Netgraf CMS
Loader image

Jak zaktualizować informacje na aukcji? Jak zmienić dane we wszystkich ofertach Allegro?

 • Jak zaktualizować informacje na aukcji? Jak zmienić dane we wszystkich ofertach Allegro?
  Kiedy chcesz zmienić dane w swoich ofertach Allegro, nie musisz edytować ich wszystkich. Dane są pobierane do szablonów uniwersalnego opisu za pomocą zmiennych. Kiedy więc zmienisz w Sellasist Np. numer telefonu, zostanie on automatycznie zaktualizowany we wszystkich Twoich ofertach.

  Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu szablonów uniwersalnego opisu. Umieszczaj dane za pomocą zmiennych lub bezpośrednio w szablonie. Dane pobierane za pomocą zmiennej są automatycznie aktualizowane i wszędzie takie same. Jeśli dodasz dane bezpośrednio w szablonie, będą one widoczne tylko w ofertach korzystających z tego szablonu. Pozwala to Np. na dodanie dla wybranych ofert innego numeru telefonu.

  Jak dodać zmienną lub dane w szablonie?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.
  2. W zakładce Treści kliknij Uniwersalne opisy.  3. Edytuj wybrany szablon.  4. Kliknij sekcję, w której chcesz umieścić dane. A następnie kliknij miejsce, gdzie mają się znajdować dane.
  5. Jeśli chcesz dodać dane bezpośrednio w szablonie, wpisz je. Jeśli chcesz dodać zmienną, kliknij Zmienne, a następnie wybierz zmienną.  6. Zapisz zmiany.  Jak zaktualizować dane?

  Jeśli dodałeś dane bezpośrednio w szablonie uniwersalnego opisu, musisz edytować szablon i tam je zmienić. Po zapisaniu zmian dane zostaną automatycznie zaktualizowane we wszystkich ofertach, które korzystają z tego szablonu.

  Jeśli dodałeś dane za pomocą zmiennej, musisz je zmienić w miejscu gdzie są one podane.

  PRZYKŁAD
  Dodałeś do szablonu zmienną Telefon kontaktowy. Zmienna wyświetla w ofertach Twój numer telefonu jaki podałeś w ustawieniach Sellasist. Aby więc zmienić ten numer, musisz wejść do Administracja ⇨ Ustawienia podstawowe i zmienić numer telefonu zawarty w polu Telefon. Po zapisaniu zmian numer zmieni się we wszystkich ofertach.

  UWAGA
  Pamiętaj, że zmieniając dane w ustawieniach Sellasist zmieniasz je w całej usłudze. Nie tylko dla Allegro. Jeśli chcesz zmienić dane tylko dla ofert Allegro, umieść je bezpośrednio w szablonie uniwersalnego opisu.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz więcej o uniwersalnych opisach
  Czym są uniwersalne opisy produktów? Do czego służą i jak ich używać?

  Zobacz więcej o uniwersalnych opisach na Allegro
  Jak użyć uniwersalnego opisu produktu na Allegro?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
 • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar