Netgraf CMS
Loader image

Czym jest weryfikacja dwuetapowa? Jak włączyć weryfikację dwuetapową w Sellasist?

 • Czym jest weryfikacja dwuetapowa? Jak włączyć weryfikację dwuetapową w Sellasist?
  Weryfikacja dwuetapowa to dodatkowe zabezpieczenie dzięki, któremu lepiej ochronisz Twój sklep i dane Twojej firmy, a także Twoich klientów. Każdy administrator może włączyć dla swojego konta weryfikację dwuetapową. Główny administrator może wymusić weryfikację dwuetapową dla wszystkich pozostałych. W przypadku wymuszenia weryfikacji dwuetapowej wszyscy administratorzy muszą ją włączyć i skonfigurować po zalogowaniu na swoje konto.

  Czym jest Google Authenticator?

  Google Authenticator jest aplikacją na urządzenia mobilne z Androidem lub iOS. Po zainstalowaniu aplikacji na swoim telefonie lub tablecie i połączeniu jej ze swoim kontem zyskasz możliwość generowania trzydziestosekundowych kodów weryfikacji dwuetapowej. Aplikację pobierzesz Tutaj⇨

  Czym jest Microsoft Authenticator?

  Microsoft Authenticator tak jak Google Authenticator jest aplikacją na urządzenia mobilne z Androidem lub iOS. Po zainstalowaniu aplikacji na swoim telefonie lub tablecie i połączeniu jej ze swoim kontem zyskasz możliwość generowania trzydziestosekundowych kodów weryfikacji dwuetapowej. Aplikację pobierzesz Tutaj⇨.


  Uwaga!
  Kody weryfikacji dwuetapowej są generowane na podstawie aktualnego czasu. Dlatego musisz włączyć w swoim urządzeniu opcję Automatyczna data i czas. Opcję tą znajdziesz w Ustawieniach daty i godziny. Jeśli nie włączysz tej opcji, kody będą się źle generować.

  Klucz sprzętowy

  Weryfikacja dwuetapowa może się odbywać także z użyciem klucza sprzętowego, takiego jak np. Yubikey. Ponadto zamiast klucza sprzętowego możesz też użyć np. czytnika linii papilarnych lub innej metody uwierzytelniania, którą dysponuje Twoje urządzenie.

  Jak włączyć weryfikację dwuetapową na swoim koncie?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym
  2. Kliknij napis Witaj.
  3. W sekcji Weryfikacja dwuetapowa kliknij Zarządzaj.  4. Wybierz metodę weryfikacji, z której chcesz korzystać. Ze względów bezpieczeństwa zalecamy skonfigurowanie przynajmniej dwóch metod weryfikacji dwuetapowej. Dzięki temu nie utracisz dostępu do konta, gdy metoda podstawowa nie zadziała.  5. Po wybraniu metody weryfikacji skonfiguruj ją.

  W przypadku Google Authenticator i Microsoft Authenticator zostanie wygenerowany jednorazowy klucz. Uruchom aplikację a następnie zeskanuj kod QR. Możesz też przepisać klucz ręcznie do aplikacji.

  Po zeskanowaniu lub przepisaniu klucza do aplikacji zostanie on w niej dodany. Możesz w niej teraz generować kody.

  Przepisz wygenerowany kod do pola w Sellasist i kliknij zapisz. Pamiętaj, że masz tylko 30 sekund nim zostanie wygenerowany nowy kod.  W przypadku metody Klucz sprzętowy, należy podłączyć klucz do komputera, a następnie kliknąć Aktywuj klucz sprzętowy. 


  Metoda zostanie dodana i przejdziesz do listy metod. Kolejne metody możesz dodać klikając Dodaj metodę. Domyślną metodę wybierzesz zaznaczając pole Domyślna.


  Jak wyłączyć weryfikację dwuetapową na swoim koncie?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym
  2. Kliknij napis Witaj.
  3. W sekcji Weryfikacja dwuetapowa kliknij Zarządzaj.  4. Kliknij czerwony X przy metodzie, którą chcesz wyłączyć.  5. Potwierdź wyłączenie metody, przepisując kod z aplikacji lub używając klucza sprzętowego.

  Jak włączyć weryfikację dwuetapową dla wszystkich kont administracyjnych?

  Główny administrator nie może skonfigurować weryfikacji dwuetapowej dla pozostałych kont. Może on jednak skorzystać z opcji wymuszenia weryfikacji dwuetapowej. Po włączeniu wymuszenia weryfikacji dwuetapowej wszyscy administratorzy będą musieli skonfigurować weryfikację dwuetapową po zalogowaniu na swoje konto.

  1. W zakładce Administracja kliknij Administratorzy.  2. Kliknij Ustawienia.
  3. Zaznacz opcję Wymuś weryfikację dwuetapową, a następnie zapisz zmiany. Wszyscy administratorzy przy kolejnym zalogowaniu na swoje konto będą musieli skonfigurować weryfikację dwuetapową.

  Jak działa weryfikacja dwuetapowa? Jak się zalogować?

  Po włączeniu weryfikacji dwuetapowej logowanie do konta odbywa się w dwu krokach.

  1. Najpierw musisz wpisać swoje dane do konta. Pamiętaj, że słabe hasło może zostać szybko złamane. Warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie mocnego hasła, które pozwoli Ci uniknąć problemów. Im jest ono silniejsze, tym lepiej Cię ochroni. Jak przygotować mocne hasło dowiesz się z naszego artykułu ⇨.  2. Drugim krokiem jest weryfikacja potwierdzająca. W przypadku Google Authenticator lub Microsoft Authenticator polega ona na wpisaniu kodu, który wygenerujesz w aplikacji uwierzytelniającej Wygenerowane kody są ważne przez 30 sekund. Potem jest generowany nowy kod. Musisz przepisać kod, zanim skończy się jego ważność. W przypadku klucza sprzętowego należy podłączyć klucz do komputera.

  W ten sposób, nawet jeśli ktoś złamie Twoje hasło, nie będzie mógł się zalogować na Twoje konto bez fizycznego dostępu do Twoich urządzeń.

  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar