Netgraf CMS
Loader image

Jak włączyć tryb zwrotów i reklamacji?

 • Jak włączyć tryb zwrotów i reklamacji?
  Tryb zwrotów i reklamacji skutecznie ułatwia i przyspiesza przyjmowanie i obsługę zwrotów lub reklamacji do magazynu. Moduł reklamacji pozwala na prowadzenie wygodnej i przejrzystej ewidencji składanych reklamacji do towarów oraz zamówień.

  W trybie zwrotów i reklamacji towar może być przyjęty do magazynu dzięki zeskanowaniu za pomocą skanera, kolektora lub smartfona:
  • kodu EAN reklamowanego produktu,
  • kodu z dokumentu sprzedaży produktu,
  • numeru RMA (Return Merchandise Authorisation).
  Zwroty i reklamacje są automatycznie przydzielane do zamówień, co znacznie przyspiesza ich obsługę i upraszcza komunikację z klientem.

  Zanim zaczniesz korzystanie z trybu zwrotu i reklamacji konieczna jest jego konfiguracja. Aby aktywować tryb zwrotu i reklamacji w Sellasist, wyślij zgłoszenie na adres biuro@esprzedaz.com. Nasze Biuro Obsługi Klienta dokona aktywacji, a po jej zakończeniu w zakładce Sellasist WMS będzie on widoczny w panelu administracyjnym Sellasist.


  Jak skonfigurować tryb zwrotów i reklamacji?


  1. Zaloguj się w panelu administracyjnym Sellasist.
  2. W zakładce Magazyn kliknij Sellasist WMS.
  3. Odszukaj sekcję Tryb zwrotów i reklamacji i ustaw opcje:

  Wymagaj zeskanowania listu przewozowego - Po zaznaczeniu checkbox’u nie jest możliwe rozpatrzenie reklamacji danego produktu w aplikacji bez zeskanowania kodu kreskowego listu przewozowego reklamowanego zamówienia.

  Status dla nowej reklamacji dodanej w WMS - Wybierz status dla nowej reklamacji, dodanej przez zeskanowanie kodu kreskowego reklamowanego produktu, kodu z dokumentu sprzedaży produktu lub numeru RMA (Return Merchandise Authorisation). Możesz tu wybrać jeden z gotowych statusów albo dodany przez siebie własny status. Statusy dodasz w Administracja ⇨ Statusy zamówień.

  Status dla nowego zwrotu dodanego w WMS - Wybierz status nowego zwrotu, dodanego przez zeskanowanie kodu kreskowego reklamowanego produktu, kodu z dokumentu sprzedaży produktu lub numeru RMA (Return Merchandise Authorisation). Możesz tu wybrać jeden z gotowych statusów albo dodany przez siebie własny status. Statusy dodasz w Administracja ⇨ Statusy zamówień.

  Gotowe statusy to:
  • Uznanie żądania reklamacyjnego
  • Zgłoszenie przyjęte do rozpatrzenia
  • Oddalenie żądania reklamacyjnego - Należy wysłać klientowi uzasadnienie w osobnym mailu
  • Zgłoszenie odrzucone z powodu błędnych lub niewystarczających danych
  • Nowe zgłoszenie  4. Po skonfigurowaniu opcji zapisz zmiany.

  Powiadomienia dla klienta

  Możesz automatycznie wysyłać klientom powiadomienia o statusie reklamacji przez e-mail lub SMS. Skonfiguruj statusy i zaznacz odpowiedni checkbox w panelu administracyjnym Sellasist w karcie Zamówienia ⇨ Zwroty zamówień ⇨ Statusy.


  Treść powiadomień ustawisz w edycji statusów.  Jak utworzyć konto pracownika? Jak nadać uprawnienia?

  Po skonfigurowaniu trybu zwrotów i reklamacji Sellasist WMS musisz utworzyć dla swoich pracowników konta administratora (jeśli jeszcze ich nie mają), i nadać im uprawnienia do Sellasist WMS i konkretnie do trybu zwrotów i reklamacji Jak nadać administratorom uprawnienia do Sellasist WMS?

  Kiedy to zrobisz, pracownicy będą już mogli zalogować się do aplikacji i rozpocząć pracę.

  Logowanie pracownika

  Logowanie do aplikacji Sellasist WMS odbywa się za pomocą indywidualnie wygenerowanego kodu kreskowego, przypisanego do konta administratora w Sellasist. Każdy administrator ma własny kod. Aby wygenerować kod, musisz najpierw nadać odpowiednie uprawnienia administratorowi. Jak nadać administratorom uprawnienia do Sellasist WMS?

  Jak włączyć tryb zwrotów i reklamacji?


  1. Kliknij przycisk.  2. Kliknij Tryb zwrotów i reklamacji.  3. Po wyborze trybu zwrotów i reklamacji musisz wyszukać lub zeskanować produkt lub dokument. Towar może być przyjęty do magazynu dzięki zeskanowaniu za pomocą skanera, kolektora lub smartfona.
  • kodu EAN reklamowanego produktu
  • kodu z dokumentu sprzedaży produktu
  • numeru RMA (Return Merchandise Authorisation).
  W zależności od metody wyszukiwania aplikacja Sellasist WMS przeprowadzi Cię przez proces przyjęcia reklamacji lub zwrotu.  Wyszukiwanie ręczne reklamowanego/zwracanego produktu.  Skorzystaj z wyszukiwarki w aplikacji Sellasist WMS, by wyszukać zamówiony produkt, który jest reklamowany/zwracany.


  Reklamację/zwrot możesz przyjąć lub odrzucić.


  Gdy przyjmujesz reklamację/zwrot, możesz wybrać powód przyjęcia.


  Gdy dokonasz wyboru - Zapisz zmiany i zatwierdź je skanując kod kreskowy listu przewozowego lub wpisując ręcznie jego numer.  Odrzucenie reklamacji/zwrotu

  W przypadku odrzucenia reklamacji/zwrotu wybierz powód odrzucenia:
  • Oddalenie żądania reklamacyjnego - Należy wysłać klientowi uzasadnienie w osobnym mailu
  • Zgłoszenie odrzucone z powodu błędnych lub niewystarczających danych.


  Gdy dokonasz wyboru - Zapisz zmiany i zatwierdź je skanując kod kreskowy listu przewozowego lub wpisując ręcznie jego numer.

  Oraz Zapisz zmiany.

  W momencie przyjęcia zwrotu produkt automatycznie trafia do trybu rozlokowania produktu.

  W przypadku reklamacji konkretne przypadki są rozpatrywane indywidualnie i nie wracają automatycznie na stan magazynowy.

  Zestawienia zwrotów i reklamacji

  Włączenie trybu przyjęcia zwrotów i reklamacji włącza kartę Zamówienia ⇨ Zwroty zamówień, gdzie prowadzona jest ewidencja zwrotów i reklamacji zamówień. Z poziomu tej karty możesz również wygenerować plik CSV z zestawieniem zaznaczonych przez Ciebie zwrotów.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:


  Zobacz jak włączysz tryb przyjęcia
  Jak włączyć tryb przyjęcia towaru w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb rozlokowania
  Jak włączyć tryb rozlokowania produktów w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb zbierania
  Jak włączyć tryb zbierania w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb podglądu
  Jak włączyć tryb podglądu w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb pakowania
  Jak włączyć tryb pakowania w Sellasist WMS?

  Zobacz jak skonfigurujesz Sellasist WMS
  Czym jest Sellasist WMS? Jak skonfigurować Sellasist WMS?

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar