Netgraf CMS
Loader image

Jak wystawić rachunek?

 • Jak wystawić rachunek?
  Rachunek możesz wystawić z poziomu karty zamówienia, ręcznie lub automatycznie. Możesz dodać też rachunek ręcznie bezpośrednio z karty Rachunki.


  Dodawanie rachunku z karty zamówienia

  1. Przejdź do zakładki Zamówienia ⇨ Zamówienia.

  2. Edytuj zamówienie, do którego chcesz wystawić rachunek.  3. Najedź myszą na opcję Faktura i kliknij Wystaw rachunek.  Faktura zostanie wystawiona. Wystawiony rachunek znajdziesz w Dokumenty ⇨ Rachunki. Możesz go tam edytować, jeśli potrzebujesz jeszcze uzupełnić, dodać lub usunąć produkty, zmienić dane. Możesz też dodać Dodatkowy Opis, który będzie wydrukowany na dole. Mogą to być podziękowania za transakcję, albo np. kod rabatowy dla klienta.

  Ręczne wystawianie faktur

  1. Przejdź do zakładki Dokumenty ⇨ Rachunki.

  2. Kliknij Dodaj rachunek.  3. Wypełnij formularz.

  4. Kiedy uzupełnisz już wszystkie dane, ręcznie lub automatycznie. Kliknij niebieski klawisz Zapisz.

  Jeśli rachunek dotyczy konkretnego zamówienia najprościej wpisać jego numer w pole Numer zamówienia i kliknąć zielony klawisz + Pobierz dane. Program sam uzupełni dane, które ma dla tego zamówienia.  Jeżeli nie wystawiasz faktury dla konkretnego zamówienia, ale na przykład dla klienta, którego masz już w bazie danych, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy klient w tej bazie nie figuruje, skorzystaj z wyszukiwarki Szukaj klienta. Możesz pobrać dane klienta z GUS jeśli wpiszesz jego numer NIP w odpowiednie pole i klikniesz Pobierz dane z GUS.  Poniżej możesz dodawać i usuwać produkty.  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar