Netgraf CMS
Loader image

Jak uruchomić integrację Sellasist z Allegro One Kurier (Wysyłam z Allegro)?

 • Jak uruchomić integrację Sellasist z Allegro One Kurier (Wysyłam z Allegro)?
  Wysyłam z Allegro to narzędzie ułatwiające zarządzanie przesyłkami z Allegro. Sprzedawca może dzięki niemu zamawiać odbiór paczek przez wybranych przewoźników ze wskazanego adresu i drukować etykiety. Allegro oferuje kilku przewoźników, do których dostęp jest przyznawany indywidualnie dla każdego konta. Możesz podpiąć swoje umowy lub korzystać z umowy z Allegro.


  KROK 1: Aktywacja konta na Allegro

  1. Aktywacja usługi Wysyłam z Allegro: Przed rozpoczęciem integracji, upewnij się, że usługa Wysyłam z Allegro jest aktywna na Twoim koncie Allegro. 
  2. Dostępne Metody Wysyłki: Allegro oferuje różne opcje wysyłki poprzez różnych przewoźników. Szczegóły dostępne są tutaj oraz w dziale obsługi klienta Allegro.

  Allegro One Kurier to usługa, która oferuje możliwość skorzystania z ekspresowych przesyłek kurierskich. Dostępne są tu dwie możliwości: dostawy tego samego dnia lub kolejnego. Usługa jest obecnie dostępna w wybranych miastach w Polsce. Więcej o Allegro One Kurier znajdziesz tutaj


  KROK 2: Tworzenie i Konfiguracja Metod Dostawy w Sellassist

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym Sellasist.
  2. W zakładce Integracje kliknij Metody dostawy.  3. Kliknij Dodaj metodę dostawy.
  4. Wybierz odpowiednią metodę dostępną w ramach usługi Wysyłam z Allegro - Allegro one
  5. Przejdziesz do formularza dodawania metody dostawy. Wypełnij go.

  Aktywność - Decyduj, czy chcesz włączyć czy wyłączyć tę metodę dostawy.
  Nazwa zewnętrzna - Nazwa będzie widoczna dla Twojego klienta podczas zakupów.
  Nazwa wewnętrzna - Nazwa widoczna dla Ciebie w panelu administracyjnym. Jeśli pozostawisz to pole puste, zostanie ono automatycznie wypełnione.
  Zalecamy nadawanie takich nazw, jakie są widoczne na Allegro. 
  Kolor - Wybierz kolor, który pozwoli Ci szybko zidentyfikować tę metodę dostawy na liście zamówień.
  Symbol - Pole opcjonalne, używane w fakturach oraz integracjach tj. Subiekt.
  KONFIGURACJA INTEGRACJI - W tej sekcji podłącz swoje konto Allegro i wybierz preferowany format etykiety adresowej.
  Treść - Treść widoczna będzie po podsumowaniu zamówienia, możesz uzupełnić ją o dodatkowe informacje na temat wysyłki bądź zostawić pustą. Możesz użyć zmiennych. Lista zmiennych znajduje się w niebieskim polu "Zmienne, których możesz użyć"
  Treść wstawiana do wiadomości wysyłanej klientowi - Tekst, który za pomocą zmiennej {shipment_text} możesz pobrać do innej wiadomości, np. statusu zamówienia. Przykładowo, jeśli dodasz metodę dostawy kurier DHL i wpiszesz tu "Wybrana metoda dostawy to DHL" to w treści statusu zamówienia możesz wstawić zmienną {shipment_text}. Klient, zamawiający towar kurierem DHL zobaczy tekst "Wybrana metoda dostawy to DHL".
  Stawka VAT - wybierz stawkę VAT.
  Rodzaj ceny - Zdecyduj, czy chcesz ustawić stałą cenę za przesyłkę, czy też chcesz, aby była ona zależna od wagi lub wartości zamówienia.
  Darmowa wysyłka - Jeśli chcesz oferować darmowa wysyłkę dla zamówień powyżej określonej kwoty, wprowadź tę kwotę tutaj. Jeśli nie chcesz oferować darmowej wysyłki, pozostaw wartość 0,00. 

  Dla każdej grupy krajów wysyłki możesz ustawić inne ceny. Wystarczy, że klikniesz przycisk "globalne" przy nazwie grupy przełączając go w tryb "indywidualne".

  Zaznacz sposoby płatności - Zaznacz metody płatności dostępne przy wyborze tej metody dostawy.
  6. Kliknij Zapisz.

  Uwaga!
  Możesz utworzyć jedną metodę dostawy, np. "Wysyłam z Allegro - Allegro One Kurier ", a następnie skonfigurować różne szablony nadania, które odpowiadają różnym opcjom wysyłki dostępnym w ramach tej metody. Zalecamy jednak utworzenie osobnej metody dostawy dla każdej opcji wysyłki dostępnej u danego przewoźnika. Ta opcja może być bardziej przejrzysta i intuicyjna podczas procesu mapowania metod dostawy oraz przypisania ich do konkretnych wysyłek w Allegro. 

  Przykład z Wysyłam z Allegro - Allegro One Kurier:
  Metoda dostawy 1: Allegro One Kurier - dostawa dzisiaj
  Metoda dostawy 2: Allegro One Kurier - dostawa jutro
  Metoda dostawy 3: Allegro One Box - dostawa dzisiaj
  Metoda dostawy 4: Allegro One Box - dostawa jutro
  Metoda dostawy 5: Allegro One Punkt - dostawa jutro
  Metoda dostawy 6: Allegro One Kurier pobranie - dostawa dzisiaj 
  Metoda dostawy 7: Allegro One Kurier pobranie - dostawa jutro   KROK 3: Tworzenie szablonów nadania

  1. Utworzenie szablonów Nadania
  Musisz utworzyć odpowiednie szablony nadania dla każdej opcji wysyłki.

  Przykład: Dla integracji Wysyłam z Allegro - Allegro One Kurier, przewoźnik oferuje poniższe opcje przesyłek. Jeżeli chcesz korzystać ze wszystkich, musisz utworzyć 7 szablonów nadania, uwzględniając odpowiednie parametry.

  Allegro One Kurier - dostawa dzisiaj
  Allegro One Kurier - dostawa jutro
  Allegro One Box - dostawa dzisiaj
  Allegro One Box - dostawa jutro 
  Allegro One Punkt - dostawa jutro 
  Allegro One Kurier pobranie - dostawa dzisiaj 
  Allegro One Kurier pobranie - dostawa jutro 


  2. Przejdź do sekcji Szablony nadania i kliknij Dodaj szablon 
  Upewnij się, że każdy szablon jest prawidłowo skonfigurowany i zawiera wszystkie wymagane informacje. 


  Podczas tworzenia nowego szablonu nadania dla każdej utworzonej metody dostawy, istotne jest, aby pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, które zapewniają sprawną realizację wysyłek: 

  Metoda dostawy: W pierwszym polu wybierz odpowiednią metodę dostawy, którą utworzyłeś w kroku 2.
  Nazwa szablonu: Aby zachować czytelność i spójność, nazwa nowo utworzonego szablonu nadania powinna być identyczna z nazwą odpowiadającej mu metody dostawy. To Ułatwi Ci nawigację i zarządzanie różnymi metodami i szablonami.
  Wpisz nazwę, która jednoznacznie zidentyfikuje szablon.
  Jeżeli utworzyłeś różne metody dostawy, zalecane jest aby nazwa szablonu odpowiadała nazwie metody dostawy. Jeśli korzystasz z jednej metody dostawy, nazwij szablon zgodnie z konkretną opcją wysyłki np. Allegro Kurier DPD.
  Grupa krajów: Wybierz obszar, do którego realizowana będzie wysyłka. 
  Wypełnij wszystkie niezbędne informacje w szablonie, takie jak dane nadawcy, rodzaj opakowania itd.   W sekcji USŁUGA: 
  w tej sekcji dobierz odpowiedni Typ Usługi, gdy zostawisz "dobierz z zamówienia" zostanie przypisana automatycznie.   Dokładność danych: Upewnij się, że wszystkie informacje wprowadzone do szablonu nadania są dokładne i zgodne z wymaganiami przewoźnika. To zapewni, że Twoje przesyłki zostaną prawidłowo przetworzone i dostarczone. 
  Dodatkowe ustawienia: Zwróć uwagę na wszelkie dodatkowe opcje i ustawienia dostępne w szablonie nadania, takie jak opcje ubezpieczenia przesyłki czy preferencje dotyczące dostawy. Dostosuj je zgodnie z potrzebami Twojego sklepu i oczekiwaniami klientów.  Pamiętaj!
  Prawidłowa konfiguracja metod dostawy i szablonów jest kluczowa dla sprawnego procesu wysyłki. Dzięki dedykowanym metodom dostawy i szablonom nadania możesz zapewnić swoim klientom różnorodne opcje dostawy i zoptymalizować współpracę z przewoźnikiem.


  KROK 4: Mapowanie Metod Dostawy Allegro 

  1. Mapowanie Metod dostawy Allegro umożliwia skojarzenie dostępnych na Allegro opcji dostawy z metodami dostawy, które zostały utworzone w Sellassist. Dzięki temu, gdy klient wybierze konkretną metodę dostawy na Allegro, w zamówieniu będzie ona reprezentowana jako metoda, którą wcześniej przypisałeś.

  2. Z zakładki Integracje wybierz Allegro.  3. Przejdź do zakładki Mapowanie metod dostawy.
  W lewej kolumnie tabeli znajdziesz dostępne typy przesyłek Allegro. 
  W prawej kolumnie wybierz metody dostawy Sellassist, które chcesz przypisać do odpowiednich typów przesyłek Allegro. 

  4. Kliknij Zapisz

  * Pamiętaj! W ten sposób musisz zmapować wszystkie utworzone szablony dla każdego rodzaju wysyłki dostępnych w ramach metody Allegro One.

  Mapowanie typów przesyłek umożliwia powiązanie metod dostawy na Allegro z metodami dostępnymi w Sellasist. Pamiętaj, aby zmapować każdy nowo dodany typ przesyłki. Odpowiednia "Przesyłkę Allegro" należy przypisać do odpowiedniej "Przesyłki Sellasist". Jeśli np. utworzyłeś siedem szablonów nadania dla jednej metody, musisz przypisać każdą z siedmiu przesyłek Allegro do odpowiednich typów przesyłek w Sellasist.   Staraj się, aby nazwy metod dostawy były jak najbardziej zbliżone do tych używanych przez Allegro, aby ułatwić sobie nawigację i zarządzanie. 
  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  e

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar