Netgraf CMS
Loader image

Jak skonifgurować moduł faktur? Jak zmienić ustawienia faktur?

 • Jak skonifgurować moduł faktur? Jak zmienić ustawienia faktur?
  W Sellasist znajdziesz rozbudowany moduł faktur, który znacznie ułatwi Ci pracę. Dzięki niemu łatwo wystawisz faktury dla zamówień i sporządzisz korekty. Różne ustawienia pozwolą na dostosowanie modułu do swoich potrzeb, a dodatkowo możesz zautomatyzować proces wystawiania faktur.

  Konfiguracja firmy

  Najpierw musisz dodać i skonfigurować swoją firmę. Jest to konieczne, ponieważ Sellasist pobiera dane dla dokumentów z firm. Dane te, będą się automatycznie podstawiały w wystawianych fakturach. Możesz dodać wiele firm i dla każdej z nich ustawić inne dane. Poza danymi firmy skonfigurujesz tam także ustawienia faktur dla niej.

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.
  2. W zakładce Administracja kliknij Firmy.
  3. Jeśli dodajesz nową firmę kliknij Dodaj firmę. Jeśli edytujesz istniejącą kliknij ikonę ołówka i edytuj.  4. Uzupełnij pola w formularzu:

  W sekcji Dane firmy wypełnij pola, podając wszelkie wymagane informacje.
  Wstaw zdjęcie. Zdjęcie Firmy będzie używane jako logotyp w fakturach.   Poniżej możesz podać dane dla plików JPK, oraz konta bankowego firmy.

  Ustawienia dokumentów skonfigurujesz w sekcji Faktury, Faktury marża, Rachunki, Proformy i Korekty. Wybierz format numerowania faktur. Może to być numerowanie roczne, lub miesięczne.
  Wybierz kierunek przeliczania wartości, a następnie ustaw od jakiego numeru ma się rozpocząć numerowanie faktur, jest to przydatne jeżeli np. chcesz aby numeracja faktur w każdym miesiącu zaczynała się od 1 (wpisz w pole ROZPOCZĘCIE NUMEROWANIA 1).  Zaznacz reset numerowania, jeśli chcesz, aby numeracja faktur była resetowana w nowym cyklu miesiąc/rok.
  Jeżeli jesteś zwolniony z VAT, oznacz boks. Informacja o tym fakcie wraz z wyjątkiem z odpowiedniej ustawy znajdzie się na wystawianych fakturach.
  Możesz ustalić prefiks faktur. Np. FV, albo w inny, pożądany dla Ciebie sposób. Prefiks ułatwia identyfikację faktur, szczególnie jeśli prowadzisz sprzedaż przez kilka firm. Wybrany Prefiks będzie się ustawiał w gotowej fakturze.


  W ostatniej sekcji uzupełnisz dane, jeżeli korzystasz z programów fakturowo-magazynowych firmy InsERT S.A. lub z innych, które obsługują format EDI++.
  Po ustawieniu wszystkiego, pamiętaj o zapisaniu zmian.

  Globalne ustawienia faktur

  Poza ustawieniami faktur dla konkretnych firm Sellasist ma także ustawienia globalne odnoszące się do wszystkich faktur. Znajdziesz je w Dokumenty ⇨ faktury ⇨ Ustawienia.


  Automatyzacja

  Aby ułatwić sobie pracę możesz zautomatyzować proces wystawiania faktur. Kiedy zdecydujesz się na ustawienie automatycznego wystawiania faktur, musisz wybrać w którym momencie realizacji zamówienia ma się wystawić faktura. Domyślnie jest ustawiona dla zamówień o statusie W realizacji.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz więcej o automatyzacji

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar