Netgraf CMS
Loader image

Jak stworzyć nowy adres e-mail?

 • Jak stworzyć nowy adres e-mail?
  Jeśli potrzebujesz dodatkowej skrzynki pocztowej, możesz ją łatwo założyć bezpośrednio w panelu administracyjnym Twojego sklepu. 

  Jak mogę założyć nową skrzynkę pocztową?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym swojego sklepu. 
  2. Z zakładki Poczta wybierz Konfiguracja kont.  3. Kliknij Dodaj nowe konto na serwerze Sellingo  4. Podaj nazwę konta, a także uzupełnij adres e-mail oraz hasło. Opcjonalnie możesz także uzupełnić podpis, który zamieszczany będzie w stopce maila. 
  Uwaga!
  Nigdy nie ustawiaj łatwych haseł do skrzynek e-mail. Hasła zawierające takie ciągi znaków jak "123456789", popularne słowa czy po prostu adres Twojego sklepu, zostaną bardzo szybko złamane przez automaty i Twoja skrzynka pocztowa zostanie wykorzystana do rozsyłania spamu. Nawet jednorazowe rozesłanie spamu z domeny Twojego sklepu może skutecznie utrudnić Ci kontakt z klientami, ponieważ wiele skrzynek (np. Gmail) może zacząć automatycznie kwalifikować wiadomości z Twojego sklepu jako SPAM.

  Jak przygotować mocne hasło dowiesz się z naszego artykułu ⇨


  5. Pamiętaj, że możesz także ustawić ten nowy adres jako główne lub dodatkowe konto pocztowe sklepu, klikając w Typ konta w prawym górnym rogu. Z konta głównego wysyłane są wszelkie powiadomienia do klientów oraz korespondencję wysyłaną z zamówień.
  6. Po upewnieniu się, że wszystkie dane zostały uzupełnione, kliknij Zapisz, a zostanie utworzone nowe konto pocztowe.  Jak dodawać i usuwać foldery?

  Po utworzeniu konta możesz przystąpić do konfiguracji folderów. Możesz stworzyć dowolne foldery i podfoldery do segregowania korespondencji na koncie.

  1. Z zakładki Poczta wybierz Konfiguracja kont  2. Kliknij ikonę folderu przy wybranym koncie.  Aby dodać nowy folder, wpisz jego nazwę w polu i kliknij Dodaj. Jeśli dodawany folder ma się znajdować w innym folderze, wybierz folder nadrzędny. Aby usunąć wybrany folder, kliknij czerwony X obok niego.  Jak mogę korzystać z poczty?

  Ze skrzynki pocztowej, założonej na serwerze sklepu Sellingo, możesz korzystać w panelu administracyjnym sklepu, oraz przy użyciu programów pocztowych. Możliwe jest także logowanie poprzez stronę (Roundcube).

  Aby zalogować się poprzez stronę, dodaj do adresu sklepu /poczta np. sellingo.pl/poczta/


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz, jak przygotować mocne hasło:

  Zobacz, jak skonfigurować pocztę w programach:
  Jak skonfigurować pocztę sklepu w zewnętrznych programach pocztowych?

  Zobacz, jak skonfigurować zewnętrzną pocztę:
  Jak skonfigurować zewnętrzne konto pocztowe w sklepie Sellingo?

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar