Netgraf CMS
Loader image

Jak dodać i edytować szablony wiadomości wysyłanych do klienta przy zmianie statusu zamówienia?

 • Jak dodać i edytować szablony wiadomości wysyłanych do klienta przy zmianie statusu zamówienia?
  Statusy zamówień pozwalają zachować kontrolę nad procesem realizacji zamówień.
  Sellasist może wysyłać powiadomienia do klientów w momencie zmiany statusu zamówienia. Warunkiem jest posiadanie prawidłowo skonfigurowanego konta pocztowego. W domyślnych statusach powiadomienia są już ustawione i posiadają wstępnie zredagowaną treść z podstawionymi odpowiednimi zmiennymi. Możesz je dostosować do swoich potrzeb. Dodając nowy status zamówienia musisz sam przygotować treść powiadomienia.

  Jak mogę edytować treść powiadomienia?


  1. Zaloguj się do panelu administracyjnym.
  2. W zakładce Administracja kliknij Statusy zamówień.  3. Jeśli dodajesz nowy status kliknij Dodaj status. Jeśli masz już dodany status kliknij ikonę ołówka, aby go edytować.  4. Treść powiadomienia edytujesz w polu Treść emaila z powiadomieniem. W treści emaila z powiadomieniem oraz w tytule emaila z powiadomieniem możesz użyć zmiennych, które można wybrać spośród widocznych na niebieskim polu po prawej stronie. Pamiętaj jednak, aby zmienną wpisywać ręcznie, nie kopiować z przybornika.  5. Po prawej stronie znajdziesz okienko, w którym musisz zaznaczyć do klientów jakich usług ma być wysyłany email.

  UWAGA!
  Aby powiadomienia wysyłały się do zamówień pochodzących z Allegro lub innego marketplace albo zewnętrznego sklepu jak na przykład Prestashop, musisz zaznaczyć checkbox tej usługi. Jeśli nie zaznaczysz usługi, powiadomienia nie będą wysyłane do zamówień pochodzących z niej.  6. Jeśli chcesz, aby oprócz e-maila do klienta wysyłał się też SMS zaznacz opcję Wyślij SMS z powiadomieniem. Treść wpiszesz w polu Treść wiadomości SMS.

  Uwaga!
  Prosimy o wpisywanie treści wiadomości SMS z klawiatury. Kopiowanie tekstu (np. z edytorów tekstowych) skutkować może błędnym wysłaniem wiadomości lub naliczeniem większej liczby znaków z powodu konfliktu kodowania. Znaki ^ { } [ ] ~ | [enter] oraz znaki diaktryczne liczone są podwójnie ze względu na wymogi specyfikacji GSM.

  Używając zmiennych pamiętaj, że będą one powodowały różnice w liczbie znaków w gotowych wiadomościach.

  Koszt SMS 0,15 PLN netto krajowy, 0,35 PLN netto zagraniczny - kwoty pobierane z portfela konta eSprzedaż.


  7. Na koniec zapisz zmiany.

  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar