Netgraf CMS
Loader image

Jak automatycznie wygenerować przesyłki z wyborem szablonu nadania?

 • Jak automatycznie wygenerować przesyłki z wyborem szablonu nadania?
  Przy korzystaniu z Sellasist masz możliwość automatycznego generowania przesyłek z wyborem odpowiedniego szablonu nadania. Oto jak to działa: 

  Akcje masowe dla zamówień: W panelu Sellasist możesz wybrać różne akcje masowe dla zamówień. Dzięki temu możesz wykonać określone akcje dla zaznaczonych lub wszystkich zamówień na liście. 

  • Generuj: Ta opcja pozwala na tworzenie i eksportowanie dokumentów. Na przykład, jeśli chcesz stworzyć nową fakturę, możesz ją automatycznie wygenerować i eksportować do pliku.
  • Eksportuj: Ta opcja pozwala na pobieranie istniejących dokumentów. Jeśli np. chcesz wyeksportować faktury, ale nie chcesz uwzględniać tych, które nie zostały wcześniej utworzone, możesz użyć tej opcji.
  • Wygeneruj list przewozowy: Wybierając tę opcję, zostaniesz przekierowany do formularza nadania przesyłki. Ważne jest, aby pamiętać, że nadanie przesyłki nie odbywa się automatycznie.
  • Wygeneruj list przewozowy - pomiń formularz nadania: Ta opcja pozwala na automatyczne dobieranie i generowanie listu przewozowego od razu. W okienku Pop-up możesz ustawić opcje ważne dla Ciebie, ale nadanie przesyłki odbywa automatycznie.


  Uwaga!
  Musisz mieć przynajmniej jeden szablon nadania dla wybranej metody dostawy. Jeśli nie masz szablonu, musisz go utworzyć. Pomoże Ci w tym nasz artykuł ⇨ Do czego służy szablon nadania i jak go utworzyć w Sellasist?


  Jak mogę skorzystać z opcji Wygeneruj i pobierz listy przewozowe?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.
  2. W zakładce Zamówienia kliknij Zamówienia.  3. Zaznacz zamówienia, dla których chcesz nadać przesyłki.  4. Kliknij przycisk Generuj, a następnie opcję Wygeneruj i pobierz listy przewozowe.  5. Z rozwijanej listy możesz wybrać jak chcesz nadać przesyłki. Dobór automatyczny powoduje, że przesyłki zostaną nadane tym kurierem, jaki jest wybrany w zamówieniu. Wybór wraz z szablonem nadania pozwala wybrać metodę dostawy i szablon nadania.


  (1) Możesz pozostawić dobór w pełni automatyczny (Wygeneruj list przewozowy - pomiń formularz nadania, Dobierz automatycznie) lub dobrać szablon nadania spośród dostępnych (wtedy integracja powiązania z danym szablonem uruchomi się automatycznie).

  (2), (3), (4) dotyczą efektu po wygenerowaniu

  (2), (3) sposób i kierunek sortowania listów przewozowych

  (4) Połączenie wszystkich listów w jeden PDF, bez zaznaczenia checkboxu Wszystkie listy w jednym pliku listy są pogrupowane według integracji, np. jak ustawisz opcję dobierz automatycznie dla 10 zamówień, to 4 z nich mają InPost, 4 Pocztę Polską i 2 DHL - otrzymasz ZIP z 3 plikami: dla 1 dla InPost, 1 dla Poczty Polskiej i 1 dla DHL. Natomiast, gdy zaznaczysz checkbox (4.), to system zwróci 1 połączony plik z wszystkimi listami.

  6. Kliknij Zapisz.
  Jeśli akcja się powiedzie, przesyłki zostaną nadane i zostanie wygenerowany dokument PDF zawierający listy przewozowe. Jeśli nie, to pojawi się informacja o błędzie.

  POWIĄZANE ARTYKUŁY:


  Zobacz jak nadasz wiele przesyłek naraz

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar