Netgraf CMS
Loader image

Jak stworzyć sklep internetowy na wzór Patio.sellingo.pl

 • Jak stworzyć sklep internetowy na wzór Patio.sellingo.pl
  Szablon graficzny Patio

  Skórka dostosowana do potrzeb oraz specyfiki branży mebli i wyposażenia wnętrz. Układ karty produktu, a przede wszystkim wbudowany konfigurator produktu pozwalają na sprzedaż indywidualnie skonstruowanych mebli oraz innych towarów dostępnych często na zamówienie klienta. Konfigurator jest bardzo prosty i intuicyjny, przedstawia warianty (alternatywne produkty) oraz opcje (dodatkowe udogodnienia), które przypiszesz do produktu. Dzięki temu klient może stworzyć dopasowany do siebie mebel. Podobnie jak w uniwersalnej skórce Harmony opis produktu, specyfikacja techniczna, moduł opinii czy powiązane produkty pokazują się w osobny zakładkach, aby użytkownik mógł szybko do nich przejść.
  Zobacz demo: https://patio.sellingo.pl/

  Jak stworzyć sklep internetowy jak Patio.sellingo.pl?

  Skórkę możesz zmienić w każdej chwili, pamiętaj jednak, że podczas aktywacji nowej skórki utracisz zapisane w konfiguratorze wyglądu sklepu dane — takie jak kolor przycisków czy układ menu. Możesz je zachować, edytując zainstalowaną skórkę. Po zmianie skórki banery pokazane na demo mogą zostać zaciągnięte do Twojego sklepu. Pamiętaj, jednak że nowy układ banerów zastąpi Twój dotychczasowy. Jeśli nie chcesz utracić wprowadzonych wcześniej danych, podczas aktywacji skórki zaznacz „Nie”.


  W tej instrukcji przedstawiamy Ci krok po kroku, jak stworzyć stronę główną sklepu na wzór Patio.sellingo.pl.


  1 Stwórz własne banery

  W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie gotowe banery, które możesz dowolnie edytować w aplikacji Figma. Figma to bezpłatny, prosty w obsłudze edytor grafik, konto zarejestrujesz pod tym linkiem: https://www.figma.com/. Pobierz paczkę z banerami, a następnie przetransportuj go do swojej Figmy, aby móc edytować grafiki.

  Pobierz paczkę edytowalnych banerów ⇨

  Znajdziesz w niej następujące banery o podanych niżej wymiarach:
  Baner 1, 1920x550
  Baner 2-1, 311x96
  Baner 2-2, 311x96
  Baner 2-3, 311x96
  Baner 2-4, 311x96
  Baner 3-1, 311x215
  Baner 3-2, 311x215
  Baner 3-3, 311x215
  Baner 3-4, 311x215
  Baner 4-1, 644x330
  Baner 4-2, 644x330
  Baner 7, 1340x480
  Baner 9, 1340x480

  W poniższym filmie przedstawiamy Ci jak edytować banery zgodnie z Twoimi potrzebami. Po ich zapisaniu i pobraniu możesz przystąpić do dodawania ich w Sellingo.

  Zobacz, jak edytować grafiki na przykładzie szablonu Modimo

  2 Dodaj Twoje własne logo

  logotyp możesz wstawić w dowolnym rozmiarze, ale zostanie on skompresowany do poniższych wymiarów:

  max-width: 180px;
  max-height: 64px;

  3 Aktywuj skórkę

  Aby aktywować skórkę, najpierw należy ją zainstalować. Zrobisz to w panelu administracyjnym Sellingo, w zakładce Administracja → Wygląd sklepu. Na dole karty znajdziesz dostępne skórki, wybierz Patio. Proces instalacji skórki powinien trwać maksymalnie kilka minut, po jego zakończeniu należy aktywować skórkę, klikając w zaznaczony na screenie przycisk.


  Zobacz pomoc ⇨

  W tym momencie możesz zdecydować, czy wgrać przygotowane przez nas w Patio.sellingo.pl banery i układ strony głównej, czy zachować dotychczasowe zmiany.  Jeśli wybierzesz TAK, przejdź od razu do punktu 4. Jeśli nie chcesz tracić aktualnych banerów, wybierz NIE i skonfiguruj ręcznie wygląd strony głównej.

  4 Ustaw wygląd strony głównej

  W pierwszej kolejności skonfiguruj układ strony głównej, aby umożliwić dodawanie banerów. Edytuj skórkę, a następnie w ustawieniach skórki przejdź do Wyglądu strony głównej.


   
  Za pomocą myszki przesuniesz elementy do sekcji Aktywne, aby wskazać kolejność wyświetlania banerów, grup produktowych i kategorii. Układ banerów wybierzesz, edytując dany element. Z kolei do grup produktowych przypiszesz liczbę wyświetlanych produktów.


  Wzorując się na sklepie Patio.sellingo.pl, powinieneś uzyskać taki kształt strony głównej. Oczywiście elementy możesz dowolnie zmieniać.  Po zbudowaniu właściwego układu strony - zapisz zmiany.

  Możesz również skorzystać z wczytania całego układu strony głównej razem ze stworzonymi na Patio.sellingo.pl banerami, klikając guzik na niebieskim tle.  5 Zmień czcionkę

  W edycji skórki możesz zmienić również czcionkę na tę zastosowaną w sklepie Patio.sellingo.pl. Wybierz z listy Montserrat. Możesz zostawić domyślnie ustawioną czcionkę lub wybrać dowolną inną - pamiętaj jedynie, żeby obsługiwała polskie znaki. Zapisz zmiany.


  6 Zmień kolory

  W tym samym miejscu ustawisz kolorystykę sklepu. Patio ma akcenty dopasowane kolorystyką do banerów, więc w zaznaczonych na poniższym screenshocie miejscach musisz zmienić kolor na rgb(67, 84, 160). Jeśli podczas edycji baneru 7 i 9 zmieniłeś kolor tła na inny - warto zastosować ten sam odcień w przyciskach Twojego sklepu, aby zachować spójność.  Zapisz zmiany.

  7 Zmień kolejność innych elementów

  Pamiętaj, że jeśli chcesz, dowolnie możesz zmieniać układ elementów na stronie, np. w stopce. Więcej na temat konfiguracji ⇨ Jak skonfigurować wygląd sklepu Sellingo?

  8 Wgraj banery

  Po ustawieniu wyglądu strony głównej możesz przystąpić do wgrywania banerów. Przejdź na kartę Reklama → Bannery. Utworzona liczba linii odpowiada liczbie banerów w aktywnych elementach. Większość grafik ma zmienione rozmiary, więc oprócz wgrania nowych zdjęć, musisz dostosować też ich wysokość. Jeśli skorzystałeś z automatycznego wczytania układu strony wysokości zostały automatycznie dopasowane do użytych banerów - pomiń więc ich zmianę. Edycję zaczniemy od początku:

  Strona główna. Linia 1, wymiar 1920x550

  Kliknij ołówek w elemencie Linia 1, a następnie usuń automatycznie wgrany obrazek w slajdach. Kliknij Dodaj zdjęcia i wgraj baner 1. Możesz wstawić dowolny link, kierujący np. w odpowiednie miejsce w Twoim sklepie. Możesz również dodać więcej banerów, wtedy będą się przewijały, zgodnie z czasem ustalonym w polu Opóźnienie (w sekundach). Zapisz zmiany.

  Strona główna. Linia 2, wymiar 311x311

  W tym przypadku musisz wgrać cztery banery w czterech miejscach. Każdy z nich ma inną wysokość niż domyślnie ustawiona. Wykonaj więc kroki w następującej kolejności. Najpierw usuń obrazek, a następnie zmień wysokość baneru na 96 pikseli. Zapisz zmiany. Teraz możesz wgrać nowe zdjęcie, dodać link - w przypadku tych banerów najlepiej do stworzonych stron informacyjnych. Zapisz zmiany.
  Zobacz jak dodasz stronę ⇨ Jak dodać nową Stronę informacyjną?  Po zapisaniu danych wyczyść bufor, aby zobaczyć zmianę od razu na Twoim sklepie.


  Powtórz czynność do pozostałych trzech banerów.


  Strona główna. Linia 3, wymiar 311x311
  Wgraj banery w każdym z czterech miejsc na wzór Baneru 2. Tym razem ustaw wysokość baneru na 215 pikseli. Te banery możesz podlinkować do kategorii produktowych w Twoim sklepie.
  https://sellingo.pl/pomoc/jak-dodac-nowa-kategorie-w-sklepie


  Strona główna. Linia 3, wymiar 425x330
  W tym przypadku ustaw wysokość każdego z trzech banerów na 765 pikseli.  Strona główna. Linia 4, wymiar 654x330
  Dodaj zdjęcie na wzór Baneru 1.


  Bestsellery
  Jako 5 element na stronie Patio.sellingo.pl pojawiają się bestsellery, czyli najlepiej sprzedające się produkty w sklepie. Aby oznaczyć produkt jako bestseller, wejdź w produkt i w karcie Promocje zaznacz checkbox Bestseller. Kolor etykiety „bestseller” zmienisz w konfiguratorze wyglądu sklepu, czyli w edycji skórki.


  Produkt dnia
  6 element na stronie Patio.sellingo.pl to Produkt dnia. Aby taki produkt pojawił się na sklepie, trzeba go odpowiednio zareklamować. Zobacz instrukcję, jak to zrobić ⇨ Jak używać funkcji Produkt Dnia?

  Tak będzie wyglądać Produkt dnia na stronie głównej:


  Strona główna. Linia 7, wymiar 1340x480
  Dodaj zdjęcie na wzór Baneru 1.


  Aktualności
  Aktualności w Sellingo służą do prowadzenia bloga w Twoim sklepie internetowym. Artykuły dodasz w zakładce Treści → Aktualności.

  Strona główna. Linia 9, wymiar 1340x480
  Dodaj zdjęcie na wzór Baneru 1.


  Strona informacyjna
  Ostatnim elementem strony głównej w Patio.sellingo.pl jest strona informacyjna. Utwórz dowolną stronę, a następnie podlinkuj ją w Wyglądzie strony głównej, w edycji skórki.
  → Zobacz, jak dodać stronę informacyjną ⇨ Jak dodać nową Stronę informacyjną?


  Zapisz zmiany.

  Skorzystaj z naszej oferty graficznej

  Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu najlepszego układu strony wraz z profesjonalnymi banerami, sprawdź naszą ofertę pakietów graficznych. Na Twoje zlecenie możemy wykonać także indywidualny projekt Twojego sklepu, aby maksymalnie wyróżniał się na tle konkurencji.


  Zobacz cennik ⇨  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz jak skonfigurujesz wygląd sklepu
  Jak skonfigurować wygląd sklepu Sellingo?

  Zobacz jak stworzysz sklep internetowy na skórce Harmony
  Jak stworzyć sklep internetowy na wzór Harmony.sellingo.pl

  Zobacz jak stworzysz sklep internetowy na skórce Rustical
  Jak stworzyć sklep internetowy na wzór Rustical.sellingo.pl?

  Zobacz jak stworzysz sklep internetowy na skórce Modimo
  Jak stworzyć sklep internetowy na wzór Modimo.sellingo.pl

  Oceń tę informację:

  - +
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar