Netgraf CMS
Loader image

Czym są uniwersalne opisy produktów? Do czego służą i jak ich używać?

 • Czym są uniwersalne opisy produktów? Do czego służą i jak ich używać?
  Stwórz piękne opisy produktów dla swojego sklepu i użyj ich także w Allegro!

  Uniwersalne opisy produktów pozwalają na opracowanie opisu produktu w taki sposób, aby można było go użyć w sklepach internetowych, Allegro, a niedługo także w eBay i Arena.pl - zachowując przy tym, ten sam układ zdjęć i tekstów. W prostym edytorze ustawisz układ opisu dokładnie tak, jak tego chcesz!

  Jak mogę dodać uniwersalny opis produktu?

  Aby dodać uniwersalny opis produktu w wybranym polu, musisz najpierw dodać pole danych i włączyć dla tego pola Edytor uniwersalnego opisu. Włączając edytor dla wybranego pola, włączasz go we wszystkich produktach. Edytor uniwersalnego opisu możesz włączyć także dla istniejącego pola danych.

  UWAGA!
  Jeśli włączysz edytor uniwersalnego opisu dla pola, w którym są już jakieś treści np. opis produktu, jego zawartość zostanie wyczyszczona we wszystkich produktach. Dodaj nowe pole danych, jeśli chcesz dodać uniwersalny opis bez usuwania aktualnych treści.

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.

  2. W zakładce Treści kliknij Pola danych.

  3. Kliknij Dodaj pole.  4. Wpisz dowolną nazwę.
  6. Wybierz edytor uniwersalnego opisu i zaznacz opcję Pole dostępne w produktach. Uniwersalny opis produktu nie może być wyświetlany w kategoriach.
  8. Na koniec ZAPISZ zmiany.


  Kiedy masz w wybranym polu włączony edytor uniwersalnego opisu, możesz dodać w tym polu uniwersalny opis. W tym celu edytuj wybrany produkt i przejdź do zakładki Opis. ⇨Jak edytować produkt w Sellasist?

  1. Kliknij Otwórz edytor.
  2. Kliknij Dodaj tekst. Dodaj wiersze i w nich wstaw elementy.  3. Na koniec kliknij Zapisz. Następnie zapisz zmiany w produkcie.

  Uniwersalne opisy składają się z oddzielnych sekcji zwanych wierszami, które mogą zawierać zdjęcia oraz teksty opisów. Edytor uniwersalnego opisu działa analogicznie jak edytor opisu, znany wcześniej z szablonów opisów Allegro. Możesz w nim użyć również zmiennych, które wyświetlą wskazane przez Ciebie informacje.

  W każdym z wierszy uniwersalnego opisu znaleźć się może:

  ● Sam tekst,
  ● Zdjęcie na szerokość opisu,
  ● Tekst oraz zdjęcie,
  ● Dwa zdjęcia.

  Uwaga! Pamiętaj, że w każdej sekcji uniwersalnego opisu produktu możesz ustawić jej widoczność w poszczególnych kanałach sprzedaży. Wystarczy, że w wybranej sekcji klikniesz ikonkę oka.

  Szablony uniwersalnych opisów

  Poza uniwersalnymi opisami możesz stworzyć także szablony uniwersalnych opisów, które pozwalają na zdefiniowanie układu uniwersalnych opisów we wszystkich produktach jednocześnie, z zachowaniem ustalonego, wspólnego dla nich, schematu umieszczonych w nich sekcji. Możesz również stworzyć różne domyślne układy dla każdego ze sklepów Sellingo zintegrowanych w swoim Sellasist.

  Poza domyślnymi, globalnymi szablonami, możesz stworzyć dla wybranych produktów indywidualne opisy, które jeszcze bardziej wyróżnią Twoje najlepsze produkty w ofercie.

  Podział na sekcje przejrzyście prezentuje ofertę!

  Szablony składają się z oddzielnych sekcji zwanych wierszami, które mogą zawierać zdjęcia oraz teksty opisów. Edytor szablonu uniwersalnego opisu znajdziesz w karcie „Treści ⇨ Uniwersalne opisy” i działa on analogicznie jak edytor opisu znany wcześniej z szablonów opisów Allegro. Możesz w nim użyć również zmiennych, które wyświetlą wskazane przez Ciebie informacje.

  W szablonie uniwersalnych opisów umieścić możesz także zdjęcia, które związane będą z tym szablonem, poza galerią produktów. Może to być np. logo firmy, nagłówek, banner lub inny stały element graficzny, który wyświetli się w opisach wszystkich produktów używających tego szablonu.

  W każdym z wierszy uniwersalnego opisu znaleźć się może:

  ● Sam tekst,
  ● Zdjęcie na szerokość opisu,
  ● Tekst oraz zdjęcie,
  ● Dwa zdjęcia.  Jak mogę dodać szablon uniwersalnego opisu?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.

  2. W zakładce Treści kliknij Uniwersalne opisy.

  3. Kliknij Dodaj szablon.

  4. Wpisz dowolną nazwę szablonu.
  5. Kliknij Dodaj tekst, by otworzyć menu i rozpocząć tworzenie szablonu.
  6. Dodaj wiersze i w nich wstaw elementy.
  8. Na koniec ZAPISZ szablon.

  Uwaga! Pamiętaj, że w każdej sekcji szablonu uniwersalnego opisu możesz ustawić jej widoczność w poszczególnych kanałach sprzedaży. Wystarczy, że w wybranej sekcji klikniesz ikonkę oka.  Jak mogę użyć szablonu uniwersalnego opisu?

  Kiedy masz dodany szablon uniwersalnego opisu, możesz go użyć na karcie produktu. W tym celu edytuj wybrany produkt i przejdź do zakładki Opis. ⇨Jak edytować produkt w Sellasist?

  1. Wybierz szablon.
  2. Zapisz zmiany.

  Szablon uniwersalnego opisu możesz też ustawić jako domyślne źródło opisów produktów dla sklepu.

  Jak ustawić domyślny szablon lub pole opisu produktów dla wybranego sklepu?

  Dla każdego sklepu możesz wybrać domyślny sposób wyświetlania opisów produktów. Możesz wybrać pole danych, którego zawartość będzie widoczna dla klienta na karcie produktu, lub utworzony wcześniej szablon uniwersalnego opisu. W edycji produktu można nadpisać wybraną wartość, dzięki czemu dla różnych produktów możesz ustawić inne źródło opisu.

  1. W zakładce Integracje kliknij Sellingo.

  2. Edytuj wybrany sklep.
  3. Wybierz pole danych lub szablon.
  4. Na koniec ZAPISZ zmiany.
  Uniwersalne opisy i Allegro

  Uniwersalnego opisu produktów użyć możesz także na Allegro. Sprawdź jak użyć uniwersalnego opisu na Allegro! Przeczytaj artykuł, który znajdziesz poniżej.

  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak użyjesz uniwersalnego opisu na Allegro
  Jak użyć uniwersalnego opisu produktu na Allegro?


  Dowiedz się jak edytujesz produkt
  Jak edytować produkt w Sellasist?

  Zobacz jak dodasz nowy produkt
  Jak dodać nowy produkt w Sellasist?

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar