Netgraf CMS
Loader image

Jak uruchomić integrację Sellingo z kurierem GLS?

 • Jak uruchomić integrację Sellingo z kurierem GLS?
  Poprawnie skonfigurowana integracja z GLS pozwala na korzystanie z usług kurierskich tej firmy w Twoim sklepie Sellingo. Dzięki niej nie musisz ręcznie przepisywać danych do panelu GLS. Możesz łatwo wysyłać zamówiony towar do klientów bezpośrednio ze sklepu internetowego.

  Jak uruchomić integrację Sellingo z kurierem GLS?

  Aby zintegrować Sellingo z kurierem GLS zarejestruj się korzystając z Formularza. Musisz posiadać dostęp do API GLS. Gdy już masz konto zaloguj się na nie i skopiuj login do API oraz hasło do API. Kiedy już masz login i hasło do API możesz przystąpić do integracji.


  1. Zaloguj się w panelu administracyjnym.

  2. W zakładce Integracje kliknij Metody dostawy.

  3. Kliknij Dodaj metodę dostawy.

  4. Wybierz metodę GLS.

  5. Przejdziesz do formularza dodawania metody dostawy. Wypełnij go.

  Aktywność - Tutaj włączasz i wyłączasz aktywność danej metody dostawy w Twoim sklepie internetowym Sellingo.

  Nazwa zewnętrzna - Nazwa będzie widoczna dla Twojego klienta w koszyku, w sklepie internetowym Sellingo.

  Nazwa wewnętrzna - Nazwa będzie widoczna dla Ciebie w panelu administracyjnym sklepu. Zostaw puste pole, aby Sellingo uzupełniło automatycznie tekst.
   
  Kolor - Możesz wybrać kolor, którym będzie wyróżniana metoda dostawy. Kolor, widoczny tylko na liście zamówień w panelu administracyjnym Sellingo.

  Konfiguracja integracji - W tej sekcji podaj dane do integracji oraz wybierz format etykiety adresowej.

  Treść - Treść widoczna będzie po podsumowaniu zamówienia, możesz uzupełnić ją o dodatkowe informacje na temat wysyłki bądź zostawić pustą. Możesz użyć zmiennych. Lista zmiennych znajduje się w niebieskim polu "Zmienne, których możesz użyć".

  Treść wstawiana do wiadomości wysyłanej klientowi. - Tekst, który za pomocą zmiennej {shipment_text} możesz pobrać do innej wiadomości, np. statusu zamówienia. Przykładowo, jeśli dodasz metodę dostawy kurier DHL i wpiszesz tu "Wybrana metoda dostawy to DHL", w treści statusu zamówienia możesz wstawić zmienną {shipment_text} . Klient, zamawiający towar kurierem DHL zobaczy tekst "Wybrana metoda dostawy to DHL".

  Rodzaj ceny - Wybierz, od czego zależna jest cena przesyłki. Możesz wybrać stałą cenę dla danej wysyłki, zależną od wagi bądź wartości.

  Darmowa wysyłka od - 0,00 oznacza brak darmowej wysyłki. Ustawienie wyższej kwoty spowoduje, że zamówienia przekraczające daną wartość będą miały możliwość wyboru darmowej wysyłki.

  Dla każdej grupy krajów wysyłki możesz ustawić inne ceny. Wystarczy, że klikniesz przycisk "Globalne" przy nazwie grupy przełączając go w tryb "Indywidualne".

  Zaznacz sposoby płatności - Zaznacz metody płatności dostępne przy wyborze tej metody dostawy.


   


  6. Następnie kliknij znajdujący się na dole strony przycisk Zapisz.


  PAMIĘTAJ O PRZYPISANIU METODY DO SZABLONÓW!

  Aby wszystko działało poprawnie, przypisz metodę do wybranego szablonu wysyłki. Wszystkie używane szablony muszą mieć jedną wspólną metodę dostawy. Szablony wysyłki przypisuje się później do produktów. Szablony wysyłki mogą być różne dla różnych grup produktów - np. dla jednych produktów szablon wysyłki może być zależny od wagi, a dla drugich może być wysyłka tylko kurierem.

  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz, jak dodać i skonfigurować metody dostawy:
  Jak skonfigurować dostawę? Jak w sklepie Sellingo stworzyć metody i szablony wysyłki?

  Skonfiguruj szablony wysyłki:
  Jak w Sellingo dodać i poprawnie skonfigurować Szablony Wysyłki?

  Zobacz, jak łatwo zintegrować Sellingo z kurierem DPD:
  Jak uruchomić integrację Sellingo z kurierem DPD?

  Zobacz, jak łatwa jest integracja Sellingo z kurierem DHL:
  Jak uruchomić integrację Sellingo z kurierem DHL?


  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar