Netgraf CMS
Loader image

Pola dodatkowe w Sellasist - kontrola nad produktami dzięki numerom seryjnym

 • Pola dodatkowe w Sellasist - kontrola nad produktami dzięki numerom seryjnym

  Obsługa Pól dodatkowych w Sellasist

  Kontrola nad sprzedawanymi produktami jest niezbędna, aby skutecznie zarządzać biznesem i budować długotrwałe relacje z klientami. W szczególności, jeśli Twoja działalność koncentruje się na sprzedaży elektroniki, wiesz jak ważne jest, aby każdy sprzedawany produkt miał swój unikalny identyfikator tj. numer seryjny. Dzięki niemu masz pewność, że zwroty i reklamacje są obsługiwane prawidłowo, zabezpieczając się przed sytuacjami, gdy klient próbuje zwrócić inny produkt niż ten zakupiony.


  Dla produktów, które są wytwarzane w partiach, takich jak żywność, kosmetyki lub leki można podać pole dodatkowe numer partii, co pozwoli na śledzenie konkretnej partii w przypadku potrzeby wycofania produktu lub kontroli jakości.

  W sklepach oferujących produkty z różnych regionów świata np. kawę, można użyć pola dodatkowego pochodzenie produktu, które pozwoli dokładnie określić lokalizacje pochodzenia np. region, plantacja.

  W zależności od branży i konkretnych potrzeb sklepów, pola dodatkowe mogą służyć do przechowywania różnorodnych, specyficznych informacji, które pomagają w efektywnym zarządzaniu asortymentem.


  Platforma Sellasist rozumie te potrzeby i oferuje funkcję pól dodatkowych, która pozwala na precyzyjne przypisywanie np. właśnie numerów seryjnych do produktów w ofercie. Dzięki temu możesz:

   

  • Śledzić każdy produkt od momentu sprzedaży po ewentualny zwrot czy reklamację.
  • Mieć pewność co do autentyczności zwracanych produktów, eliminując ryzyko podmiany towaru przez klienta.
  • Usprawnić procesy magazynowe i logistyczne.

   


  Pola dodatkowe w Sellasist WMS - kontrola podczas pakowania i reklamacji produktu


  Dzięki oferowanej przez Sellasist funkcji Pól dodatkowych, można precyzyjnie przypisać numery seryjne do produktów w ofercie.


  Jak utworzyć pole dodatkowe numer seryjny?


  1. Zaloguj się do panelu administracyjnego Sellasist.

  2. Przejdź do zakładki Treści i wybierz Pola danych.
  3. Kliknij Dodaj pole.  4. Przeniesiesz się do formularza dodawania nowego pola danych.

  Wprowadź nazwę pola, np. Numer seryjny.

  W sekcji ustawień, zaznacz Pole dostępne w zamówionych produktach.  USTAWIENIA:

  Pole dostępne w produktach: Zaznacz, jeżeli nowe pole danych ma być dostępne w produktach.

  Pole dostępne w kategoriach: Zaznacz, jeżeli nowe pole danych ma być dostępne w kategoriach.

  Pole dostępne w zamówionych produktach: Zaznacz, jeżeli nowe pole danych ma być dostępne w zamówionych produktach. 

  Rodzaj edytora: Wybierz czy pole ma posiadać edytor i jakiego rodzaju. Rozbudowany edytor pozwoli na stworzenie całego opisu oferty bezpośrednio w produkcie.


  5. Kliknij Zapisz.

  W tabeli pola danych znajdziesz nowo utworzone pole Numer seryjny. Jeśli chcesz dostosować jego ustawienia, możesz to zrobić w tym miejscu.  6. Aby przypisać utworzone pole dodatkowe Numer seryjny do konkretnych kategorii produktów, przejdź do Asortyment → Kategorie.

  Wybierz i edytuj kategorię, a następnie w sekcji Pole wymagane przy pakowaniu WMS z listy rozwijanej wybierz Numer seryjny.  Utworzone pole dodatkowe Numer seryjny będzie również dostępne podczas edycji zamówienia.
  7. Gdy dla konkretnej kategorii przypiszesz Pole wymagane przy pakowaniu WMS to w TRYBIE PAKOWANIA WMS, podczas kompletowania zamówienia pojawi się okienko do uzupełnienia wymaganego pola Numer seryjny dla każdego produktu w zamówieniu z tej konkretnej kategorii.


  8. W TRYBIE REKLAMACJI I ZWROTÓW WMS, po wprowadzeniu ID zamówienia, system automatycznie powiąże numer zamówienia z konkretnym produktem wysłanym w tym zamówieniu. Dzięki temu możesz łatwo zweryfikować, czy zwracany produkt jest ten sam, który został wysłany do klienta.  Dzięki numerom seryjnym lepiej wiemy, co dzieje się z naszymi produktami w magazynie. Klienci też bardziej nam ufają, bo wszystko jest jasne i przejrzyste. Każdy, kto sprzedaje sprzęt elektroniczny, powinien z tego korzystać, żeby unikać pomyłek.  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Jak dodać pole danych? Do czego służą pola danych?

  Jak włączyć tryb pakowania w Sellasist WMS?

  POLA DANYCH W ZAMÓWIONYCH PRODUKTACH - warunek akcji automatycznej dla zamówień  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar