Netgraf CMS
Loader image

Jak dodać kod śledzenia Google Analytics?

 • Jak dodać kod śledzenia Google Analytics?
  Google Analytics jest narzędziem służącym do śledzenia ruchu na stronach internetowych. Integracja z Google Analytics pozwoli Ci na śledzenie ruchu w Twoim sklepie, a dzięki zdobytym danym możesz między innymi sprawdzać skuteczność Twoich reklam.

  Jak uzyskać kod śledzenia na nowym koncie Google Analytics?

  Jeśli jeszcze nie masz konta Google Analytics, musisz je założyć. Aby to zrobić, należy posiadać jakieś konto Google. Wystarczy, że masz Np. Gmail. Załóż nowe konto, jeśli żadnego nie masz. Kiedy masz konto, zaloguj się na nie zanim przystąpisz do rejestracji w Google Analytics.

  1. Przejdź na stronę Google Analytics ⇨ i kliknij Rozpocznij pomiary.  2. Wpisz dowolną nazwę konta.  3. Wybierz opcje udostępniania danych. Jeśli planujesz reklamować sklep w Google AdWords, zostaw zaznaczoną opcję Usługi Google. Zaznaczenie wszystkich opcji jest zalecane przez Google, ale niewymagane.
  4. Kliknij Następny.  5. Wpisz dowolną nazwę usługi, a następnie wybierz strefę czasową i walutę.
  Domyślnie zakładane jest najnowsze Google Analytics 4, ale możesz założyć także starsze Universal Analytics, lub tylko jedno z nich. Zobacz więcej o Google Analytics 4 ⇨.

  Jeśli chcesz założyć Universal Analytics, kliknij Pokaż opcje zaawansowane, a następnie włącz opcję Utwórz usługę Universal Analytics. Konieczne jest wtedy podanie adresu sklepu (Adres wpisz bez http://. Jeśli sklep ma zainstalowany certyfikat ssl wybierz https://) .
  6. Kliknij Dalej.
  7. Wybierz branżę, wielkość firmy i cel w jakim chcesz używać Google Analytics.
  8. Kliknij Utwórz.  9. Usługa zostanie dodana. Zaznacz zgody i kliknij Akceptuję.


  Twój wygenerowany kod śledzenia znajdziesz w zakładce Dodaj nowy tag na stronie. Wystarczy rozwinąć pozycję Globalny tag witryny (gtag.js).

  Jak mogę dodać kod śledzenia Google Analytics do sklepu?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym
  2. W zakładce Integracje kliknij Google.  3. Wybierz typ kodu zależnie od tego, czy używasz kodu Klasycznego, Uniwersalnego lub Google Tag Manager, a następnie wklej Twój kod śledzenia w pole Kod do Google Analytics.
  4. Zapisz zmiany.  UWAGA!
  Po wprowadzeniu kodu śledzenia i wybraniu opcji Typ Google Analytics, działanie odbywa się automatycznie, wówczas nie należy wklejać kodu JS do skórki (Dotyczy skórek indywidualnych).


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak założysz wizytówkę
  Jak stworzyć wizytówkę firmy Google Moja Firma?


  Zobacz jak uruchomisz integrację z Google Merchant Center
  Jak uruchomić integrację z Google Merchant Center?

  Zobacz jak zweryfikujesz sklep w Google
  Jak zweryfikować witrynę sklepu w Google? Google Search Console i inne  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar