg. Setne 0,001 kg.

  Jednostka Allegro - Niektóre jednostki można też używać w ofertach Allegro. Aby jednostka wystawianego produktu, np. komplet była widoczna również w Allegro, należy w karcie: Administracja ⇨ Jednostki ⇨ Ustawienia zmapować stworzoną jednostkę, z jednostką Allegro.

  Teraz możesz ustawić swoją nową jednostkę dla wybranych produktów.  Jak mogę ustawić jednostkę dla produktu?

  1. W zakładce Asortyment kliknij Produkty.

  2. Podczas edycji lub dodawania produktu odszukaj sekcję Magazyn. ⇨Jak dodać nowy produkt?

  3. Wybierz jednostkę z listy.

  4. Ustaw Krok. Krok to „podziałka”, z jaką sprzedajesz ten towar. Np. jeśli ustawisz jednostkę kg z dokładnością do części setnych i krokiem 0,25, uniemożliwisz klientom zakup innej ilości niż 0,25, 0,50, 0,75 itp. Ustawienie 0 umożliwi zakup najniższej możliwej wartości wynikającej z jednostki.

  UWAGA
  Jeśli wybrałeś jednostkę Waga, musisz podać w polu także przybliżoną wagę produktu. Uzupełnienie tego pola jest szczególnie ważne, gdy koszt wysyłki produktu jest uzależniony od wagi produktów w zamówieniu.  Masowe ustawianie jednostki

  Na liście produktów znajdziesz akcję masową, która pozwoli Ci ustawić jednostkę we wielu produktach naraz. Więcej informacji znajdziesz w pomocy ⇨Jak masowo ustawić jednostkę miar lub wag dla produktów w sklepie Sellingo?  Przykład użycia jednostek miar w sklepie:


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Dowiedz się jak dodawać i edytować produkty:
  Jak dodać nowy produkt?

  Dowiedz się jak założyć sklep Sellingo:
  Jak założyć sklep internetowy?

  Dowiedz się, od czego zacząć w Sellingo:
  Od czego zacząć? Pierwsze kroki w sklepie Sellingo.pl

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar