Netgraf CMS
Loader image

Jak zatowarować sklep Sellingo?

 • Jak zatowarować sklep Sellingo?
  Towarowanie Sellingo

  Zatowarowanie sklepu Sellingo odbywać się może na trzy różne sposoby:

  - Ręczne wprowadzanie produktów
  Jak dodać nowy produkt?

  - Import produktów z Allegro
  Jak zaimportować asortyment i oferty z Allegro?

  - Import produktów z innego sklepu
  Chcę zmienić swój sklep na Sellingo - Czy istnieje możliwość migracji całego sklepu?

  W sprawie importu skontaktuj się z nami, a jeżeli chcesz samodzielnie uzupełnić ofertę - kieruj się poniższymi krokami.
  1. Planowanie procesu dodawania.
  Niezależnie, czy będzie to jeden produkt, czy więcej, powinniśmy zacząć od zastanowienia się jakie informacje posiadamy dla danego produktu i co chcemy pokazać w jego karcie produktu.

  a) Warto mieć gotową nazwę produktu, jego opis oraz przynajmniej jedno zdjęcie.

  b) Jeżeli produkty różnią się od siebie np. kolorem oraz rozmiarem należy w pierwszej kolejności stworzyć odpowiednie Warianty produktów.
  Czym są Warianty i jak ich używać? Jak stworzyć i dodać Warianty?

  c) Jeżeli do produktów mogą być wybierane opcjonalne dodatki, jak np. dodatkowa barierka do łóżka piętrowego - należy stworzyć odpowiednie Opcje dla produktów.

  d) Jeżeli produkt posiada specyfikację techniczną lub chcemy ładnie zaprezentować np. jego wymiary - należy stworzyć odpowiednie atrybuty dla produktów.


  2. Tworzenie Kategorii
  .
  Należy także stworzyć odpowiednie kategorie w których znajdą się wybrane grupy produktów.
  Jak dodać nową kategorię?


  3. Tworzenie Producentów.
  Należy dodać także Producentów, dzięki czemu podczas wprowadzania produktów będziemy mieli możliwość od razu przypisania utworzonego producenta do odpowiednich produktów.
  Jak dodać i do czego służą Producenci?


  4. Dodawanie Produktów.
  Możemy przejść do dodawania Produktów. Zrobimy to w karcie Asortyment ⇨ Produkty ⇨ Dodaj Produkt.
  Jak dodać nowy produkt?


  a) Informacje podstawowe
  Nazwa produktu
  - nazwa produktu widoczna w sklepie. Preferowana ilość znaków w tytule nie powinna przekroczyć 60 znaków, tak aby tytuł ładnie się wyświetlał w listingu oraz karcie produktu.
  Numer katalogowy - numer przedmiotu przypisany do produktu przez producenta.
  Kod EAN-13 - kod kreskowy produktu.
  Producent - wybierz lub dodaj producenta produktu.
  Kategoria główna - wybierz kategorię główną dla produktu.
  VAT - domyślne stawki VAT dodać możesz w Ustawieniach Produktów.
  Stan magazynowy - Stan magazynowy możesz włączyć w Ustawieniach Produktów. Jeżeli stan magazynowy jest włączony, uzupełnij faktyczną ilość sztuk produktu dostępną w magazynie. Przy wyłączonym stanie magazynowym uzupełniona wartość nie jest brana pod uwagę.
  Alarm magazynowy - informuje o kończących się produktach, informacja pojawi się jeżeli stan magazynowy spadnie do liczby produktów podanej w tym miejscu. Alarm magazynowy działa jedynie przy włączonym stanie magazynowym.
  Deklarowana wysyłka - wybierz deklarowany czas wysyłki dla tego produktu. Dodatkowe terminy dostępności produktów dodasz w karcie Ustawienia ⇨ Dostępności produktów.
  Szablon wysyłki - wybierz stworzony wcześniej szablon wysyłki dla produktu. Szablony wysyłki utworzysz w karcie Ustawienia ⇨ Dostawa.
  Waga - podaj przybliżoną wagę produktu. Uzupełnienie tego punkt jest ważne jeżeli koszt wysyłki zależny jest od wagi produktów w zamówieniu.
  Priorytet - ustaw priorytet wyświetlania produktu. Domyślna wartość wszystkich produktów to 0, jeżeli podasz np. cyfrę 1 dla jednego produktu, a w innych zostanie 0, to pojawi się on na samej górze w kategorii, nad produktami posiadającymi niższą wartość. Działa to także w drugą stronę, podanie wartości na minusie sprawi że produkt wyświetli się na końcu w kategorii.


  b) Kategorie
  W tej karcie widoczna jest struktura kategorii sklepu, dzięki tej zakładce masz możliwość prostego przypisania produktu do kategorii głównej oraz do dodatkowych kategorii w których także wyświetli się produkt.  c) Opis
  Karta opis pozwala uzupełnić treść dotyczącą produktu, zawarty jest tu zarówno krótki opis widoczny w listingu kategorii jak i długi opis widoczny w karcie produktu.

  Atrybuty - atrybuty są widoczne w karcie produktu jako specyfikacja produktu ułożona w estetycznej tabeli. To najważniejsze informacje dotyczące produktu, zazwyczaj dotyczy specyfikacji technicznej danego produktu, dobrze więc jest użyć atrybutów do podania np. przekątnej ekranu, czy wysokości obcasa w bucie. Grupę Atrybutów dodać można w karcie Asortyment ⇨ Atrybuty.

  d) Galeria zdjęć
  W karcie Galeria zdjęć dodać możesz zdjęcia dotyczące produktu, wyświetlą się one w galerii znajdującej się w karcie produktu. Obsługiwane rozszerzenia to .jpg, .png oraz .gif. Jedno zdjęcie może zajmować maksymalnie 10MB pojemności, większe obrazki nie zauploadują się. Pierwsze zdjęcie jest zdjęciem głównym lecz można to także zmienić przeciągając inne zdjęcie w miejsce pierwszego bądź klikając przycisk pod wybranym zdjęciem "Ustaw jako główne". Aby dodać większą ilość zdjęć naraz wystarczy po kliknięciu w "Dodaj zdjęcia" zaznaczyć większą ich ilość trzymając przycisk Ctrl na klawiaturze.

  e) Warianty i opcje
  W tej karcie masz możliwość przypisania wariantów i opcji do produktu.

  e1. Warianty
  Czym są Warianty i jak ich używać? Jak stworzyć i dodać Warianty?
  Aby przypisać Wariant do produktu należy wybrać Grupę wariantów - wcześniej stworzoną w karcie Asortyment ⇨ Warianty.
  W kolejnym kroku Wystarczy Dodać wariant do listy wariantów oraz go odpowiednio prze edytować. Jeżeli możliwych kombinacji jest maksymalnie 50 można użyć także przycisku Dodaj wszystkie możliwe kombinacje, a następnie prze edytować wybrane.

  e2. Edycja wariantu
  W edycji wariantu mamy możliwość wyboru odpowiedniego zestawienia opcji wariantu, a prócz tego uzupełnienie tych samych danych co w edycji produktu. Każdy wariat więc jest traktowany jako oddzielny produkt zawarty pod wspólną kartą produktu z innymi wariantami.

  e3. Opcje
  Aby przypisać opcję do produktu należy wybrać Grupę opcji - wcześniej stworzoną w karcie Asortyment ⇨ Opcje.
  W kolejnym kroku wystarczy włączyć opcje dotyczące produktu oraz ich aktywność. Należy pamiętać także o uzupełnieniu kolumny Zmiana ceny odpowiednią wartością, jeżeli dana opcja na nią wpływa, a także ustawić w jaki sposób wpłynie ta opcja na cenę finalną.

  f) Promocje
  Nowość - zaznacz aby ręcznie oznaczyć produkt jako Nowość. Ustawienie aby wszystkie nowododane produkty były oznaczone jako Nowość i czas wyświetlania ich z takim znaczkiem możesz ustawić w Ustawieniach Produktów.
  Bestseller - zaznacz aby oznaczyć produkt jako bestseller.
  Polecany - zaznacz aby oznaczyć produkt jako polecany.
  Promocja - zaznacz aby włączyć promocję wybranego produktu.
  Cena Promocyjna
  - podaj nową cenę dla produktu.

  g) Powiązane
  W karcie Powiązane masz możliwość ręcznego dodawania powiązań produktów. Wystarczy dodać powiązanie, znaleźć produkt oraz opcjonalnie zaznaczyć powiązanie krzyżowe, tak, aby produkty wyświetlały się w swoich kartach wzajemnie. Powiązania pozwalają promować zbieżne produkty w sklepie.

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar