Netgraf CMS
Loader image

Jak dodać JPK FA?

 • Jak dodać JPK FA?
  W tej karcie dodasz Jednolity Plik Kontrolny: JPK FA - jedna ze struktur Jednolitego Pliku Kontrolnego, przekazywaną na żądanie urzędów. Plik JPK FA jest zbiorem wszystkich faktur  sprzedaży wraz ze szczegółowymi danymi o każdej transakcji wystawionych przez Twoją firmę w określonym czasie. Możesz edytować lub pobrać, a także usunąć konkretny plik JPK z listy dokumentów.

  1. Przed wygenerowaniem pliku upewnij się, że masz uzupełnione wszystkie dane w ustawieniach wybranej firmy, w Administracja ⇨ Firmy.

  2. Generator obejmuje Faktury, Korekty oraz Faktury Marża z podanego okresu, dla zdefiniowanej firmy.

  3. Proces tworzenia pliku JPK_FA w Sellasist nie przewiduje analizy występowania losowych błędów merytorycznych, wprowadzonych przez użytkownika w dokumentach sprzedaży.

  4. Ostateczną walidację wygenerowanego pliku XML można wykonać np. za pomocą aplikacji Klient JPK 2.0 Demo, dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów ⇨.

  Jak dodać JPK FA?

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego.

  2. Przejdź do Dokumenty ⇨ JPK FA.

  3. Kliknij przycisk Wygeneruj JPK FA.  4. Uzupełnij informacje potrzebne do wygenerowania pliku JPK VAT. Wybierz Wersję Formularza, Cel zeznania, Format generowanego pliku oraz okres, z jakiego ma być wygenerowane zeznanie. Wpisz także Kod Urzędu Skarbowego wg GUS, do którego składasz zeznanie.  5. Kliknij Generuj.


  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar