Netgraf CMS
Loader image

Jak uruchomić integrację sklepu Sellingo z Automater?

 • Jak uruchomić integrację sklepu Sellingo z Automater?
  Automater jest systemem sprzedaży kodów. Dzięki integracji możesz zautomatyzować sprzedaż cyfrowych produktów w swoim sklepie Sellingo. Po uruchomieniu integracji i powiązaniu produktów ze sklepu z tymi w Automater, kody będą wysyłane do klientów we wiadomości email po opłaceniu zakupionych produktów.

  Najpierw przejdź na stronę Automater ⇨ i zapoznaj się z ofertą. Konieczne będzie założenie konta oraz wygenerowanie kluczy API.

  Gdzie mogę wygenerować klucze API?

  1. Zaloguj się na swoim koncie Automater.
  2. W zakładce Ustawienia kliknij Ustawienia.  3. Przejdź do zakładki API i Kliknij Wygeneruj nowe klucze. Po wygenerowaniu kluczy, skopiuj je.


  Jak mogę uruchomić integrację sklepu Sellingo z Automater?

  Kiedy już masz konto, możesz przystąpić do integracji z Sellingo.

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.

  2. Przejdź do Integracje ⇨ Pozostałe integracje Automater.

  3. Wklej w pola skopiowany wcześniej klucz API i API secret. Następnie kliknij Połącz z Automaterem.  Po uruchomieniu integracji musisz jeszcze ustawić opcje integracji i przypisać produkty ze sklepu do tych utworzonych w Automaterze.

  Po wysłaniu zamówienia - Status który zostanie ustawiony w zamówieniu jeśli znajdują się w nim tylko produkty z automatera i zostanie pomyślnie utworzone zamówienie w automaterze.
  Po błędzie wysłania zamówienia - Status który zostanie ustawiony w zamówieniu jeśli znajdują się w nim tylko produkty z automatera i wystąpił problem z utworzeniem zamówienie w automaterze.
  Po wysłaniu płatności - Status który zostanie ustawiony w zamówieniu jeśli znajdują się w nim tylko produkty z automatera i płatność została poprawnie przekazana do automatera
  Po błędzie wysyłania płatności - Status który zostanie ustawiony w zamówieniu jeśli znajdują się w nim tylko produkty z automatera i wystąpił problem z przekazaniem płatności do automatera.

  Wysyłaj kody do zamówień pochodzących z Allegro - Zaznacz to pole, jeśli chcesz, by sklep Sellingo wysyłał do Automatera zamówienia pochodzące z Allegro. Jeśli swoją sprzedaż na Allegro obsługujesz bezpośrednio z Automatera, zaznaczenie tego pola spowoduje podwójne wysyłanie kodów.
  Jak utworzyć produkty?

  Jeśli jeszcze nie masz produktów w Automater, musisz je dodać. Jest to konieczne, gdyż podczas integracji należy powiązać produkty Sellingo z produktami Automatera. Jeśli nie dodasz produktów w Automater, nie będziesz miał z czym powiązać produktów z Sellingo i integracja nie będzie działać.

  Produkty dodasz w Produkty ⇨ lista produktów.  Jak przypisać produkty?

  Aby przypisać produkt ze sklepu Sellingo do produktu w Automaterze, musisz w panelu administracyjnym sklepu przejść do Asortyment ⇨ Produkty i edytować produkt. Na karcie produktu kliknij przycisk Wybierz z listy, a następnie odszukaj produkt i kliknij Wybierz. Po wybraniu zapisz zmiany w produkcie.


   

  UWAGA!
  Kody są wysyłane w momencie zmiany statusu zamówienia na opłacone. Aby automatyczna wysyłka kodów zadziałała prawidłowo, status płatności zamówienia musi zostać zmieniony na Opłacone.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz więcej o funkcjach eksperymentalnych
  Czym są funkcje eksperymentalne?

  Zobacz jak edytujesz produkty
  Jak edytować produkt w Sellingo?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar