Netgraf CMS
Loader image

Jak w Sellasist wysłać fakturę do klienta?

 • Jak w Sellasist wysłać fakturę do klienta?
  Kiedy prowadzisz sprzedaż często wystawiasz faktury. Wystawione faktury możesz wysyłać do klientów ręcznie albo ustawić akcję automatyczną dzięki, której Sellasist sam wyśle je do klienta.

  Jak wysłać fakturę ręcznie?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym Sellasist.
  2. W zakładce Dokumenty kliknij Faktury.  3. Wybierz Fakturę i kliknij Wyślij fakturę do klienta (Ikona koperty).  4. Otworzy się nowe okienko. Możesz tu wybrać:

  Typ wiadomości - Predefiniowany szablon (Treść powiadomienia będzie pobierana z szablonu powiadomienia. Edytujesz je w Administracja ⇨ Powiadomienia ⇨ Faktura {invoice_number} ), Własna wiadomość (Wpisujesz treść ręcznie).
  Język szablonu - Wybierz język, jeśli masz więcej niż jeden język w Sellasist i w szablonie jest dodana treść w różnych językach.
  Temat - Możesz zostawić domyślny lub wpisać inny.
  Do - Adres email klienta.
  Treść - Treść wiadomości.
  Rodzaj - Rodzaj faktury.
  Język - Język faktury.  5. Kiedy uznasz wiadomość za gotową, kliknij Wyślij fakturę.
  Masowe wysyłanie faktur

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym Sellasist.
  2. W zakładce Dokumenty kliknij Faktury.  3. Zaznacz faktury.
  4. Wybierz opcję Masowa wysyłka faktur, a następnie kliknij Wykonaj.  5. Wybierz rodzaj faktury i kliknij Zapisz.
  Automatyczne wysyłanie faktur

  Sellasist może automatycznie sam wysyłać faktury do klientów. Automatyczne wysyłanie ustawisz, dodając odpowiednią akcję w automatyzacji. W ten sposób faktura będzie wysyłana od razu po tym jak zostaną spełnione warunki. Sam ustawiasz jakie to mają być warunki. Możesz na przykład ustawić akcję, która spowoduje automatyczne wysyłanie faktury od razu po jej wystawieniu.

  1. W zakładce Administracja kliknij Automatyzacja.  2. Przejdź do zakładki Akcje dla zamówień.
  3. Jeśli chcesz dodać nową akcję, kliknij Dodaj akcję automatyczną. Jeśli chcesz dodać efekt do istniejącej akcji, edytuj ją.  4. Najpierw w lewej kolumnie dodaj warunki, które muszą być spełnione, aby faktura została wysłana. Możesz dodać wiele warunków. Faktura będzie wysłana dopiero, kiedy zostaną spełnione wszystkie warunki. Na przykład, kiedy dokument ma być wysłany po wystawieniu. Kliknij Dodaj warunek. Wybierz z rozwijanej listy Dokument wystawiony, a następnie kliknij ok. Wybierz typ dokumentu Faktura i status dokumentu Został wystawiony.

  5. Po ustawieniu warunków, pora na dodanie efektu. Kliknij Dodaj efekt, aby wybrać co się stanie, kiedy warunki zostaną spełnione.  6.Wybierz Wyślij powiadomienie z rozwijanej listy, a następnie kliknij ok.  7. Po dodaniu efektu wybierz powiadomienie Faktura {invoice_number}. Treść powiadomienia edytujesz w Administracja ⇨ Powiadomienia ⇨.  8. Na koniec kliknij Zapisz.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:


  Zobacz jak ustawisz automatyzację
  Jak ustawić Automatyzację?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar