Netgraf CMS
Loader image

Jak uruchomić integrację Sellasist z Woocommerce?

 • Jak uruchomić integrację Sellasist z Woocommerce?
  Integracja sklepu Woocommerce z Sellasist oferuje szereg korzyści, umożliwiając integrację sklepu z najpopularniejszymi kanałami sprzedaży i proste zarządzanie wszystkim w panelu administracyjnym Sellasist. Integracja jest oparta na API WooCommerce w wersji v3.

  Ważne informacje o integracji:
  • Wymagania: WooCommerce 3.5.x lub nowszy i WordPress 4.4 lub nowszy. W przypadku starszych wersji, zaleca się aktualizację. 
  • Język: Integracja obsługuje tylko jedną wersję językową sklepu.
  • Produkty: Integracja pozwala na pobieranie zamówień i produktów z WooCommerce, ale nie wysyła produktów do WooCommerce. Edycja produktów odbywa się w WooCommerce, a w Sellasist można zarządzać jedynie ich stanami magazynowymi i cenami.

  Jak uruchomić integrację Sellasist z Woocommerce?


  KROK 1: Sprawdzenie wersji WooCommerce i włączenie Funkcji eksperymentalnych

  1. Sprawdzenie wersji: Upewnij się, że posiadasz WooCommerce w wersji 3.5.x lub nowszej oraz WordPress 4.4 lub nowszy. Jeśli nie, zrób aktualizacje. 

  2. Włączenie Funkcji Eksperymentalnych: Integracja z innymi systemami sklepów dostępna jest jako funkcja eksperymentalna. Aby ją włączyć, przejdź do zakładki  Administracja ⇨ Funkcje eksperymentalne. Następnie znajdź funkcję Integracja z innymi systemami sklepów i kliknij przycisk Włącz.   Musisz mieć odpowiednie uprawnienia aby widzieć tę funkcję. Uprawnienia nadasz w zakładce Administracja ⇨ Administratorzy Czym są funkcje eksperymentalne?


  KROK 2: Konfiguracja integracji na WooCommerce

  Musisz włączyć obsługę API w Woocommerce i wygenerować klucz API.

  WŁĄCZENIE API:
  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym Wordpress, na którym masz zainstalowany swój sklep Woocommerce.
  2. Przejdź do zakładki Ustawienia ⇨ Bezpośrednie odnośniki i upewnij się, że linki nie są ustawione jako Proste. Jeśli są, ustaw je inaczej i zapisz zmiany.  GENEROWANIE KLUCZA API:
  3. Przejdź do ustawień WooCommerce, otwórz zakładkę Zaawansowane, następnie przejdź do sekcji REST API i kliknij przycisk Dodaj klucz.
  4. Wprowadź dowolny opis.
  5. Wybierz użytkownika z uprawnieniami administratora. Najlepiej utworzyć nowego użytkownika do tego celu, ale można też użyć istniejącego.
  6. Kliknij Wygeneruj klucz API.

  7. Wygenerowany zostanie Klucz klienta i Klucz prywatny. Podczas integracji w Sellasist konieczne będzie wklejenie tych kluczy. Skopiuj je i zapisz np. w Notatniku. 

  Klucz klienta - ten klucz należy wpisać w pole login podczas konfiguracji na Sellasist (KROK 4 )
  Klucz prywatny - ten klucz należy wpisać w pole hasło podczas konfiguracji na Sellasist (KROK 4


  UWAGA!
  Ponowne wyświetlenie kluczy nie jest możliwe. Zapisz je w bezpiecznym miejscu.  KROK 3: Wygenerowanie Klucza API w Sellasist

  Pamiętaj! Aby uruchomić integrację, musisz mieć wygenerowany klucz API Sellasist. Jeśli nie masz, musisz go najpierw wygenerować zgodnie z instrukcją⇨.
  Kiedy masz klucz API, możesz przystąpić do kolejnego kroku.  KROK 4: Konfiguracja integracji z WooCommerce na Sellasist

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym Sellasist.
  2. Z zakładki Integracje kliknij Sklepy.  3. Kliknij Dodaj sklep.  4. Ustaw Aktywność na Włączony i uzupełnij dane:

  Nazwa sklepu - wpisz dowolną nazwę.
  Adres sklepu - wpisz adres Twojego sklepu.
  Typ sklepu - wybierz Woocommerce.
  Login do API - wpisz wygenerowany wcześniej w Woocommerce Klucz klienta (KROK 2).
  Hasło/Kucz do API - wpisz wygenerowany wcześniej w Woocommerce Klucz prywatny (KROK 2).
  Weryfikuj certyfikat SSL - powinna być zaznaczona. Zalecamy wyłączanie tylko w przypadku, kiedy nie można połączyć się z API.  11. Opcje synchronizacji i pobierania ustaw według potrzeb. Zalecamy zostawić domyślne.  12. Kliknij Zapisz.

  Po zapisaniu zmian, zmapuj niezarządzany stan magazynowy, statusy zamówień, metody wysyłki, metody płatności, kategorie oraz producentów:

  13. Konfiguracja Mapowania Stanu Magazynowego: Ustaw Mapowanie niezarządzanego stanu magazynowego. W WooCommerce, dostępność produktu może być przedstawiona na dwa sposoby: jako dokładna liczba sztuk w magazynie lub jako jeden z trzech ogólnych stanów (dostępny, niedostępny, dostępny na zamówienie). Z kolei w Sellassist, informacja o dostępności jest reprezentowana wyłącznie jako liczba sztuk. 
  W związku z tym, podczas konfiguracji integracji, musisz ustawić, jak różne stany magazynowe z WooCommerce będą reprezentowane w Sellassist. To znaczy, że zdecydujesz, jakie wartości liczbowe w Sellassist będą odpowiadać poszczególnym stanom dostępności w WooCommerce.
  Dzięki temu, informacje o dostępności produktów będą spójne i jednoznaczne w obu systemach, niezależnie od różnic w sposobie ich przedstawiania.  14. Kliknij Zapisz.
  15. Kliknij przycisk Pobierz mapowania.

  16. Poczekaj na komunikat Pobrano mapowania i Kliknij Zapisz.


  17. Po zapisaniu zmian pojawią się mapowania. Zmapuj statusy zamówień, metody wysyłki, metody płatności, kategorie oraz producentów.

  18. Kliknij Zapisz.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak uruchomisz integrację z Prestashop
  Jak uruchomić integrację Sellasist z Prestashop?

  Zobacz jak wygenerujesz klucz API Sellasist
  Czym jest API? Jak w Sellasist wygenerować klucz API?

  Zobacz jak uruchomisz integrację z Goshop
  Jak uruchomić integrację Sellasist z GOshop?

  Zobacz jak uruchomisz integrację z Magento
  Jak uruchomić integrację Sellasist z Magento?

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar