Netgraf CMS
Loader image

Jak wystawić fakturę proforma?

 • Jak wystawić fakturę proforma?
  Fakturę proforma możesz wystawić z poziomu karty zamówienia, ręcznie lub automatycznie. Możesz dodać też fakturę ręcznie bezpośrednio z karty Faktury.


  Dodawanie faktury proforma z karty zamówienia

  1. Przejdź do zakładki Zamówienia ⇨ Zamówienia.

  2. Edytuj zamówienie, do którego chcesz wystawić fakturę.  3. Najedź myszą na opcję Faktura i kliknij Wystaw proformę.  Faktura zostanie wystawiona. Wystawioną fakturę znajdziesz w Dokumenty ⇨ Proforma. Możesz ją tam edytować, jeśli potrzebujesz jeszcze uzupełnić, dodać lub usunąć produkty, zmienić dane. Możesz też dodać Dodatkowy Opis, który będzie wydrukowany na dole faktury. Mogą to być podziękowania za transakcję, albo np. kod rabatowy dla klienta.

  Ręczne wystawianie faktur proforma

  1. Przejdź do zakładki Dokumenty ⇨ Proforma.

  2. Kliknij Dodaj proformę.  3. Wypełnij formularz.

  4. Kiedy uzupełnisz już wszystkie dane do faktury, ręcznie lub automatycznie. Kliknij niebieski klawisz Zapisz.

  Jeśli faktura dotyczy konkretnego zamówienia najprościej wpisać jego numer w pole Numer zamówienia i kliknąć zielony klawisz + Pobierz dane. Program sam uzupełni dane, które ma dla tego zamówienia.  Jeżeli nie wystawiasz faktury dla konkretnego zamówienia, ale na przykład dla klienta, którego masz już w bazie danych, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy klient w tej bazie nie figuruje, skorzystaj z wyszukiwarki Szukaj klienta. Możesz pobrać dane klienta z GUS jeśli wpiszesz jego numer NIP w odpowiednie pole i klikniesz Pobierz dane z GUS.  Poniżej możesz dodawać i usuwać produkty.  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar