Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
LICZBA ARTYKUŁÓW:33

Jak zwiększyć sprzedaż/zysk na aukcjach allegro?

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że ten artykuł nie jest złotym środkiem i ma jedynie na celu zwrócenie uwagi na skuteczne metody służące sprzedaży oraz możliwości ich wykorzystania. Z racji kilkunastoletniego doświadczenia współpracy z wieloma sprzedawcami różnego kalibru, od takich, którzy wystawiają po kilkanaście aukcji, a kończąc na tych, którzy wystawiają ich całe tysiące, chciałbym podzielić się z wami swoją wiedzą w tym artykule.
Osoby, które mają już doświadczenie w sprzedaży na allegro mogą zauważyć, że miejscami opisuję rzeczy bardzo trywialne, takie, które każdy zna. Ja jednak wiem, że bardzo często początkujący sprzedawcy właśnie na nich się potykają.  Artykuł ten jest więc skierowany do wszystkich sprzedawców ale przede wszystkim do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sprzedażą. Nie znaczy to jednak, że doświadczeni sprzedawcy nie znajdą tu także porad dla siebie.

Allegro to bardzo specyficzny serwis, który sam bardzo często porównuję do bazaru. Dzieje się tak dlatego, iż charakter sprzedaży w tym serwisie działa na zasadzie porównywania przez klientów tysiąca ofert na których sprzedawcy biją się o nich, przekrzykując w wielu aukcjach na których możemy spotkać  bazarowy marketing tzn. ogromne czcionki z tytułami PROMOCJA!!!! oraz sprzedawców walczących na śmierć i życie przede wszystkim ceną, często zmniejszając ją nawet do granic opłacalności.


Łącząc powyższe z możliwościami wystawiania negatywów sprzedawcom, Allegro uznać możemy za  raj dla kupujących - najniższe ceny, wysoka jakość obsługi i pakiety ochrony itd. A w praktyce jak wiadomo, tam gdzie klienci, tam i sprzedawcy. 
Tak więc najprostszą odpowiedzią na pytanie - jak zwiększyć sprzedaż na allegro? 
Jest - dać najniższą cenę. 
Sprzedaż nam wzrośnie ale co z zyskiem, bo zwiększona sprzedaż na aukcjach, która została osiągnięta przez obniżenie ceny nie równa się proporcjonalnie do zwiększonego zysku, czego nie można też powiedzieć o kosztach. 
Proszę pamiętać, że nie jest żadną sztuką sprzedać tanio, a największą konsekwencją obniżania cen  produktów jest zwykłe psucie rynku, bo jeżeli Ty obniżysz cenę to gwarantuję Ci, że kolejny sprzedawca sprzeda to samo jeszcze taniej, przez co oboje wpadniecie w błędne koło z którego bardzo ciężko wyjść. 

W moich artykułach będę więc próbował zwrócić uwagę na wszystkie możliwe elementy, które pozytywnie wpływają zarówno na sprzedaż jak i na zysk. Istnieje wiele sposobów, które mają wpływ na zwiększenie sprzedaży na aukcjach, a ja podzieliłem je na dwie poniższe grupy: 

 Sposoby, aby klient trafił na nasze aukcje:

 Sposoby, aby klient kupił od nas:

  • Wygląd aukcji
  • Wiarygodność sprzedającego
  • Opis aukcji i Zdjęcia
  • Realizacja zamówienia
  • Cena 
Pewnie wiele osób zwróci mi uwagę, że cena, jako iż ma największy wpływ na ruch i sprzedaż, powinna być na samym początku listy sposobów zwiększenia sprzedaży. Czemu u mnie jest jako ostatnia? Przede wszystkim nie jestem zwolennikiem obniżania ceny i zakładam, że cena już na samym początku jest konkurencyjna. Jeżeli będzie zbyt wysoka nie będziemy mogli poprawnie zweryfikować naszego działania, a jeżeli będzie zbyt niska to sami nie będziemy w stanie stwierdzić co przyniosło efekt i jakie elementy poprawiliśmy bo jak będziemy sprzedawać coś za grosze to prawie bez znaczenia jest jak to będziemy robić i tak będziemy to sprzedawać ale nie o to w tym chodzi ponieważ obniżanie ceny proporcjonalnie obniża nasz zysk.
 

Jak sprawić, aby klient trafił na nasze aukcje?

Aby doszło do jakiejkolwiek transakcji klient najpierw musi trafić na naszą aukcję. Tak więc przeanalizujmy wszystkie czynności na które możemy wpłynąć, aby zwiększyć ilość wejść na nasze aukcje. Aby klient znalazł przedmiot, który go interesuje, musi najpierw skorzystać z wyszukiwarki na Allegro lub z drzewa kategorii. Z racji tego iż na to, czy po wpisaniu jakiegoś słowa kluczowego w liście wyników znajdzie się nasza aukcja mamy duży wpływ i jest to dla wielu sprzedawców rzeczą kluczową, postaram się dokładniej opisać jej mechanizm i udzielić kilku porad, jak można zwiększać prawdopodobieństwo, aby to właśnie nasza aukcja pojawiła się w wynikach wyszukiwania potencjalnego klienta.
 
 
 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar