Netgraf CMS
Loader image

Jak uruchomić integrację Sellasist z Prestashop?

 • Jak uruchomić integrację Sellasist z Prestashop?
  Integracja Sellasist z PrestaShop otwiera przed Tobą nowe możliwości zarządzania sklepem. Dzięki tej integracji możesz połączyć swój sklep PrestaShop z popularnymi kanałami sprzedaży i centralnie zarządzać wszystkim z poziomu panelu Sellasist.

  Kilka ważnych informacji o integracji:

  • Jest kompatybilna z wersjami PrestaShop 1.6 i wyżej. Jeśli korzystasz ze starszej wersji, warto rozważyć jej aktualizację.
  • Integracja obsługuje tylko jedną wersję językową sklepu.
  • Możesz pobierać informacje o zamówieniach i produktach z PrestaShop do Sellasist. Jednakże nie możesz wysyłać produktów z powrotem do PrestaShop. Wszelkie edycje produktów powinny być dokonywane bezpośrednio w PrestaShop, podczas gdy w Sellasist możesz aktualizować jedynie ich stany magazynowe i ceny.
  • Jeśli jesteś zainteresowany tą integracją, Sellasist oferuje taką możliwość w ramach funkcji eksperymentalnych. Aby uzyskać dostęp, przejdź do zakładki Administracja, a następnie Funkcje eksperymentalne. Pamiętaj, że potrzebujesz odpowiednich uprawnień, aby zobaczyć i włączyć tę funkcję. Uprawnienia możesz przydzielić w sekcji edycji administratora. Jeśli jesteś ciekawy, czym są funkcje eksperymentalne, znajdziesz więcej informacji w dedykowanym artykule.Czym są funkcje eksperymentalne?


  Jak skonfigurować integrację w Prestashop?

  Najpierw musisz włączyć obsługę API w Prestashop i wygenerować klucz.

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym Twojego sklepu Prestashop.
  2. Dla Prestashop 1.6 w zakładce Parametry zaawansowane kliknij Usługi Internetowe.   Dla Prestashop 1.7  i nowszych wersji w zakładce Zaawansowane kliknij API.  3. Włącz API Prestashop.
  4. Opcja Włącz tryb CGI dla PHP powinna być włączona, jeśli serwer, na którym działa Twój sklep używa nginx lub Apache z PHP skonfigurowanym jako CGI. Zostaw wyłączone, jeśli masz serwer Apache z domyślną konfiguracją PHP. Jeśli nie wiesz, jak jest ustawiony Twój serwer, możesz sprawdzić u hostingodawcy.  5. Kliknij Zapisz.
  6. Kliknij Dodaj nowy klucz API.  7. Kliknij przycisk Generuj, aby wygenerować klucz. Klucz będzie Ci potrzebny podczas integracji. Skopiuj go i zapisz np. w Notatniku.
  8. Możesz dodać opis klucza, aby łatwiej go rozpoznać.
  9. Nadaj uprawnienia minimum jak na zdjęciach i zapisz klucz. Możesz nadać większe. Jeśli nadasz mniejsze uprawnienia, integracja nie będzie działać poprawnie.


  Klucz API Sellasist

  Aby uruchomić integrację, musisz mieć wygenerowany klucz API Sellasist. Jeśli nie masz, musisz go najpierw wygenerować zgodnie z instrukcją⇨. Kiedy masz klucz API, możesz przystąpić do integracji.

  Konfiguracja integracji w Sellasist:

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym Sellasist.
  2. W zakładce Integracje kliknij Sklepy.  3. Kliknij Dodaj sklep.  4. Ustaw Aktywność na Włączony i uzupełnij dane.
  Nazwa sklepu - wpisz dowolną nazwę.
  Adres sklepu - wpisz adres Twojego sklepu.
  Typ sklepu - wybierz PrestaShop.
  Login do API - zostaw puste.
  Hasło/Kucz do API - wklej skopiowany wcześniej klucz do API Prestashop.
  Weryfikuj certyfikat SSL - powinna być zaznaczona. Zalecamy wyłączanie tylko w przypadku, kiedy nie można połączyć się z API.  11. Opcje synchronizacji i pobierania zalecamy zostawić domyślne.  12. Kliknij przycisk Pobierz mapowania. Poczekaj na komunikat Pobrano mapowania i Kliknij Zapisz.  13. Po zapisaniu zmian pojawią się mapowania. Zmapuj statusy zamówień, metody wysyłki, metody płatności, kategorie oraz producentów.  15. Kliknij Zapisz.
  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak generować kody kreskowe zamówień i skanować je w Sellassist WMS

  Zobacz jak wygenerować klucz API Sellasist

  Zobacz jak uruchomić integrację z Woocommerce

  Zobacz jak uruchomić integrację z Goshop

  Zobacz jak uruchomić integrację z Magento

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar