Netgraf CMS
Loader image

Jak podzielić zamówienia na zbiory i ustawić zbieraczy dla zamówień w Sellasist WMS?

 • Jak podzielić zamówienia na zbiory i ustawić zbieraczy dla zamówień w Sellasist WMS?
  Tryb zbierania Sellasist WMS możesz skonfigurować w zależności od Twojej strategii magazynowej. Dzielenie zamówień na zbiory pozwoli ci na łatwe organizowanie pracy. Po włączeniu tej opcji zamówienia zostaną podzielone na zbiory. Możesz ustawić liczbę zamówień w zbiorze. Zbiory mogą być przydzielane do zbieraczy automatycznie albo zarządzane przez administratora.

  Jak włączyć i skonfigurować dzielenie zamówień na zbiory?

  1. W zakładce Administracja kliknij Sellasist WMS.  2. W sekcji Tryb zbierania zaznacz opcję Dzielenie zamówień na zbiory.
  3. Wybierz akcję po zebraniu zbioru zamówień. Przydzielenie nowego zbioru lub Przejście do trybu pakowania.
  4. Ustaw liczbę zamówień w zbiorze. Jest to Maksymalna liczba zamówień, jaką zbieracz może otrzymać w jednym zbiorze. Możesz przydzielić konkretną liczbę zamówień wieloelementowych oraz jednoelementowych.  5. Wybierz sposób przydzielania zbiorów. Zbiory mogą być przydzielane do zbieraczy automatycznie albo zarządzane przez administratora posiadającego odpowiednie uprawnienia.  6. Zapisz zmiany.  Automatyczne przypisanie zbieracza do zamówienia.

  Sposób działania przy zbieraniu według produktów

  Program pobiera 20 najstarszych zamówień, rozbija je na zamówienia jedno lub wieloelementowe, rozbija na ilości oraz ustawia według kolejności lokalizacji.

  Sposób działania przy zbieraniu według zamówień

  Program pobiera 20 najstarszych zamówień i układa według lokalizacji 1 produktu.

  Przydzielanie zamówień do zbieraczy

  Każdy ze zbieraczy otrzymuje własną pulę zamówień, które kompletuje z magazynu. Po ich zebraniu, w zależności od ustawień przechodzi do trybu pakowania, lub dostaje kolejne zamówienia.


  PRZYKŁAD

  Jeżeli masz 210 zamówień, 5 zbieraczy i zbiory po 20 zamówień, automat przypisze dla każdego zbieracza po 20 zamówień po kolei. Pierwsze 20 zamówień dostanie zbieracz o najniższym id. Więc masz przydzielone 100 zamówień i 110 nieprzydzielonych. Zbieracz który pierwszy zamknie swoją listę otrzyma kolejne 20 zamówień. Jeżeli zamówienia się kończą i zostanie ich np. 10, ostatni zbieracz dostaje tylko 10 zamówień i kompletuje je, nie czekając na pełne 20.  Jak ręcznie przydzielić zamówienia do zbieraczy?

  Zbiory mogą być zarządzane przez administratora posiadającego odpowiednie uprawnienia.

  1. W zakładce Zamówienia kliknij Zamówienia.
  2. Zaznacz zamówienia, dla których chcesz przydzielić zbieraczy.
  3. Z rozwijanej listy wybierz Przypisz zbieracza i kliknij Wykonaj.  6. Wybierz administratora i kliknij Zapisz.

  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz więcej o Sellasist WMS
  Czym jest Sellasist WMS? Jak skonfigurować Sellasist WMS?

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar