Netgraf CMS
Loader image

Jak aktualizować produkty przy użyciu importera Sellingo?

 • Jak aktualizować produkty przy użyciu importera Sellingo?
  Importera Sellingo możesz użyć nie tylko do importowania produktów do sklepu. Możliwa jest także aktualizacja zaimportowanych wcześniej produktów. Aby zaktualizować produkty wystarczy w importerze zaznaczyć opcję Aktualizacja. Plik nie musi być specjalnie przerabiany na potrzeby aktualizacji. Zaktualizowane zostaną jedynie zaznaczone przez ciebie kolumny.

  Jak mogę zaktualizować produkty?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym
  2. W zakładce Asortyment kliknij Import produktów.  3. Odszukaj na liście import, który chcesz zaktualizować i kliknij przycisk Wyślij plik.  4. wybierz plik ze swojego komputera i kliknij Otwórz. Plik zostanie wczytany i produkty zaktualizowane.

  Uwaga!
  Jeśli struktura nowego pliku importu jest inna niż starego, musisz przed jego wysłaniem edytować import i dokonać odpowiednich zmian. Jeśli tego nie zrobisz, mogą wystąpić błędy.

  Import z edycją

  Jeśli struktura nowego pliku importu jest inna niż starego lub chcesz zaktualizować tylko wybrane kolumny, musisz przed jego wysłaniem edytować import i dokonać odpowiednich zmian.

  1. Edytuj import.


  2. Wypełnij formularz.

  Nazwa - Dowolna nazwa importu.
  Typ - Wybierz opcję Aktualizacja.
  Aktualizacja kolumn - Zaznacz kolumny, które chcesz zaktualizować.
  Typ źródła - Wybierz sposób wysłania pliku. Możesz wysłać go ręcznie, albo podać jego adres. Jeśli dostęp do pliku wymaga logowania, podaj login i hasło. W przypadku serwera FTP musisz podać adres serwera i ścieżkę do pliku.
  Separator - Wybierz separator.
  Waluta - Wybierz walutę.
  Oznaczenie produktów - Wartość po której produkty będą pobierane/aktualizowane. (numer katalogowy, symbol, ean). Po zapisaniu importu nie ma możliwości edycji tego wyboru.

  5. Kliknij Zapisz.
  6. Jeśli wysyłasz plik ręcznie kliknij Wyślij plik importu, i wybierz plik ze Swojego komputera. Jeśli przez http lub ftp kliknij Sprawdź połączenie.
  7. Kliknij Zapisz, aby wczytać plik.
  8. Plik zostanie wczytany. Dla kolumn wybierz z rozwijanej listy odpowiadające im pola w sklepie. Kiedy aktualizujesz produkty, konieczne jest przypisanie kolumny numer katalogowy, symbol lub EAN, w zależności od tego, które z nich przypisałeś podczas wcześniejszego importu produktów. Przypisanie pozostałych kolumn nie jest wymagane.

  numer_kat - Numer katalogowy
  ean - Kod EAN
  symbol - Symbol
  cena brutto - Cena brutto
  cena netto - Cena netto
  vat - VAT
  stan magazynowy - stan magazynowy


  9. Kliknij Zapisz. Ustawienia importu zostaną zapisane. Jeśli wybrałeś Ręczne wysyłanie pliku, wróć do listy importów i w odpowiednim imporcie w kolumnie Import towarów wyślij ponownie plik. Produkty zostaną zaktualizowane. Czas importu jest zależny od ilości produktów i zdjęć. Import przy większych ilościach może potrwać do kilku godzin.  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak eksportujesz produkty do pliku
  Jak w sklepie Sellingo wyeksportować produkty do pliku?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar