Netgraf CMS
Loader image

Jak włączyć tryb przyjęcia towaru w Sellasist WMS?

 • Jak włączyć tryb przyjęcia towaru w Sellasist WMS?
  Tryb przyjęcia towaru to moduł w aplikacji, który pozwoli na przyjęcie na magazyn produktów z dostawy przez szybkie zeskanowanie skanerem, kolektorem bądź aparatem smartfona.

  Zanim zaczniesz korzystanie z trybu przyjęcia towarów konieczna jest jego konfiguracja. Aby aktywować tryb przyjęcia towarów w Sellassist, wyślij zgłoszenie na adres biuro@esprzedaz.com. Nasze Biuro Obsługi Klienta dokona aktywacji, a po jej zakończeniu tryb będzie widoczny w zakładce Sellasist WMS w panelu administracyjnym Sellassist.

  Następnie by włączyć tryb przyjęcia towaru musisz:

  1. Skonfigurować Sellasist WMS, według artykułu ⇨Czym jest Sellasist WMS? Jak skonfigurować Sellasist WMS?
  2. Skonfigurować gospodarkę magazynową, dodając magazyn, regały i półki według artykułu ⇨Gospodarka magazynowa. Jak stworzyć magazyn w Sellasist WMS?
  3. Utworzyć dla swoich pracowników konta administratora (jeśli jeszcze ich nie mają), i nadać im uprawnienia do Sellasist WMS i konkretnie do trybu przyjęcia towaru. ⇨Gospodarka magazynowa. Jak stworzyć magazyn w Sellasist WMS?

  Kiedy to zrobisz, pracownicy będą już mogli zalogować się do aplikacji i rozpocząć pracę. ⇨Jak zalogować się do Sellasist WMS?

  Jak skonfigurować tryb przyjęcia w Sellasist WMS?

  Przejdź do Magazyn ⇨ Sellasist WMS i zaznacz odpowiednie checkboxy.

  Pole daty ważności - zaznacz checkbox, aby podczas przyjmowania towaru (skanowania go) włączona była możliwość wprowadzenia daty ważności produktu. Informacja ta będzie również uwzględniona podczas zbierania produktu w trybie zbierania produktów.

  Pole numer seryjny - zaznacz checkbox, aby podczas przyjmowania towaru była możliwość wpisania numeru seryjnego produktu. Dzięki temu w prosty sposób wyszukasz lokalizację danej serii produktu na magazynie, używając wyszukiwarki.


  Jak włączyć tryb przyjęcia produktów


  1. Na kolektorze kliknij przycisk Tryb przyjęcia towaru.  2. Następnie w zaznaczonych polach w aplikacji wpisz numer faktury wystawionej dla przyjmowanego towaru oraz NIP hurtowni, z której pochodzi dany towar.  3. Po wpisaniu danych użyj skanera, kolektora lub smartfona i rozpocznij skanowanie produktów bądź wpisz liczbę przyjmowanych produktów ręcznie i uzupełnij ich dane w aplikacji. Wpisz niezbędne dane o produktach, takie jak:

  Kod EAN produktu
  Liczba sztuk - liczba sztuk danego produktu przyjmowana w danej dostawie,
  nazwa produktu
  Objętość produktu - więcej o objętości przeczytasz w naszym artykule Czym jest pojemność i objętość w Sellasist WMS?
  Różnica w dostawie - różnica między stanami magazynowymi w dostawie a liczbą produktów, widniejącą w dokumencie zakupowym.  4. Po uzupełnieniu wszystkich produktów z danej dostawy kliknij Zapisz, a następnie Potwierdź.  Zostanie utworzony niezatwierdzony dokument przyjęcia towaru.

  Jak zatwierdzić dokument przyjęcia towaru?


  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym Sellasist.
  2. Przejdź do Dokumenty ⇨ Przyjęcie towaru.
  3. Edytuj dokument przyjęcia towaru, klikając ołówek przy danym dokumencie.  4. Uzupełnij potrzebne dane dla dokumentu przyjęcia towaru.  5. Z poziomu tej karty możesz również dodać przyjmowane na magazyn produkty wpisując ręcznie dane w Sellasist.  6.Gdy uzupełnisz wszelkie potrzebne do wystawienia dokumentu przyjęcia towaru dane możesz go zapisać, klikając przycisk Zatwierdź dokument.  Jak przyjąć towar w Sellasist WMS za pomocą pliku?

  By przyjąć towar na magazyn wejdź w zakładkę Sellasist: Dokumenty ⇨ Przyjęcie towaru.

  Następnie skonfiguruj ustawienia generowania dokumentu przyjęcia towaru i upewnij się, że checkbox Dokument bez lokalizacji produktów jest odznaczony (opcja ta jest zaprojektowana dla Sellasist WMS) i zapisz zmiany.

  W celu przyjęcia dostawy na magazyn kliknij przycisk + Dodaj dokument.  Uzupełnij potrzebne dane dla dokumentu przyjęcia towaru. W dokumencie są wymagane Numer dokumentu oraz Data wystawienia dokumentu.  Zapisz dokument wraz z uzupełnionymi danymi i wybierz metodę importu danych.


  Ręczne dodawanie towaru

  W Sellasist możesz w szybki sposób ręcznie dodawać przyjmowany towar. Uzupełnij tabelkę wymaganymi danymi. W tym celu wpisz nazwę, EAN, Nr katalogowy, Symbol, Różnicę, Ilość, Cenę zakupu, wybrać stawkę VAT. Dodany produkt będzie miał ustawiony status zawierający informację, który użytkownik kiedy dokładnie dodał dany produkt.

  Możesz w razie potrzeby usunąć dodane produkty przed zaakceptowaniem dokumentu przyjęcia, klikając czerwony krzyżyk Usuń.  Po wypełnieniu danych produktu w pozycji pojawi się informacja, który użytkownik dodał daną pozycję.
  Importuj z pliku

  Gdy chcesz zaimportować przyjmowany towar przez plik, przygotuj odpowiednio plik CSV, XLS lub XLSC z kolumnami:

  nazwa
  ean
  numer_kat
  ilość
  cena netto
  vat
  objętość
  symbol
  różnica

  Następnie wybierz opcję Importuj z pliku. Opcja jest aktywna wyłącznie po zapisaniu dokumentu.

  Separator CSV: - Wybierz odpowiedni separator, którym oddzielone są kolumny w pliku CSV.

  Pomiń wiersze: - Wpisz numery wierszy, gdy chcesz, by system pominął poszczególne wiersze w pliku i nie pobierał ich do Sellasist. Pomiń również wiersze zawierające np. nazwy kolumn.

  Mapuj po kolumnie: Wybierz, po jakiej kolumnie mają być mapowane wpisy z pliku przyjęcia towaru z tymi istniejącymi już w Sellasist.

  Wybierz plik i załaduj go do Sellasist - kliknij Importuj z pliku.

  Wybierz odpowiednie nagłówki dla kolumn w tabeli Mapowanie kolumn pliku. Następnie kliknij + Importuj dane z pliku. Produkty z potrzebnymi danymi zaimportują się do Sellasist.

  Zatwierdzenie Dokumentu przyjęcia  Możesz zapisać dokument, klikając przycisk Zapisz. W tym momencie zapisane zostaną zmiany dokonane w karcie. By zatwierdzić dokument przyjęcia towaru kliknij przycisk Zatwierdź dokument. Po zatwierdzeniu dokumentu jego edycja nie będzie możliwa.

  Jak przyjąć towar skanując kody kreskowe opakowań zbiorczych?

  Aby przyspieszyć przyjmowanie towaru udostępniamy opcję skanowania opakowań, w celu przyjęcia określonej w opakowaniu liczby sztuk danego produktu. Dzięki tej opcji możesz przyjąć np. zgrzewki wody czy kartony z określoną w nich liczbą produktów. Unikniesz dzięki temu skanowania każdego produktu osobno, a dzięki – wiadomej po przyjęciu towaru – liczbie sztuk, możesz sprzedawać dany towar na sztuki.

  Opakowania zbiorcze ustawisz wpisując liczbę sztuk w opakowaniu oraz kod kreskowy opakowania w karcie wybranego produktu w Sellasist.


  Kod EAN opakowania zbiorczego – kod kreskowy wykorzystywany w trybie przyjęcia Sellasist WMS.

  Pojemność opakowania zbiorczego
  – wykorzystywana w trybie przyjęcia Sellasist WMS. Liczba sztuk produktu, zadeklarowana w tym polu, zostanie automatycznie dodana po zeskanowaniu kodu kreskowego opakowania zbiorczego.

  Aby skanowanie opakowań zbiorczych działało prawidłowo, podczas przyjmowania towaru aplikacją Sellasist WMS, zaznacz opcję skanowanie opakowań. Wystarczy, że zaznaczysz ikonkę pudełka w aplikacji, w trybie przyjęcia towaru do magazynu.


  Jak włączyć numery seryjne i daty ważności w Sellasist WMS?

  Numery seryjne i daty ważności to elementy ważne do uzupełnienia, szczególnie w towarach szybkozbywalnych. W Sellasist WMS masz opcję uzupełnienia tych danych w trybie przyjęcia towaru do magazynu. Aby to zrobić przejdź do konfiguracji w karcie Magazyn ⇨ Sellasist WMS i zaznacz checkboxy Pole daty ważności oraz Pole na numer seryjny.


   
  Pole daty ważności – Po zaznaczeniu checkboxu będzie możliwe wprowadzenie daty ważności produktu w trybie przyjęcia towaru. Informacja ta będzie również uwzględniana podczas zbierania produktów w trybie zbierania Sellasist WMS.

  Pole na numer seryjny – Po zaznaczeniu checkboxu w trybie przyjęcia towaru w aplikacji Sellasist WMS będzie możliwość podania numeru seryjnego produktu. Dzięki wprowadzonym parametrom będziesz mógł znaleźć lokalizację danej serii produktu rozmieszczonej w magazynie dzięki wyszukiwarce.  Po zeskanowaniu produktu w trybie przyjęcia towaru oprócz okienka podania liczby produktów pojawią się dwa dodatkowe pola – aby wpisać numer seryjny oraz datę ważności produktu. Po zapisaniu produktu informacje te będą widoczne na liście produktów w edycji danego produktu oraz w gospodarce magazynowej po wyświetleniu zawartości regału.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak włączysz tryb pakowania
  Jak włączyć tryb pakowania w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb zbierania
  Jak włączyć tryb zbierania w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb podglądu
  Jak włączyć tryb podglądu w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb rozlokowania
  Jak włączyć tryb rozlokowania produktów w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb zwrotów i reklamacji
  Jak włączyć tryb zwrotów i reklamacji?

  Zobacz jak skonfigurujesz Sellasist WMS
  Czym jest Sellasist WMS? Jak skonfigurować Sellasist WMS?

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar