Netgraf CMS
Loader image

Jak przekierować domenę sklepu?

 • Jak przekierować domenę sklepu?
  Zależnie od wybranej opcji dla domeny podczas rejestracji sklepu przekierowanie domeny będzie mniej lub bardziej skomplikowane.

  1. Jeżeli nowa domena została zarejestrowana podczas założenia sklepu zostanie ona automatycznie skierowana na adres serwera i wystarczy zaczekać, aż będzie ona aktywna.

  2. Jeżeli została wybrana subdomena w domenie sellingo.pl, np. mojsklep.sellingo.pl, to sklep będzie pod nią dostępny niemal natychmiast.

  3. Jeżeli podczas rejestracji wybrana została opcja „Mam własną domenę”, to procesem przekierowania musisz zająć się samodzielnie lub poprosić o to operatora swojej domeny. Po przekierowaniu sklep po niedługim czasie będzie dostępny pod wskazaną domeną. Jeżeli natomiast wskazana została inna domena niż ta, którą chcesz skierować - poinformuj nas o tym mailem: biuro@esprzedaz.com.


  Jak skierować domenę na adres DNS serwera sklepu Sellingo?

  Dostępne są dwie możliwości w zależności od tego, czy posiadasz własny serwer.


  1. Sklep na domenie głównej i z pocztą email na naszym serwerze (polecane przez nas rozwiązanie):


  UWAGA! Adresy DNS domeny należy zmienić w panelu operatora domeny. Jeżeli domenę zarejestrowałeś u nas nie musisz zmieniać adresów DNS, ponieważ automatycznie będą one kierować na nasz serwer.

  Od swojego operatora musisz uzyskać AuthInfo i w panelu domeny wpisać uzyskany klucz. Aby uzyskać kod AuthInfo potrzebny do przekierowania domeny od operatora AZ.pl, konieczne jest wypełnienie wniosku, który można znaleźć TUTAJ, a następnie wysłanie go na adres domena@az.pl. Osoby fizyczne powinny dołączyć do wniosku skan dowodu osobistego. Ważne jest również podanie numeru konta klienta w AZ.pl Te informacje są niezbędne do procesu transferu domeny do nowego operatora.

  W panelu przeznaczonym do zarządzania domeną (najczęściej panel operatora domeny np. az.pl) należy się zalogować i przejść do ustawień domeny, aby następnie zmienić adresy DNS na te, które są dostępne na głównej stronie panelu administracyjnego Twojego sklepu (o ile sklep znajduje się na testowej domenie, w przeciwnym wypadku skontaktuj się z nami).  Zmiana adresów DNS trwa zwykle do 24 godzin.

  2. Z pocztą e-mail na innym serwerze lub sklep znajdujący się na subdomenie:


  Przekierowanie powinno być zrobione przez CNAME.

  Należy więc stworzyć dwa rekordy:
  • jeden rekord dla domeny bez www,
  • drugi rekord dla domeny z www.
  Oba adresy należy przekierować na adres serwera dostępny na głównej stronie panelu administracyjnego Twojego sklepu.

  Adres serwera CNAME należy w większości przypadków podawać z kropką na końcu np. server1.ex4.pl.

  Jeżeli panel nie pozwoli na dodanie rekordu z kropką na końcu należy ją usunąć.  Uwaga!

  Wyjątkowym przypadkiem jest domena zarejestrowana na nazwa.pl lub linuxpl.com,
  które należy przekierować rekordem A na adres IP dostępny na głównej stronie panelu administracyjnego Twojego sklepu.  Zmiana adresów DNS trwa zwykle do 24 godzin.

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar