Netgraf CMS
Loader image

Jak przypisać indywidualny rabat do klienta?

 • Jak przypisać indywidualny rabat do klienta?
  Jeśli chcesz przyznać wybranemu klientowi indywidualny, obowiązujący tylko dla niego rabat, wystarczy edytować jego konto i przypisać mu rabat. Rabat może być o dowolnej wartości i obowiązywać cały asortyment, od minimalnej wartości zamówienia, na wybrane produkty, kategorie albo producentów.


  Jak przypisać rabat do klienta?


  1. Zaloguj się w panelu administracyjnym sklepu.

  2. W zakładce Klienci kliknij Lista.

  3. Odszukaj wybranego klienta. Możesz do tego celu użyć filtrów.

  4. Edytuj konto klienta.

  5. Przejdź do sekcji Rabaty.

  Rabaty dla użytkownika działają w zależności od ustawienia opcji łączenia promocji i rabatów (Reklama ⇨ Kody Rabatowe ⇨ Ustawienia). W przypadku rabatów dla użytkowników zawsze wybierana jest najkorzystniejsza opcja, np. w przypadku ustawienia rabatu podstawowego na 50% i promocji w wysokości 10% na produkt dla użytkownika, zostanie wybrana wartość 50%. Cena wyliczona z rabatów dla użytkownika zostanie porównana z ceną promocyjną produktu - jeżeli rabaty i promocje nie łączą się to zostanie wybrana korzystniejsza cena lub w przypadku łączenia się promocji z rabatami kwota wyliczona z rabatów użytkownika zostanie odjęta od ceny promocyjnej. Cena promocyjna to cena ustawiona w edycji produktu, Produkcie Dnia i promocja na asortymencie w karcie Reklama ⇨ Promocje

  PAMIĘTAJ!

  System naliczy zawsze najbardziej korzystny rabat dla użytkownika i dotyczy to wszystkich rabatów. I w zależności od ustawienia łączenia rabatów, albo najlepszy rabat dla użytkownika jest odejmowany od ceny produktu. Albo po wyliczeniach ceny produktu z rabatów, cena dla użytkownika jest przypisywana do produktu, jeżeli jest bardziej korzystna. 

  2. Możesz nadać rabat podstawowy wyrażony w procentach na cały asortyment sklepu oraz zaznaczyć opcję - rabat od minimalnej kwoty zamówienia

  Minimalna kwotę zamówienia jest to oddzielna forma rabatu taka jak rabat podstawowy i rabat na produkty, kategorie, producentów z dodatkowym warunkiem minimalnej kwoty sumy zamówienia, po której rabat jest aktywny. Minimalna kwotę zamówienia, nie uwzględnia cen promocyjnych lub innych rabatów. 

  Uzupełnij wartość rabatu, a także określ jego typ (jako procentowy lub kwotowy).

  3. Możesz też przy edycji nadać rabaty na produkty, kategorię lub producenta dla edytowanego klienta. Kliknij przy nadawaniu rabatów przycisk + Dodaj, aby uzupełnić wybrane pozycje. Możesz dodać więcej niż jeden rekord. Dla klienta Sellingo wybierze wyłącznie najkorzystniejszą dla klienta ofertę i naliczy jeden rabat.

  Dla przykładu, jeśli ustawisz promocję dla całego asortymentu na kategorię w karcie Reklama ⇨ Promocje, ale nie chcesz sprzedawać produktów - z uwzględnieniem ogólnej promocji - edytowanemu klientowi, ustal dla niego indywidualne ceny w sekcji Rabat na kategorię. System pobierze dla niego ceny z uwzględnieniem indywidualnych ustawień. Jeśli ustawisz tą promocję dla użytkownika, będzie ona działać już na etapie wyświetlania cen w Twoim sklepie internetowym.

  UWAGA!

  Rabaty są widoczne dla klienta dopiero po zalogowaniu na konto. Jeśli nie włączysz klientowi możliwości logowania, nie zobaczy on swoich rabatów, które są widoczne z poziomu przeglądania stron Twojego sklepu.

  *Jeżeli włączona jest opcja Rabaty i promocje ŁĄCZĄ SIĘ to wybierana jest najlepsza cena z ustawień użytkownika czyli np. gdy ustawisz na kategorię 90% i na produkt 50% to zostanie wybrana 90% i następnie odjęta od ceny promocyjnej produktu.

  Aby uzupełnić dane rabaty, kliknij przycisk +Dodaj i uzupełnij dane rekordy.


  4. Przykład.

  a. Zaznaczyliśmy opcję w karcie Reklama = > Kody rabatowe ⇨ Ustawienia Promocje i rabaty łączą się.


  b. Ustaliliśmy najlepszy rabat dla użytkownika w edycji klienta: Klienci ⇨ Lista klientów ⇨ Edycja danego użytkownika.  c. Przy jednoczesnym ustawieniu w produkcie (w karcie Asortyment ⇨ Produkty ⇨ Edycja produktu ⇨ zakładka Promocje) promocji wynoszącej 500 zł.  d. Na liście produktów oraz w koszyku zalogowanego użytkownika cena wyświetla się poprawnie jest to cena promocyjna połączona z rabatem podstawowym dla użytkownika.

  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Dowiedz się więcej o rabatach dla klienta:
  Jak działają Rabaty Indywidualne dla Klientów?

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar