Netgraf CMS
Loader image

Jak uruchomić integrację Sellasist z Shoper?

 • Jak uruchomić integrację Sellasist z Shoper?
  Integracja sklepu Shoper z Sellasist daje Ci wiele korzyści. Dzięki niej możesz między innymi zintegrować sklep z najpopularniejszymi kanałami sprzedaży i łatwo zarządzać wszystkim w panelu administracyjnym Sellasist.

  Integracja pozwala na zintegrowanie i obsługę tylko jednej wersji językowej sklepu. Dzięki integracji możesz pobierać zamówienia i produkty z Shoper. Integracja NIE wysyła produktów do Shoper. Produkty pobrane z Shoper należy edytować w Shoper. W Sellasist możesz jedynie zarządzać stanami magazynowymi i cenami tych produktów.

  Integracja z Shoper jest obecnie dostępna w ramach funkcji eksperymentalnych. W celu jej włączenia skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta pod adresem e-mail: biuro@esprzedaz.com. 

  Aby uruchomić integrację, musisz mieć wygenerowany klucz API Sellasist. Jeśli nie masz, musisz go najpierw wygenerować zgodnie z instrukcją⇨. Kiedy masz klucze API, możesz przystąpić do integracji.  Jak przygotować Shoper do integracji?

  1. W Shoper wejdź w Ustawienia ⇨ Ogólne ⇨ Administratorzy sklepu. Kliknij Więcej i wybierz przycisk: Dodaj grupę administratorów.  2. Wpisz własną nazwę, może być to "Sellasist". Typ dostępu wybierz jako: "dostęp webapi" lub "dostęp do panelu administracyjnego lub webapi". Następnie kliknij przycisk Zapisz i wróć do listy.
  3. Po zapisaniu zmian pojawi się panel z lewej strony. W nim przejdź do zakładki Uprawnienia.

  4. Ustaw odpowiednie uprawnienia, tj. w każdej opcji: "odczyt, dodawanie, edycja, usuwanie". Zapisz zmiany.  5. Po zapisaniu zmian przejdź w kartę Administratorzy. Kliknij przycisk Dodaj Administratora.  6. Wypełnij dane do konta: Imię i nazwisko, Login, e-mail. Przypisz utworzoną wcześniej grupę (Sellasist) oraz ustal dowolne hasło. Zapisz zmiany.  Jak uruchomić integrację z Sellasist?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym Sellasist.

  2. W zakładce Integracje kliknij Sklepy. A następnie kliknij przycisk +Dodaj sklep.

  3. Wypełnij dane w Sellasist.  - W polu Nazwa wpisz dowolną nazwę.
  - W polu Adres sklepu wpisz adres Twojego sklepu.
  - W polu Typ sklepu wybierz Shoper.
  - W pole Login do API wpisz dane logowania z Shoper.
  - W pole Hasło/Klucz do API wpisz dane wygenerowane z Shoper.
  - Opcja Weryfikuj certyfikat SSL powinna być zaznaczona. Zalecamy wyłączanie tylko w przypadku, kiedy nie można połączyć się z API.
  - Ustaw Aktywność na Włączony.

  UWAGA!
  Aktywność włącz po skonfigurowaniu integracji - uruchomi to proces pobierania danych z Shoper. W innym przypadku dane mogą pobrać się niekompletne.

  4. Kliknij przycisk Pobierz mapowania, a następnie zapisz lub odśwież stronę.
  5. Pojawią się tabelki, w których przypiszesz statusy, metody dostawy, metody płatności, zamówienia, kategorie i producentów produktów.
  6. Ustaw resztę opcji według potrzeb i Zapisz zmiany.

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar