Netgraf CMS
Loader image

Jak aktualizować produkty przy użyciu importera Sellingo?

 • Jak aktualizować produkty przy użyciu importera Sellingo?
  Importera Sellingo możesz użyć nie tylko do importowania produktów do sklepu. Możliwa jest także aktualizacja zaimportowanych wcześniej produktów. Aby zaktualizować produkty wystarczy w importerze zaznaczyć opcję Aktualizacja. Plik nie musi być specjalnie przerabiany na potrzeby aktualizacji. Zaktualizowane zostaną jedynie zaznaczone przez ciebie kolumny.


  Jak mogę zaktualizować produkty?


  1. Przejdź do Asortyment Import produktów.
  2. Kliknij Dodaj import.  3. Wypełnij formularz i zapisz zmiany.

  Nazwa - Dowolna nazwa importu.
  Typ - Wybierz opcję Aktualizacja.
  Typ źródła - Wybierz sposób wysłania pliku. Możesz wysłać go ręcznie, albo podać jego adres. Jeśli dostęp do pliku wymaga logowania, podaj login i hasło. W przypadku serwera FTP musisz podać adres serwera i ścieżkę do pliku.
  Separator - Wybierz separator.
  Waluta - Wybór waluty.
  Wartości atrybutów przypisane bezpośrednio do produktów - Jeśli zaznaczysz tę opcję, wartości atrybutów zostaną przypisane bezpośrednio do produktów. Nie zostaną dodane w grupach atrybutów.
  Szablon wysyłki - Wybór szablonu wysyłki. Dotyczy nowych produktów dodanych z pliku. Nie dotyczy produktów łączonych z istniejącymi.  4. Dla kolumn wybierz z rozwijanej listy odpowiadające im pola w sklepie. Kiedy aktualizujesz produkty, konieczne jest przypisanie kolumny numer katalogowy, symbol lub EAN, w zależności od tego, które z nich ustawiłeś jako unikalny parametr podczas tworzenia konfiguracji. Przypisanie pozostałych kolumn nie jest wymagane.

  numer_kat - Numer katalogowy
  ean - Kod EAN
  symbol - Symbol
  cena brutto - Cena brutto
  cena netto - Cena netto
  vat - VAT
  stan magazynowy - stan magazynowy

  Jeśli kolumna jest zmapowana, ale komórka w tabeli jest pusta, to informacja nie zostanie zaktualizowana w produkcie. Jeśli wybierzesz aktualizację atrybutów to musisz też wybrać kolumnę z grupą atrybutów. Poprzednie atrybuty są usuwane i zapisywane ponownie. Aktualizator nie ma funkcji wgrywania zdjęć, kategorii i wariantów.
  5. Kliknij Zapisz. Ustawienia importu zostaną zapisane. Jeśli wybrałeś Ręczne wysyłanie pliku, musisz jeszcze wróć do listy importów i w odpowiednim imporcie przesłać ponownie plik.


  Ręczne wysyłanie pliku

  1. Przejdź do Asortyment Import produktów.

  2. Odszukaj na liście import i kliknij przycisk Wyślij plik.

  3. Wybierz plik ze swojego komputera i kliknij Otwórz. Produkty zostaną zaktualizowane. Czas aktualizacji zależny jest od ilości produktów. Przy większych ilościach może potrwać do kilku godzin.  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz, jak eksportować produkty do pliku:
  Jak w sklepie Sellingo wyeksportować produkty do pliku?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar