Netgraf CMS
Loader image

Jak masowo uzupełnić parametry Allegro?

 • Jak masowo uzupełnić parametry Allegro?
  Allegro co jakiś czas zmienia parametry wymagane w kategoriach. Pamiętaj, by regularnie uzupełniać zestawy oznaczone jako nieprawidłowe. Oferty z nieuzupełnionymi parametrami wymaganymi nie będą synchronizowane ani wznawiane! Masowe uzupełnianie pozwoli Ci szybko uzupełniać parametry i dostosować je do zmian.

  Jak mogę masowo uzupełnić parametry?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym
  2. W zakładce Oferty kliknij Allegro.
  3. Przejdź do zakładki Zestawy parametrów.


  4. Najpierw włącz automatyczne dobieranie w zestawach parametrów. Możesz to zrobić używając masowej akcji dla zaznaczonych lub wszystkich. Wystarczy wybrać Włącz dla Automatyczne dobieranie i kliknąć WYKONAJ. Dzięki temu Sellasist sam spróbuje dopasować odpowiednie wartości do parametrów. Jeśli w zestawie parametrów dany parametr nie będzie przez Ciebie ręcznie uzupełniony, porównywane będą nazwy i wartości parametrów Allegro z polami Producent, Waga, Numer katalogowy i atrybutami w Twoich produktach.  Jeśli automatyczne dobieranie nie pomoże Ci uzupełnić wszystkiego, co potrzebujesz, możesz użyć narzędzia do masowego uzupełniania parametrów.

  1. Kliknij Uzupełnij brakujące parametry.


  2. Klikając strzałki, przenieś do górnej tabeli zestawy, które chcesz uzupełnić. Możesz też korzystając z filtrów pod tabelką wyświetlić tylko te zestawy, które Cię interesują, a następnie kliknąć Wybierz wszystkie.
  3. Po wybraniu zestawów kliknij Uzupełnij parametry.
  4. Wybierz lub wpisz parametry i zapisz zmiany. W edytorze po prawej wyświetlone zostaną parametry, które nie są uzupełnione w przynajmniej jednym z wybranych zestawów. Część z nich może się powtarzać, gdyż ta sama nazwa może zostać użyta inaczej w poszczególnych kategoriach Allegro. Zmiany zostaną zapisane tylko w nieuzupełnionych parametrach. Żadne już ustawione parametry nie zostaną zmienione.

  UWAGA!
  Po zapisaniu parametrów nie musisz ręcznie ponawiać próby wystawienia/synchronizacji oferty. Zostanie to zrobione automatycznie. Zapisywanie parametrów może zająć nawet kilka minut!

  Jak mogę rozbić zestaw?

  Zestawy parametrów możesz łatwo rozbijać na pojedyncze produkty. Wystarczy kliknąć Rozbij.  Rozbiłem zestaw na pojedyncze produkty. Jak dodać produkt do zestawu?

  Wystarczy, że edytujesz zestaw i dodasz do niego wybrane produkty. W tym celu kliknij Przypisz produkt i wybierz produkty. Następnie zapisz zmiany w produkcie i w zestawie parametrów.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar