Content
Netgraf CMS
O AUTORZE
LICZBA ARTYKUŁÓW:33

3. Jak zrobić dobrą miniaturkę aukcji?

2013-06-11 09:20:00
----------------------------ARTYKUŁ NIEAKTUALNY----------------------------

Zobacz aktualny artykuł na stronie: Jak zrobić ładną miniaturkę aukcji? Zmiany na Allegro


Miniaturka Aukcji zaraz po jej tytule lub na równi z nim jest bardzo ważnym elementem, który ma na celu zwrócić uwagę właśnie na Twoje aukcje. Zachęcić klienta, aby zainteresował się on właśnie naszym produktem.
Skuteczność miniaturki w wielu przypadkach może być podobna do najlepszego Tytułu. Tak więc, warto poświęcić trochę czasu i przygotować taką miniaturkę aukcji, która zachęci większą ilość klientów.

Graficzne przygotowane miniaturki z ramkami, logotypami itp. przygotowują przede wszystkim sprzedawcy, którzy profesjonalnie zajmują się sprzedażą. Dzieje się tak dlatego, iż tworzenie takiej miniaturki jest pracochłonne i wymaga użycia specjalnych programów graficznych.

Grupa eSprzedaż powstała po to, aby ułatwiać życie sprzedawców. Tak więc, z tego artykułu dowiesz się jak stworzyć  profesjonalną, graficzną miniaturkę w 10 sekund, właśnie taką jak widzisz pod spodem.

 

 


 

Jaka powinna być dobra miniaturka aukcji?

1. Miniaturka powinna się wyróżniać

Wyróżniać to nie zawsze znaczy, że ma wyglądać jak przykłady powyżej. Wyróżniać to znaczy, że ma być inna niż wszystkie. Bardzo mi się podoba miniaturka x-kom, jest na czerwonym tle z czarną ramką i bardzo wyróżnia się na tle innych sprzedawców.

 (Należy pamiętać, że aby zrobić taką miniaturkę, musimy posiadać zdjęcia w png, bez tła, a jeżeli chcecie dowiedzieć się o tym - jak wydzielić tło ze zdjęcia?). Gdyby jednak wszyscy sprzedawcy, a wiele już kopiuje ten pomysł, mieli taką samą miniaturkę, to powiem szczerze, że najbardziej rzucającą się w oczy byłaby taka miniaturka, która ma samo zdjęcie, bez żadnych dodatków.


2. Miniaturka musi posiadać dobrej jakości zdjęcie i odpowiednie proporcje.

Jak ważne są zdjęcia produktów będziemy omawiać w dalszej części poradnika, jednak już teraz jest to bardzo istotna rzecz. Najważniejsze żeby zdjęcie było dobrej jakości oraz wyróżniało się. Jeżeli sprzedajemy produkty popularne, a zdjęcia dostępne są w Internecie od producenta, to większość sprzedawców będzie ich używać. W takiej sytuacji najlepiej posiadać własne, oryginalne zdjęcia, które przyciągną klienta oryginalnością.

Miniaturka Allegro ma proporcje 4:3, czyli np. 400px szerokości na 300px wysokości. Ja polecam wykonywać je w rozdzielczości 800x600. Ważne jest, aby nasza miniaturka miała właśnie takie proporcje, gdyż dzięki temu wykorzystamy każdy pixel na to, aby zaprezentować naszą ofertę.

3. Miniaturka powinna uzupełniać się z Tytułem aukcji.

Idealnie jest kiedy wraz z przekazem na miniaturce idzie komplementarny tytuł.
Tak więc jeżeli przygotowaliśmy już wcześniej idealny Tytuł, teraz warto pomyśleć o miniaturce, która wzmocniłaby ten przekaz.  Jeżeli tytuł naszej aukcji brzmi:
Walcz z nadwagą kup produkt x to miniaturka mogłaby przedstawiać zdjęcie np. szczupłej, uśmiechniętej kobiety w tle, a na pierwszym planie produkt.

4. Miniaturka może przekazywać dodatkowe ważne informacje.

Tytuł aukcji ma swoje ograniczenie, w miniaturce nie ma ograniczeń, a czasami jedno zdjęcie lub grafika może przekazać dużo więcej. I tak, dzięki temu możemy na miniaturce na przykład pokazać, że mamy wysyłkę gratis.
Możemy również zaprezentować nasze logo i w ten sposób budować sobie wizerunek i  jakąś rozpoznawalność. Informacje te powinny mieć duże znaczenie lub być realną korzyścią jak np. darmowa wysyłka, wysyłka 24h, Gratis. Możemy używać takich grafik jak okazja, promocja itp. Niech ma to jednak realne odniesienie, bo jeżeli  wszystkie przedmioty sprzedającego będą oznaczone wielkim napisem na czerwonym tle "okazja", to nie jest to wiarygodne, a klienci to nie idioci.


 

5. Miniaturka musi być czytelna.

Co za dużo to nie zdrowo. Pamiętajmy, że miniaturka w listingu ma swoje określone rozmiary i jak przygotujemy ją na 800x600 to i tak będzie ona wyglądać tak tylko na powiększeniu w aukcji, w listingu jej rozmiar jest dużo mniejszy 128x96 i również wielkość czcionki oraz wszystkie elementy powinny być przygotowane tak, aby były czytelne po pomniejszeniu. Nie łudźmy się, że klient będzie skupiał wzrok lub powiększał je. On nie ma na to czasu, ani ochoty.

Poniżej kilka złych przykładów w rozmiarach miniaturek, takich jakie pokazują się w listingu:

 


Oprócz zdjęcia na miniaturce tej aukcji mamy trzy informacje, a jedyną, czytelną jest "Warszawa" i to jest dobra informacja, ponieważ sugeruje odbiór osobisty i mówi o tym, w jakim miejscu jest on możliwy. Natomiast dwie pozostałe informacje są prawie nieczytelne. Ta na niebieskim tle jeszcze jest możliwa do odczytania, ta na pomarańczowym tle zupełnie nie.

Rozczytałem po dokładnym przyjrzeniu się, że tylko są "Różne kolory", a po skupieniu i na upartego "Wysyłka 24h" i "Oryginalne wózki".
To co jest na białym tle bez powiększenia nie da się odczytać.

Wszystko i nic.
Nie wiem, czy tak naprawdę kupuję 1, czy 3 tonery i czy te kropelki mówią może o komplecie tonerów we wszystkich kolorach. Właściwie jest to niewidoczne, a to chyba jedyna wartościowa informacja idąca z tej miniaturki. Na obrazku jest także jakiś order, ale to pewnie tylko order uśmiechu :)

Przykładów mogłoby być więcej ale mam nadzieję, że te w dość obrazowy sposób zaprezentowały miniaturkę i trafiły do nas z przesłaniem iż sami musimy przygotować czytelną miniaturkę wyświetlaną w wymiarach 128x96px

6. Miniaturka powinna być przemyślana i na czasie.

Wszystko co napisałem wynika z mojego doświadczenia, jednak najważniejsze jest w tym wszystkim rozeznanie w konkurencji, jeżeli wszyscy będą mieć takie same miniaturki jak ty, to czas je zmienić na takie, które będą się wyróżniać. 
Z teoretycznego punktu widzenia oczywiście wiadomo jak zmienić miniaturki ale przy zmianie miniaturek w 100 aukcjach pracy jest bardzo dużo. Należy czekać na koniec aukcji lub edytować wystawione ręcznie, a następnie podmieniać miniaturki na aukcjach. Ale tu znów przychodzi nam z pomocą Sellasist. Wystarczy wybrać miniaturkę z dysku, a resztę zrobi za Ciebie Sellasist - zapisujesz nową miniaturkę i zapominasz.
 
Zobacz jak działa system automatycznej aktualizacji danych na Sellasist.
 

Przykłady dobrych miniaturek:

 
miniaturka allegro 1 miniaturka allegro 2
miniaturka allegro 3
miniaturka allegro 4
miniaturka allegro 5
miniaturka allegro 6

 

Czytaj więcej: o miniaturkach i zmianach na Allegro

 

Słownik pojęć i podstawy:

Co to jest miniaturka aukcji?
Miniaturka aukcji to zdjęcie, które w liście wszystkich aukcji, czy to w danej kategorii, czy to w wynikach wyszukiwania, pokazuje się jako zdjęcie produktu.

Jakie wymiary posiada miniaturka aukcji Allegro?
Miniaturka posiada proporcje 4:3, proponujemy więc, aby przygotowana była w rozdzielczości 800x600px ze względu na to, iż wtedy można ją powiększyć na aukcji, domyślny wymiar w listingu wynosi  niezmiennie 128x96px, a więc projektując miniaturkę należy brać pod uwagę to, że elementy w niej zawarte muszą być na tyle duże, aby były czytelne w listingu.

Artykuł jest częścią artykułów jak zwiększać sprzedaż na allegro

 Sposoby, aby klient trafił na nasze aukcje:

 Sposoby, aby klient kupił od nas:

  • Wygląd aukcji
  • Wiarygodność sprzedającego
  • Opis aukcji i Zdjęcia
  • Realizacja zamówienia
  • Cena

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Liczba komentarzy: 0
Dołącz do Newslettera

Bądź na bieżąco

zapisz sie do newslettera

Zdobywaj informacje o nowościach i bądź na bieżąco z naszymi promocjami! Nasz newsletter jest zupełnie bezpłatny i informujemy w nim jedynie o najważniejszych sprawach dot. sprzedaży internetowej.

Kontakt
  • telefon: 799 355 450
facebook youtube status webinar