Netgraf CMS
Loader image

Jak włączyć tryb rozlokowania produktów w Sellasist WMS?

 • Jak włączyć tryb rozlokowania produktów w Sellasist WMS?
  Kiedy przyjmiesz dostawę towaru do magazynu i zatwierdzisz dokument przyjęcia pora na rozlokowanie produktów. Rozlokowanie produktów to proces, w którym magazynier umieszcza produkty w konkretnym przypisanym dla nich miejscu. Dzięki rozlokowaniu produktów zachowasz porządek w magazynie, a Twoi zbieracze będą zawsze wiedzieli gdzie znajdą konkretne produkty.

  Zanim zaczniesz korzystanie z trybu rozlokowania produktów konieczna jest jego konfiguracja. Aby aktywować tryb w Sellassist, wyślij zgłoszenie na adres biuro@esprzedaz.com. Nasze Biuro Obsługi Klienta dokona aktywacji, a po jej zakończeniu tryb będzie widoczny w zakładce Sellasist WMS w panelu administracyjnym Sellassist.

  Następnie skonfiguruj Sellasist WMS według poniższych kroków:

  1. Skonfigurować Sellasist WMS, według artykułu ⇨Czym jest Sellasist WMS? Jak skonfigurować Sellasist WMS?
  2. Skonfigurować gospodarkę magazynową, dodając magazyn, regały i półki według artykułu ⇨Gospodarka magazynowa. Jak stworzyć magazyn w Sellasist WMS?
  3. Przyjąć dostawę. O tym jak to zrobić przeczytasz w artykule ⇨ Jak włączyć tryb przyjęcia towaru w Sellasist WMS?
  4. Utworzyć dla swoich pracowników konta administratora (jeśli jeszcze ich nie mają), i nadać im uprawnienia do Sellasist WMS ⇨Jak nadać administratorom uprawnienia do Sellasist WMS?


  Jak włączyć tryb rozlokowania produktów


  1. Zaloguj się do Sellasist WMS na kolektorze lub smartfonie według instrukcji. ⇨Jak zalogować się do Sellasist WMS?
  2. Kliknij przycisk Menu.  3. Następnie kliknij Tryb rozlokowania produktów.  4. Zobaczysz teraz wszystkie przyjęte dostawy. Możesz wybrać dostawę, która będzie rozlokowana klikając ją.  5. Zobaczysz listę produktów z wybranej dostawy, które czekają na rozlokowanie. Rozlokuj produkty.
  Metody rozlokowania produktu

  Produkty możesz rozlokować na trzy sposoby:

  1 - Rozlokuj produkty skanując kod kreskowy lokalizacji, kod kreskowy produktu i ponownie kod kreskowy lokalizacji, by odpowiednio dopasować produkty w regale pod względem objętości produktów i pojemności półek.

  2- Zeskanuj lokalizację, w jakiej chcesz umieścić produkt następnie kod kreskowy produktu i wpisz ilość produktów, jakie przypisujesz do danej lokalizacji.

  3 - Rozlokowanie produktów ręcznie, bez użycia skanera:

  1. Kliknij produkt w aplikacji.  2. Kliknij przycisk Dodaj lokalizację.  3. Wybierz lub wpisz ręcznie regał, do którego przypisujesz dane produkty.  4. Wybierz lub wpisz ręcznie półkę, do której przypisujesz produkty.
  5. Wpisz liczbę rozlokowanych w danej lokalizacji produktów lub ustaw ją za pomocą znaków „+”, i „-” i kliknij Zatwierdź i Potwierdź w celu rozlokowania produktów.  6. Rozlokowałeś produkt - kliknij OK i rozpocznij rozlokowywanie pozostałych produktów z dostawy. Jeśli rozlokujesz wszystkie produkty kliknij Przyjęte i Potwierdź.
  Gdy rozlokowałeś produkt w danej lokalizacji, a identyczne produkty czekają na rozlokowanie, w aplikacji pojawi się komunikat gdzie rozlokowany jest dany produkt i ile jeszcze identycznych produktów należy rozlokować.

  W przypadku za małej pojemności półki, by umieścić na niej dany produkt system wyświetli komunikat z informacją o braku wystarczającego miejsca na rozlokowanie produktów na danej półce.

  W przypadku nierozlokowania wszystkich produktów z danej dostawy aplikacja poinformuje Cię o tym wyświetlając komunikat.  Gdy rozlokujesz wszystkie produkty, kliknij Zapisz i Potwierdź w aplikacji Sellasist WMS.

  Rozlokowane produkty będą widoczne w zakładce Magazyn ⇨ Gospodarka magazynowa. Przy magazynach na liście zobaczysz liczbę produktów.


  Podczas edycji regału w magazynie możesz sprawdzić jakie produkty znajdują się na każdej z pułek, klikając Zobacz zawartość.  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz czym jest lokalizacja
  Czym jest lokalizacja produktów?

  Zobacz czym jest pojemność i objętość
  Czym jest pojemność i objętość w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb pakowania
  Jak włączyć tryb pakowania w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb zbierania
  Jak włączyć tryb zbierania w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb podglądu
  Jak włączyć tryb podglądu w Sellasist WMS?

  Zobacz jak włączysz tryb zwrotów i reklamacji
  Jak włączyć tryb zwrotów i reklamacji?

  Zobacz jak skonfigurujesz Sellasist WMS
  Czym jest Sellasist WMS? Jak skonfigurować Sellasist WMS?

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar