Netgraf CMS
Loader image

Jak skonifgurować moduł faktur? Jak zmienić ustawienia faktur?

 • Jak skonifgurować moduł faktur? Jak zmienić ustawienia faktur?
  Sellasist pozwala na kompletną obsługę sprzedaży. Posiada rozbudowany moduł do wystawiania faktur. Ma też duże możliwości dostosowania go do naszych potrzeb.

  Pracę z modułem fakturowym najlepiej zacząć od uzupełnienia danych naszej firmy w karcie Administracja ⇨ Firmy.

  Aby edytować ustawienia Faktur, przejdź do edycji wybranej Firmy i tam znajdziesz ustawienia dotyczące Faktur, Proformy oraz Korekt.

  W edycji wybranej firmy uzupełnisz dane swojej firmy. To ważne, ponieważ dane te, będą się automatycznie podstawiały w wystawianych przez Ciebie fakturach.

  Wypełnij wszystkie pola z sekcji DANE FIRMY.

  Możesz tu także ustalić od jakiego numeru ma się rozpocząć numerowanie faktur, jest to przydatne jeżeli np. chcesz aby numeracja faktur w każdym miesiącu zaczynała się od 1 (wpisz w pole ROZPOCZĘCIE NUMEROWANIA 1)

  Uzupełnij sposób numerowania faktur zgodnie ze swoimi potrzebami. Może to być numerowanie roczne, lub miesięczne.

  Sam możesz ustalić prefiks faktur. Np. FV, albo w inny, pożądany dla Ciebie sposób. Prefiks ułatwia identyfikację faktur, szczególnie jeśli prowadzisz sprzedaż przez kilka firm. Wybrany Prefiks będzie się ustawiał w gotowej fakturze.

  W podobny sposób ustaw prefiks dla Korekt. Tak jak w przypadku faktury, prefiks wstawi się w tytule wykonanej korekty.

  Aby ułatwić i zautomatyzować Twoją pracę, możesz włączyć Automatyczne wystawianie faktur

  Kiedy zdecydujesz się na zaznaczenie automatycznego wystawiania faktur, musisz wybrać w którym momencie realizacji zamówienia ma się wystawić faktura. Domyślnie jest ustawiona dla zamówień o statusie W realizacji.

  Jeżeli jesteś zwolniony z VAT, oznacz ostatni boks. Informacja o tym fakcie wraz z wyjątkiem z odpowiedniej ustawy znajdzie się na wystawianej fakturze.

  W kolejnej sekcji znajdziesz formularz, w którym uzupełnisz dane, jeżeli korzystasz z programów fakturowo-magazynowych firmy InsERT S.A. lub z innych, które obsługują format EDI++

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar