Netgraf CMS
Loader image

Jak dodać kod śledzenia Google Analytics?

 • Jak dodać kod śledzenia Google Analytics?
  Google Analytics jest narzędziem służącym do śledzenia ruchu na stronach internetowych. Integracja z Google Analytics pozwoli Ci na śledzenie ruchu w Twoim sklepie, a dzięki zdobytym danym możesz między innymi sprawdzać skuteczność Twoich reklam.

  Najpierw musisz posiadać jakieś konto Google. Wystarczy że masz Np. Gmail. Załóż nowe konto, jeśli żadnego nie masz. Kiedy masz konto, zaloguj się na nie. Teraz musisz założyć konto Google Analytics.

  1. Przejdź na stronę Google Analytics ⇨ i kliknij Zarejestruj się.


  2. Wpisz dowolną nazwę konta.


  3. Wybierz opcje udostępniania danych. Jeśli planujesz reklamować sklep w Google AdWords, zostaw zaznaczoną opcję Usługi Google. Zaznaczenie wszystkich opcji jest zalecane przez Google, ale niewymagane.
  4. Kliknij Dalej.


  5. Zaznacz opcję Sieć i kliknij Dalej.  6. Następnym krokiem jest dodanie usługi, czyli Twojego sklepu. Podaj nazwę sklepu, adres sklepu (Adres wpisz bez http://. Jeśli sklep ma zainstalowany certyfikat ssl wybierz https://) , Wybierz branżę i strefę czasową.
  7. Kliknij Utwórz.


  8. Zaznacz zgody i kliknij Akceptuję.


  9. Usługa zostanie dodana. Skopiuj Twój wygenerowany kod śledzenia.  Jak mogę dodać kod śledzenia Google Analytics do sklepu?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym
  2. W zakładce Integracje kliknij Google.  3. Wybierz typ kodu zależnie od tego, czy używasz kodu Klasycznego, Uniwersalnego lub Google Tag Manager, a następnie wklej Twój kod śledzenia w pole Kod do Google Analytics.
  4. Zapisz zmiany.  UWAGA!
  Po wprowadzeniu kodu śledzenia i wybraniu opcji Typ Google Analytics, działanie odbywa się automatycznie, wówczas nie należy wklejać kodu JS do skórki (Dotyczy skórek indywidualnych).


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak założysz wizytówkę
  Jak stworzyć wizytówkę firmy Google Moja Firma?


  Zobacz jak uruchomisz integrację z Google Merchant Center
  Jak uruchomić integrację z Google Merchant Center?

  Zobacz jak zweryfikujesz sklep w Google
  Jak zweryfikować witrynę sklepu w Google? Google Search Console i inne  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar