Netgraf CMS
Loader image

Czym jest Sellasist WMS? Jak skonfigurować Sellasist WMS?

 • Czym jest Sellasist WMS? Jak skonfigurować Sellasist WMS?
  Sellasist WMS to funkcja dzięki której znacznie przyspieszysz realizację zamówień i unikniesz pomyłek. Sellasist WMS jest w pełni zintegrowany i zsynchronizowany z oprogramowaniem Twojego sklepu. Posiada też całkowitą automatyzację i wbudowany moduł printserver. Wszystkie procesy od przyjęcia towaru na magazyn po jego wysyłkę do klienta wykonasz przy pomocy skanera!

  Łatwo i szybko zbierzesz i spakujesz zamówione produkty, a Sellasist automatycznie zmieni statusy zamówień, przekaże je do pakowania, a po zapakowaniu zamówi kuriera i wydrukuje listy przewozowe i dokumenty sprzedaży. W zależności od asortymentu i Twojej strategii magazynowej możesz zbierać po produktach lub po zamówieniach.

  Magazynier w trakcie pracy może również np. dodać notatkę do zamówienia (Notatkę można utworzyć ręcznie lub wybrać z szablonów utworzonych w Administracja⇨ Szablony notatek), zmienić jego status czy wygenerować dodatkowy list przewozowy. Każda akcja, jak np. logowanie czy zmiana statusu zamówienia będzie możliwa również poprzez zeskanowanie odpowiedniego kodu kreskowego.

  Jak wygląda proces realizacji zamówień przy użyciu Sellasist WMS?

  1. Zbierasz produkty, używając skanera albo aplikacji w telefonie lub tablecie.
  2. Sellasist automatycznie zmienia status zamówień i przekazuje je do pakowania.
  3. Podczas pakowania skanujesz produkty, wkładane do paczek.
  4. Sellasist automatycznie zmienia statusy, zamawia kuriera, generuje i drukuje dla każdego zamówienia list przewozowy oraz dokument sprzedaży. Cały proces możesz śledzić w trybie podglądu.

  Jak mogę skonfigurować Sellasist WMS?

  Sellasist WMS jest obecnie dostępny w ramach funkcji eksperymentalnych. Możesz go włączyć w Administracja ⇨ Funkcje eksperymentalne. Musisz mieć uprawnienia, aby widzieć tę funkcję.
  Zobacz więcej o funkcjach eksperymentalnych ⇨ Czym są Funkcje eksperymentalne?

  Po włączeniu Sellasist WMS skonfiguruj go według potrzeb.

  1. W zakładce Administracja kliknij Sellasist WMS.  2. Skonfiguruj ustawienia i zapisz zmiany.

  Status zamówienia do rozpoczęcia pakowania - Ustaw status, jaki musi mieć zamówienie, do rozpoczęcia zbierania.
  Status dla spakowanego zamówienia - Ustaw status, jaki będzie ustawiony w zamówieniu po zakończeniu zbierania.
  Status dla braków w zamówieniu - Ustaw status, jaki będzie miało zamówienie w przypadku braku zamawianego produktu.
  Akcje automatyczne po spakowaniu zamówienia - Wybierz akcje, jakie będą wykonywane automatycznie po spakowaniu zamówienia.
  Akcja po wystawieniu dokumentu sprzedaży - Wybierz sposób drukowania dokumentu. Możesz go pobrać i wydrukować lokalnie, albo użyć aplikacji Sellasist Cloud Print.
  Akcja po wystawieniu listu przewozowego - Wybierz sposób drukowania dokumentu.
  Dokument sprzedaży - Wybierz typ dokumentu.

  UWAGA!
  Aby drukowanie online Sellasist Cloud Print działało, musisz najpierw skonfigurować tę usługę . Jak włączyć tryb automatycznego drukowania?

  System zintegrowany z drukarką fiskalną - pomijaj drukowanie paragonów w formacie A4 - Włącz lub wyłącz drukowanie paragonów w formacie A4 w przypadku systemu zintegrowanego z drukarką fiskalną.
  Drukowanie kopii dokumentu sprzedaży - Włącz lub wyłącz drukowanie kopii dokumentu sprzedaży.

  TRYB ZBIERANIA

  Status zamówienia do rozpoczęcia zbierania - Ustaw status, jaki musi mieć zamówienie, aby można zacząć zbieranie.
  Status zamówienia po zakończeniu zbierania - Ustaw status, jaki otrzyma zamówienie po zakończeniu zbierania.
  Status zamówienia z brakującymi produktami - Ustaw status, jaki będzie miało zamówienie w przypadku braku zamawianego produktu.
  Tryb zbierania - Możesz ustawić zbieranie po produktach lub zamówieniach.
  Domyślna notatka dla brakujących produktów - Możesz wpisać dowolny tekst.
  Dzielenie zamówień na zbiory - Włącz lub wyłącz dzielenie zamówień na zbiory. W przypadku włączenia dzielenia zamówień na zbiory, każdy ze zbieraczy będzie otrzymywał własną pulę zamówień do zebrania.
  Akcja po zebraniu zbioru zamówień - Wybierz akcję po zebraniu zbioru zamówień. Przydzielenie nowego zbioru lub Przejście do trybu pakowania.
  Liczba zamówień w zbiorze - Określ liczbę zamówień w zbiorze. Jest to maksymalna liczba zamówień, jaka zostanie przypisana do zbieracza.
  Tryb zarządzania zbiorami - Wybierz tryb zarządzania zbiorami zamówień. Administrator może przydzielać zbieraczy ręcznie lub system będzie automatycznie przypisywał zbiory do zbieraczy.


  TRYB ROZLOKOWANIA PRODUKTÓW

  Wymagane skanowanie lokalizacji - Zaznacz, aby włączyć.

  USTAWIENIA WSPÓLNE

  Wymagane skanowanie produktu przynajmniej jeden raz - Zaznacz, aby włączyć.
  Sprawdzanie poprawności długości kodu EAN - Opcjonalne zabezpieczenie. System może weryfikować długość skanowanych kodów kreskowych.  Jak mogę skorzystać z Sellasist WMS?

  Aby skorzystać z Sellasist WMS, wystarczy zalogować się do Sellasist na swoim urządzeniu, a następnie kliknąć Sellasist WMS.  Sellasist WMS jest podzielony na trzy części.


  Tryb zbierania

  Pozwala kompletować produkty dla zamówień. W zależności od ustawień i Twojej strategii magazynowej możesz zbierać po produktach lub po zamówieniach. Tryb zbierania jest podzielony na zamówienia jednoelementowe i wieloelementowe. Możesz także wybrać wyświetlenie wszystkich zamówień. Pozwoli ci to na łatwe organizowanie pracy.


  Aby oznaczyć produkt jako zebrany, wystarczy zeskanować jego kod kreskowy. Możesz też zrobić to klikając wybrany produkt. Zebrane produkty zostaną automatycznie przekazane do pakowania.


  Tryb pakowania

  Tryb pakowania umożliwia szybkie i łatwe pakowanie zebranych wcześniej produktów. Kiedy skanujesz pakowane produkty lub odznaczasz je na monitorze dotykowym, program dodatkowo pokazuje te już spakowane oraz te brakujące, przeznaczone do spakowania w danym zamówieniu. Kiedy zeskanujesz lub odznaczysz ostatni produkt w zamówieniu, w tym samym momencie, automatycznie zostanie zmieniony status zamówienia, kurier zostanie zamówiony i wygenerują się dokumenty. Następnie dzięki integracji z Google Cloud Print drukarka automatycznie wydrukuje potrzebne do zamówienia dokumenty tj. Faktura VAT, paragon oraz list przewozowy. List przewozowy możesz również w ten sam sposób wydrukować na drukarce etykiet np. Zebra.


  Tryb podglądu

  Tryb podglądu daje Ci możliwość śledzenia postępu zbierania produktów oraz pakowania zamówień. Jest to widok, w którym możesz na żywo obserwować wszystkie prace nad kompletowaniem zamówień, zarówno tych spakowanych, jak i tych będących w toku.  POWIĄZANE ARTYKUŁY:


  Zobacz więcej o trybie zbierania


  Zobacz więcej o statusach
  Czym są Statusy Zamówień?

  Zobacz jak ustawisz automatyczny wydruk
  Jak włączyć tryb automatycznego drukowania?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar